Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

  • 7 months later...
8 hours ago, Indy said:

Au sto nisam zilioner, sve bi' to kupio...

Kupiš par takvih u Italiji, i za godinu dana od zilionera završiš na narodnoj kuhinji.

Link to comment

Nađe se i ponešto malo i lepo... interesovao sam se ovih meseci za manje stanove po malim brdima/borgovima u Laciju, za da se spremim za penziju... Nabasao sam na jedan interesantan bukvalno u dvorcu iz 12 veka ako se dobro sećam (danas tat deo koristi opština), sa stepeničnim ulazom širokim 5 metara, isto tako i plafon je bar na 5 metara, sa freskama na hodniku, ogromnim balkonom na prvom spratu po celoj dužini. Baš sam se pitao kako bi bilo tamo živeti. Ni cena nije bila preterana, oko 50.000.

Ovih godinu-dve biće rasprodaja (a i navala) na svakakve kuće, posebno sudske aukcije nekretnina za koje vlasnik ne može da plaća kredit. Početna cena kreće od oko trećine/četvrtine tržišne vrednosti kuće i jeste da nije fino okoristiti se tuđom nesrećom ali banke traže svoje... Tu učestvuju uglavnom po dogovoru veliki muljatori koji se dogovore gde se diže a gde spušta. Ako uleti neko izvana eto zabave... Zasad je još na snazi (problematičan) zakon koji zabranjuje nasilno iseljavanje stanara koji ne plaćaju ali moraće kad-tad izaći voljno ili nevoljno.



Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
2 hours ago, Tresko said:

Kupiš par takvih u Italiji, i za godinu dana od zilionera završiš na narodnoj kuhinji.

Taman fino onda da nisam zilioner...

  • +1 1
Link to comment

Ima po Italiji po manjim mestima kuca na prodaju i za 1€, bio veliki hajp prosle godine, gomila clanaka i videa po internetu. Treba uloziti u renoviranje svakako ali mnoge cak i nisu u narocito losem stanju. Pa ko voli...

Link to comment

Ako se dobro sjećam, nije samo da “treba uložiti”, nego se kupac za 1€ kupoprodajnim ugovorom pred zakonom obavezuje da će uložiti toliko i toliko novca u tom i tom periodu zbogradi renoviranja u skladu sa projektom/standardima propisanim od institucije nadležne za zaštitu spomenika kulture... zato im nešto i nije išla ta prodaja kako su zamislili

Link to comment

Nemoj me držati za riječ 120%, ali koliko se sjećam toga što sam čitao u člancima po raznim novinama/portalima, ima ta začkoljičičica™ koja sreću kvari potencijalnim kupcima za 1€... (u koje bih se rado i sam upisao da nije toga)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...