Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

nego, jel ima neka dobra forumska dusa da mi zajmi relevantan vodic za veneciju i to ne mnogo dugacak. nemam puno vremena van posla (2 popodneva) a nisam bio tamo dvaes godina, pa da apdejtujem (relativne) novitete tipa pegi gugenhajm i slicno

Link to comment

Imam ja dve tanke knjizice - DK Top 10 i Spiral Guide, obe iz 2006. Al' ne znam da l' mogu da ti urucim posto putujem sutra ujutro? Shibni PM sa koordinatama, posto danas njurkam po gradu pa ako nam se ukrste putevi - dobijes knjigu.

Link to comment
Imam ja dve tanke knjizice - DK Top 10 i Spiral Guide, obe iz 2006. Al' ne znam da l' mogu da ti urucim posto putujem sutra ujutro? Shibni PM sa koordinatama, posto danas njurkam po gradu pa ako nam se ukrste putevi - dobijes knjigu.
:Hail: hvala ali kasno videh, spasila me druga dobra dusa sa foruma (he knows who he is:))....
Link to comment
  • 2 months later...

Jedna molba:Za novu godinu idem u Rim.Agencija nas je smestila u hotel Enea koji se nalazi nekih 30-tak km od samog Rima (selo Pomezia).Interesuje me da li neko zna kako je organizovan ( i da li je uopšte) prevoz do grada? :unsure:

Link to comment
Jedna molba:Za novu godinu idem u Rim.Agencija nas je smestila u hotel Enea koji se nalazi nekih 30-tak km od samog Rima (selo Pomezia).Interesuje me da li neko zna kako je organizovan ( i da li je uopšte) prevoz do grada? :unsure:
Javni prevoz u RimuOvde možeš i da proveriš koja linija vozi od Pomezie do dela Rima u koji hoćeš da ideš:Kalkulacija linije Edited by Tresko
Link to comment
  • 5 weeks later...

krajem januara sam na produzeni vikend u firenci. neko iskustvo, insajder tip za restoran? ima li nesto sto ne sme da se propusti u blizoj okolini grada? neki komentar o firenci, pozitivno ili negativno?

Link to comment
krajem januara sam na produzeni vikend u firenci. neko iskustvo, insajder tip za restoran? ima li nesto sto ne sme da se propusti u blizoj okolini grada? neki komentar o firenci, pozitivno ili negativno?
Ko nadje bolji restoran u Firenci (ja bih rekla i mnogo shire) svaka chast : Omeromalo je zabacheno i malo dalje od centra ali je fantastichno
Link to comment
krajem januara sam na produzeni vikend u firenci. neko iskustvo, insajder tip za restoran? ima li nesto sto ne sme da se propusti u blizoj okolini grada? neki komentar o firenci, pozitivno ili negativno?
restorani u centru su bezobrazni skupi. ali postoji alternativa. mercanto centrale u blizini zeleznicke stanice je klasicna pijaca u kojoj mozes kupiti fantasticne sireve, salame, sunku po sasvim pristupacnim cenama. ne propusti nikako.te cene po restoranima u centru su mi jedino negativno sto mogu reci o firenci.obuj obucu sa mekim i debljim djonom jer ce te ubiti florentinski kamen. sto se tice okoline mogu samo reci za sienu i san gimignano jer smo samo tamo uspeli otici. isto smo bili na produzenom vikendu, i za vise "izletanja" nismo imali vremena.
Link to comment
krajem januara sam na produzeni vikend u firenci. neko iskustvo, insajder tip za restoran? ima li nesto sto ne sme da se propusti u blizoj okolini grada? neki komentar o firenci, pozitivno ili negativno?
zavisi sta podrazumevas pod 'blizom okolinom'. ako je rentacar opcija, definitivno zapali tamo gde ti je pisao ros, san gimignano i siena. tome bih dodao urbino, volteru i (na drugu stranu) luccu. naravno, ako imas vremena, ali ako je produzeni vikend realno ces dva dana bazati po firenci i to je to. eventualno da se ispalis do greve in chianti, nadjes macceleriu na glavnom trgu i kupis preradjenog mesishta koliko mozes da poneses. vrh. firenca je bezobrazna deračina.
Link to comment
ako je rentacar opcija, definitivno zapali tamo gde ti je pisao ros, san gimignano i siena. tome bih dodao urbino, volteru i (na drugu stranu) luccu.
dadadada, taj deo italije je divan... topla preporuka: dobro pazi gde (smes da) parkiras automobil.
Link to comment

hvala na preporukama i komentarima. <_< verovatno ce sve preporuke biti prihvacene ako ne ovog puta onda nekom drugom prilikom. u planu je duza tura toskanom privatnim kolima, ali za tako nesto je prolece/leto mnogo bolje.p.s. ovo 'bliza okolina' se vise odnosilo na 'periferiju' firence ;), nesto sto treba videti a nije u svim turistickim prospektima. spadam u turiste koji vole dugo da se zadrize na jednom mestu, da stvari posmatraju bez trcanja, bolje manje videti ali zato intezivno.

Link to comment
p.s. ovo 'bliza okolina' se vise odnosilo na 'periferiju' firence ;), nesto sto treba videti a nije u svim turistickim prospektima. spadam u turiste koji vole dugo da se zadrize na jednom mestu, da stvari posmatraju bez trcanja, bolje manje videti ali zato intezivno.
Slažem se.(Samo što sam starija, sve me nešto više vuku duh grada i kafane, sve manje se zadržavam na znamenitim lokalitetima.)Onda nema šta da brineš. U samoj Firenci ima toliko toga da se vidi meni nije bio dovoljan ni produženi vikend da proučim sve što sam želela.U pravu si za to da je Toskana predivna na proleće, ali ja imam želju da obidjem te italijanske hiperpopularne gradove, poput Venecije i Firence, u zimsko doba. Mislim da tada ima manje turista (moguće je da se varam) i da vidim kakvi su kad je mračno, tmurno i hladno. :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...