Jump to content

Italija

Indy

Recommended Posts

ultra plasticni

To je noskič razrađivao na svojoj temi još pre par godina. Čeka da padne cena na 0.5€

• Haha 2
  • Replies 1,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• halloween

112

• Tresko

89

• lo zingaro

85

• aram

73

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pa to bi izgledalo ovako, naročito ako kupiš neku ovakvu kuću iz recimo 1700 i neke, ili 1800 i neke. Kuća je ovako u ruševinama i vlasnik je bila opština jer nije imao ko drugi, i nije bila održavana

Specijalitet cele regije pa ovog mesta je paprika zvana Peperone Crusco i radi se o sushenoj slatkoj paprici koja se sluzi kao zacin kad postane hrskava. Ispred mnogih vrata se moze videti kako svaka

A ove je i moje lepotice kucice   Pogled iz nje je neprocenjiv     U pozadini je vulkanska planina Monte Vulture sa par jezera u gustoj shumi koje leti dodje kao s

Posted Images

Jel daju i nako državljanstvo, ako budem imao nekretninu xy godina, a nisam iz EU?

1 minute ago, radisa said:

Jel daju i nako državljanstvo, ako budem imao nekretninu xy godina, a nisam iz EU?

Ofkors not.

Jbg, onda ne mogu da je koristim više od 2x3 meseca godišnje... ne vidim smisao... :(

7 minutes ago, radisa said:

Jbg, onda ne mogu da je koristim više od 2x3 meseca godišnje... ne vidim smisao... :(

Verovatno je namenjeno onima iz EU zemalja, plus (ostalim) bogatima koji mogu da srede neke investment vize/stalni boravak...

@lo zingaro
hajde, ne bilo ti teško! mi imamo u Umbriji, na samoj granici sa Toskanom, ali iz više razloga razmišljamo o nečemu drugom, Basilicata mi je lično među favoritima.

Ispada da će biti lakše umesto tih rekonstrukcija i petljancija sa birokratijom (za koje nema teorije da imam živaca, u bilo kojoj državi) - prosto iznajmiti (rentati) nešto... (van turističke zone.)

• +1 1
zorglub
On 4.4.2021. at 11:46, mlatko said:

Tu učestvuju uglavnom po dogovoru veliki muljatori koji se dogovore gde se diže a gde spušta. Ako uleti neko izvana eto zabave...

• +1 1

Istina sad su te aukcije online ali depozit od 5.000 nije mali da se oproba ta igračka. Probaću da se registrujem ako nađem i obiđem nešto vredno cimanja...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

lo zingaro

Basilicata je i za vecinu Italijana prilicno nepoznata i ako izuzmemo Materu koja dozivljava svoje zlatno doba i zasluzeni svetski hajp (pre 20 godina je bila nepoznata i vecini Italijana) i Marateu kao poznato morsko mesto, ostatak regije i dalje zivi nepromenjenim zivotom vec decenijama.

Sama regija iako povrsinski mala (negde velicine Kosova) je prilicno raznolikog pejzaza. Kao prvi kuriozitet izlazi na 2 razlicita mora a opet ima mnogo manje obale od Crne Gore. Ima svoje “Alpe Dolomite” u minijaturi, ima zelena pitoma brda, ima jezera, ima kameniti krsh.  U svakoj od ovih zona po brezuljcima se nalazi po neko selo i gde god da odlucite da svratite necete se pokajati. Mesta i zivot u  njima su autenticni i cesto nepromenjeni generacijama. Kao i ostatak juzne Italije, sva ta mala mesta su dozivela veliko praznjenje i emigraciju u severne krajeve nakon WW2 i tokom ekonomskog buma 50/60ih. Tako da vecina stanovnika koje sretnete nije bas u cvetu mladosti kao i vecina kuca koju vidite nema stanovnike.

spacer.png

Medjutim kad ste tamo to vam ne kvari ukupan vise nego pozitivan utisak.

Sticajem okolnosti u jednom od tih mesta zenina prababa je ostavila svoju kucicu potomcima pa se sad i ja uvodim kao jedan od njenih vlasnika. Mesto se zove Ripacandida i nalazi za na mestu gde nikad niste u proputovanju vec morate bas tamo da odete. To je i jedan od razloga sto tamo i ne idemo bas cesto koliko bi zeleli ali svaki put kad odemo pozelim da se tamo vratim sto pre.

spacer.pngspacer.png

• +1 3
  • Wub 1