Jump to content
IGNORED

Evropski superklubovi i njihova superliga


Meazza

Recommended Posts

pa to i kažem, sve ste u pravu.

što da se ovima dopusti da naprave svoju ligu i slavno propadnu, kad to narod ionako ne bi ni gledao. koga zanima da gleda Mesija, Nejmara ili Suareza kad je na sledećem kanalu Salernitana vs Kremoneze, 1 takmičarska utakmica koja tačno definiše ono što narodu treba i što narod želi.

i kad čujem da neko oće da zaradi meni se povraća, zgrčim se na podu kao Saša Janković u Beču. čuš 18 miliona plata Bejlu. pa zna li taj Real koliko je mogao hirurga da kupi sa tim parama? za samo 35 utakmica u ligi, 10-12 u ligi šampiona, 3-4 u kupu i još 7-8 u letnjem vodanju po maleziji, los anđelesu i šangaju. šta bre terba na kraju da ih plaćaju kao da su Pat Mahomes, 4-5 miliona po utakmici?! pa to je neodrživo. 

Link to comment
17 minutes ago, omiljeni said:

ok, za ovo moram priznati da su protivnici Super Lige u pravu. bolje je npr 150 klubova sa po jednim dobrim igračem i još 10 pacera na terenu, nego 20ak klubova sa dosta dobrih igrača. koncentrisanje kvaliteta je opasno. na kraju krajeva, niko od nas ne upali teve da gleda nejmara, mpbapea, di mariju i ostale protiv levandovskog, milera, gnabrija i alabe, nego volimo da gledamo Kompostelu protiv Fođe. i zato je taj model mnogo lakše prodati, monetizovati. a i sve zainteresovane strane budu sretne i zadovoljne. 

 

Ja bi da gledam Mbapea protiv Milera al da Mbape sledece nedelje istrci u Santanderu 90 minuta. Dal cu ja to da gledam nije bitno, moja stvar, bitno je da on odradi svojih 600 i podigne kvalitet pacera na maksimalni moguci nivo i ispuni kasu pacerskim opstinama, za te pare. Sl svojom konstrukcijom i ponasanjem celnika i nocnim prepadom lici da bi se udaljila od toga da kvalitet bude prisutan i dostupan, sta onda, ionako je sranje, treba ugasiti Kompostelu i Fodju. Ovo nije samo profit, ljudi rade i jedva prezivljavaju, ne zaradjuju neki "losi" vise, no razmazeni bogatuni moraju da vade iz steka zbog razmazenih navijaca, kao svi politicari sto u stvari pizde na epidemiju jer ne mogu da zahvate kao pre korone. Samo sam navijac, kao i 40 celzijevih huligana, ako te situacija ovako aktivira onda ima nesto van toga da jedino zelimo da gledamo kvalitet

Link to comment
1 hour ago, omiljeni said:

ok, za ovo moram priznati da su protivnici Super Lige u pravu. bolje je npr 150 klubova sa po jednim dobrim igračem i još 10 pacera na terenu, nego 20ak klubova sa dosta dobrih igrača.

 

Ovo je najbolje sto si mogao da smislis da sacuvas obraz? Znaci po tebi postoji samo 150 dobrih igraca na svetu, svi ostali prof. fudbaleri su paceri?

 

 

Quote

koncentrisanje kvaliteta je opasno.

 

Nije problematicno do odredjene granice. Ali ako su ti i rezerve na klupi megazvezde koje 18 ostalih timova moze samo da sanja onda postaje problem ako hoces da neko zapravo gleda tvoju ligu.  Ja to ne bih gledao ni da mi neko plati.

 

 

 

Quote

na kraju krajeva, niko od nas ne upali teve da gleda nejmara, mpbapea, di mariju i ostale protiv levandovskog, milera, gnabrija i alabe, nego volimo da gledamo Kompostelu protiv Fođe. 

 

Ako Kompostela i Fodja igraju odlucujuci mec za ostanak u Serie A pre cu to gledati nego trofej Silvio Berluskoni sa Nejmarom i Mesijem.

Edited by Meazza
Link to comment
25 minutes ago, omiljeni said:

što da se ovima dopusti da naprave svoju ligu i slavno propadnu, kad to narod ionako ne bi ni gledao.

