Jump to content
IGNORED

Evropski superklubovi i njihova superliga


Meazza

Recommended Posts

Postoji li ikakav mehanizam za kažnjavanje vlasnika klubova i ko tačno ima ingerencije da to sprovede? Taj Glejzer je legalno kupio klub i sad je njegov vlasnik, šta tačno UEFA njemu može? Da ga smeni? Perez je izabran na internim izborima u Realu po nekom tamo važećem zakonu, opet ista priča...Jedino da se nastavi sa ovim pritiskom pa da se oni sklone svojom voljom, ali mi deluje da od toga nema ništa.

Link to comment
13 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Čist dajving je maltene iskorenjen u PL, čak mislim da ove sezone nijedan igrač nije kažnjen sa dva meča suspenzije, koliko se dobija za simuliranje penala. Razlog je naravno VAR. Ostali su i dalje kao problem ti kontakti koji nisu dovoljni za faul (iako to copi zove faulom), ali igrači padaju i ponekad dobijaju penale za to. U tim situacijama je VAR često i kontraproduktivan jer secira i uveličava nekakav mizeran kontakt, koji potom pod lupom postaje odjednom faul. Za takve kontakte/faulove, mora se mnogo više poštovati i verovati u prvobitni osećaj sudije koji je na licu mesta.

 

Zovem faulom jer je takav kriterijum, nigde nisam rekao da bih ja to svirao kao faul da se ja pitam.

 

Stvarno ne pišem toliko komplikovano, ali mogu opet da pojasnim, nije frka: kažem da igrači nemaju izbora nego da padaju na kontakt, bio on za pad ili ne, jer im se neće svirati faul ako ostanu na nogama, što smo mogli da vidimo u Salahovoj prvoj sezoni u Liverpulu. Dakle, igrači samo prate kriterijume koje su sudije odredile. Da li mi se to dopada? Naravno da ne. Mogu li nešto da uradim po tom pitanju? Naravno da ne.  

 

Link to comment
9 minutes ago, copkillah said:

 

Nisam baš siguran da su pljuštali tako kako se sećaš, uostalom sam si rekao: 

 

 

Ozbiljno ti kazem. Odgledao sam celo SP 2002 prosle godine i bilo je jako mnogo kartona, komentatori su bas potencirali da FIFA to ne tolerise itd. Secas se Totijevog drugog (zasluzenog) zutog kartona protiv Koreje?

 

Za ovo ostalo, bilo je toga i mnogo pre Klinsmana - pricamo naravno o tendencijama, ne o tome da takvih stvari uopste nije bilo. 

 

Ovo sto @Mindaugas Žukauskas kaze za VAR mislim da je skroz tacno, to je verovatno mnogo doprinelo da se svira mnogo vise penala nego pre. Pa svi rekordi su oboreni, zar ne? Nije kao da sam to napisao na osnovu subjektivnog utiska, moze se lako pronaci statistika.

Link to comment
2 minutes ago, Meazza said:

 

Ozbiljno ti kazem. Odgledao sam celo SP 2002 prosle godine i bilo je jako mnogo kartona, komentatori su bas potencirali da FIFA to ne tolerise itd. Secas se Totijevog drugog (zasluzenog) zutog kartona protiv Koreje?

 

Za ovo ostalo, bilo je toga i mnogo pre Klinsmana - pricamo naravno o tendencijama, ne o tome da takvih stvari uopste nije bilo. 

 

Ovo sto @Mindaugas Žukauskas kaze za VAR mislim da je skroz tacno, to je verovatno mnogo doprinelo da se svira mnogo vise penala nego pre. Pa svi rekordi su oboreni, zar ne? Nije kao da sam to napisao na osnovu subjektivnog utiska, moze se lako pronaci statistika.

 

Ako pogledaš, baš ubrzo posle tog perioda je krenuo uspon globalnih superstarova dajvera: Roben, Riberi, CR7, Drogba, Rivaldo, Robinjo... Prosto, sudije su počele samoinicijativno da štite zvezde i niko ih u tome nije sprečio. 

Link to comment
Just now, copkillah said:

 

Ako pogledaš, baš ubrzo posle tog perioda je krenuo uspon globalnih superstarova dajvera: Roben, Riberi, CR7, Drogba, Rivaldo, Robinjo... Prosto, sudije su počele samoinicijativno da štite zvezde i niko ih u tome nije sprečio. 

 

Ne kazem, mozda su i samoinicijativno. FIFA zaboravila na prethodnu anti-dajv inicijativu (od njih je to krenulo), sudije odustale same... Ni ja ne verujem da je u pitanju neka zavera ili tako nesto.

Link to comment

Sto se tice trenda dajvovanja, glumatanja, foliranja...prvo je fifa pred sp 1994 pooštrila kriterijume oko faulova i sankcionisanja istih pa smo na tom sp imali poplavu kartona. od sp 98 je krenulo to prenemaganje i prenaglašavanje posledica kontakta i startova da bi se fudbaleri protivnickih ekipa sto više sankcionisali i time smanjili njihovu agresivnost u defanzivi

Link to comment

Mislim da poplava kartona krece odmah nakon SP 1990. U sezoni 1990/91 u Italiji se prvi put uvodi pravilo crvenog kartona za faul koji cini poslednji covek odbrane i tome slicno.

 

EDIT: Time ne zelim da kazem da je dajving direktna posledica povecanja broja kartona - naravno da podrzavam to sto su pokusali da smanje broj faulova jer ono sto se radilo pre 1990 nije bilo humano.

Edited by Meazza
Link to comment

Možda sad pogledah na rsssf - serie A espulsioni 89 90-62; 90 91 - 86. Dalje me mrzelo da gledam. Ali uglavnom ti trendovi počinju na najvišoj sceni pa se posle prelivaju na lokalne nivoe

  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Glass Joe said:

Možda sad pogledah na rsssf - serie A espulsioni 89 90-62; 90 91 - 86. Dalje me mrzelo da gledam. Ali uglavnom ti trendovi počinju na najvišoj sceni pa se posle prelivaju na lokalne nivoe

 

Haha, great find! :D Za 25 posto veci broj crvenih kartona bas u toj sezoni. 

Link to comment

 

Odličan mu je kadar, da ne znaš ko je čovek bi pomislio da ga snimaju u ćošku sobe u staračkom domu gde ga je upravo posetila unuka i donela mu žute ruže koje je pokojna baka najviše volela.

  • +1 2
  • Haha 4
Link to comment
6 hours ago, Glass Joe said:

Sto se tice trenda dajvovanja, glumatanja, foliranja...prvo je fifa pred sp 1994 pooštrila kriterijume oko faulova i sankcionisanja istih pa smo na tom sp imali poplavu kartona. od sp 98 je krenulo to prenemaganje i prenaglašavanje posledica kontakta i startova da bi se fudbaleri protivnickih ekipa sto više sankcionisali i time smanjili njihovu agresivnost u defanzivi


Roberto Karlos bez 3 salta nije padao. 

Link to comment
1 minute ago, borris_ said:

Perez sinoc na spansko tv:

"Nije normalno da velike ekipe gube novac a male zaradjuju" (prevod sa fr, l'équipe).

 

Vidi te fudbalske inteligencije, pa troši manje budalo jedna.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...