 

Ko im brani? Sve sto je trebalo je da izadju iz UEFA i nacionalnih saveza i liga. Cega se plase? Zar nece ionako da "naprave svoje svetsko prvenstvo", kako ono bese Florentino rece?

 

Quote

i kad čujem da neko oće da zaradi meni se povraća, zgrčim se na podu kao Saša Janković u Beču. čuš 18 miliona plata Bejlu. pa zna li taj Real koliko je mogao hirurga da kupi sa tim parama? 

 

Kakvi hirurzi, sta pises bre ti covece? Nek mu daju platu i 350 miliona, koga boli kurac, ali nemoj posle da uzivo placu na televiziji kako gube novac i ne mogu da prezive

Edited by Meazza
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Meazza said:

 

Ako Kompostela i Fodja igraju odlucujuci mec za ostanak u Serie A pre cu to gledati nego trofej Silvio Berluskoni sa Nejmarom i Mesijem.

 

pa i sada gledas bitku za trofej silvio berluskoni, samo sto se to zove trofej lige sampiona :) za koji se vec 15-20 godina bore manje-vise isti klubovi, sa nekim ekscesima tipa ajaks pre dve godine.

uostalom, ti sam si napisao, ako se ne varam, da se u gledanje lige sampiona ukljucujes tek od cetvrtfinala? pa eto, vecina tako radi, zanimaju ih uglavnom susreti velikih, ono pre toga, kada real igra viktorije sa mitilendom ili ludogorecom malo koga zanima. zato su ovi i hteli da prave superligu - da bi velikani tokom citave sezone igrali jedni protiv drugih, a ne da se ceka mart i cetvrtfinale lige sampiona, jer tek tada se veci broj gledalaca ukljucuje u pracenje. bas kao i ti.

Link to comment
6 minutes ago, Meazza said:

 

 

Ako Kompostela i Fodja igraju odlucujuci mec za ostanak u Serie A pre cu to gledati nego trofej Silvio Berluskoni sa Nejmarom i Mesijem.

To...

 

Nekad je mnogo bolje gledati duel nazivno loših timova, nego taktičko nadmudrivanje vrhunskih megazvezda koje igraju fudbal kao rukomet iz sredine prošlog veka...

 

Jbt, playoff u engleskim nižim ligama nema neki kvalitet, ali energija, gledaoci, doživljaj svega je ono što te utakmice pravi nadrealno privlačnim za gledanje...

 

Ono oko pravila...

Ja sam razmišljao o uveođenju pasivnog napada u fudbal... Da ne možeš da se beskonačno dodaješ da vreme prođe... To pravilo je od rukometa naparvailo mnogo dinamičniji sport...

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

pa i sada gledas bitku za trofej silvio berluskoni, samo sto se to zove trofej lige sampiona :) za koji se vec 15-20 godina bore manje-vise isti klubovi, sa nekim ekscesima tipa ajaks pre dve godine.

uostalom, ti sam si napisao, ako se ne varam, da se u gledanje lige sampiona ukljucujes tek od cetvrtfinala? pa eto, vecina tako radi, zanimaju ih uglavnom susreti velikih, ono pre toga, kada real igra viktorije sa mitilendom ili ludogorecom malo koga zanima. zato su ovi i hteli da prave superligu - da bi velikani tokom citave sezone igrali jedni protiv drugih, a ne da se ceka mart i cetvrtfinale lige sampiona, jer tek tada se veci broj gledalaca ukljucuje u pracenje. bas kao i ti.

Ovaj poslednji zavrsni turnir zbog koronavirusa, je bio pun pogodak i nema veze dal su veliki u zvrsnici, vec smara kalkulantsko davljenje po grupama. malo zivosti i kompetitivnosti nije na odmet.

Link to comment
Just now, Lancia said:

Ovaj poslednji zavrsni turnir zbog koronavirusa, je bio pun pogodak i nema veze dal su veliki u zvrsnici, vec smara kalkulantsko davljenje po grupama. malo zivosti i kompetitivnosti nije na odmet.

 

slazem se, ovaj korona f8 sam cak i ja gledao, bilo je super. eto, uefa je slucajno, zbog korone, dosla do odlicnog i uzbudljivog turnira, sami u normalnim okolnostima nikad ne bi smislili nesto zanimljivo i uzbudljivo.

Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

pa i sada gledas bitku za trofej silvio berluskoni, samo sto se to zove trofej lige sampiona :) za koji se vec 15-20 godina bore manje-vise isti klubovi, sa nekim ekscesima tipa ajaks pre dve godine.

 

Da, samo kad osvojis Ligu Sampiona postajes prvak Evrope, a da bi je uopste igrao moras da se kvalifikujes kroz fudbalsku piramidu. Samo eto ti neki mali detalji, inace je sve ostalo isto kao trofej Silvio Berluskoni. 

 

 

Quote

uostalom, ti sam si napisao, ako se ne varam, da se u gledanje lige sampiona ukljucujes tek od cetvrtfinala? pa eto, vecina tako radi, zanimaju ih uglavnom susreti velikih, ono pre toga, kada real igra viktorije sa mitilendom ili ludogorecom malo koga zanima. zato su ovi i hteli da prave superligu - da bi velikani tokom citave sezone igrali jedni protiv drugih, a ne da se ceka mart i cetvrtfinale lige sampiona, jer tek tada se veci broj gledalaca ukljucuje u pracenje. bas kao i ti.

 

 

Naravno da sam to napisao od samog pocetka ove rasprave. Ne volim da gledam dve vrste meceva:

 

- one u kojima sam 99% siguran ko je pobednik

- one koji nemaju takmicarski znacaj

 

Zato ne samo da ne gledam Real-Mitjilend nego nikad nisam gledao ni Barselona-PSG u grupi lige Sampiona jer to smatram revijalnom utakmicom koja nema takmicarski znacaj i u 99% slucajeva budem u pravu jer ta dva tima svakako prodju dalje. Isto tako nije mi palo na pamet da gledam Juventus-Barselona u grupi zbog Mesija i Ronalda, zasto bih gledao revijalne utakmice samo zato sto igra taj i taj igrac? I ti stvarno mislis da bih ja pratio ligu u kojoj je 90 posto meceva lezerno i revijalno?

 

 

Link to comment
5 minutes ago, Meazza said:

 

 I ti stvarno mislis da bih ja pratio ligu u kojoj je 90 posto meceva lezerno i revijalno?

 

 

 

pa u sadasnjem sistemu evrofudbala je tako, utakmice su lezerne do cetvrtfinala, ne vidim kako to moze da se promeni. ni u ovom formatu lige sampiona, niti u superligi. lezerno je i po nacionalnim ligama, barem sto se tice borbe za trofeje (osim u engleskoj), ceo evropski fudbal je zapravo vrlo lezeran i opusten, takoreci dosadan. zato sve manje ljudi to i gleda osim fanatika koji bi gledali svako sranje koje im se servira.

Edited by Nikodije
Link to comment
10 minutes ago, Milosh76 said:

. Recimo aut se izvodi nogom, za pocetak dosta. 

Ako bi izvodjenje auta uzelo vremena koliko izvodjenje kornera, to ce fudbal uciniti dosadnijim. Svako malo lopta izlazi van terena, bice mnogo praznog hoda.

 

Eventualno da se doda opcija da smes da izvedes nogom ali bez strateskog planiranja i namestanja stucni, nego odmah, sa rukom na lopti, kao na malom fudbalu, tako nesto. A da ostane izvodjenje rukom kako je sada, ako igrac tako zeli (zbog Rori Delap ubacivanja, na primer).

Link to comment
Just now, Nikodije said:

 

pa u sadasnjem sistemu evrofudbala je tako, utakmice su lezerne do cetvrtfinala, ne vidim kako to moze da se promeni. ni u ovom formatu lige sampiona, niti u superligi. lezerno je i po nacionalnim ligama, barem sto se tice borbe za trofeje (osim u engleskoj), ceo evropski fudbal je zapravo vrlo lezeran i opusten, takoreci dosadan. zato sve manje ljudi to i gleda.

 

Potpis od reci do reci, zato i kazem da treba ukinuti dosadne grupe, uvesti da sampioni igraju KES, vratiti Kup Kupova. Ove ne-engleske lige ako hoce da prezive, ako hoce da ih neko gleda neka vide sta ce i kako ce, to je njihov i samo njihov problem. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...