Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

1 hour ago, Ros said:

idemo sredinom aprila, tako da sneg ne očekujem. :)

Lepo si napisao za drugu nedelju uskrsa, a ja procitala bozica :lolol: 

Onda moras da iznajmis kola i provozas se Toskanom :wub:

Civita di Bagnoregio deluje nestvarno, slikom i recima se ne moze opisati mesto i okolina 😍

wIvWJGd.jpg

 

2 hours ago, Milosh76 said:

Odlican predlog... jedan od retkih gradica gde sam se vracao vise puta... Ulica ljubavi, ulica poljubaca...

U Firenci sam bila jednom i dosta Siena i Pienza 3x, a moracu jos jednom da uklopim u periodu kad cveta safran 😍 lavande i suncokrete sam videla u cvetu, fali mi jos safran

 

 

image.png

  • +1 2
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
10 minutes ago, Roger Sanchez said:

Zna li neko slučajno gdje se je najbolje parkirati u Napulju za višesatni dnevno-večernji boravak u centru grada?

Zar nema ona Nato baza, najveca na mediteranu? 

  • Haha 5
Link to comment



Ako ne parlaš onda tu gde je jeftino nipošto jer tarifa za izlazak iz parkinga bude preskupa, tako da... govori tiho i nosi g(lock)a sa sobom

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
On 21.1.2023. at 0:11, Serena said:

Dobar tekst o Vićenci, mozda ga @Rosu  stavi na spisak umesto Ferare :thumbsup:

 

i jedno i drugo :)

plan je:

 

Verona 2 noci

Simioni/Garda - izlet

Mantova - usput 

Ferrara 2 noci

Ravena - izlet

Padova 3 noci

Vicenza izlet

Venecija izlet

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
 
i jedno i drugo [emoji4]
plan je:
 
Verona 2 noci
Simioni/Garda - izlet
Mantova - usput 
Ferrara 2 noci
Ravena - izlet
Padova 3 noci
Vicenza izlet
Venecija izlet
Za izlete je pored regionalnih vozova keva Flixbus ali i Itabus je ušao u konkurenciju i sasvim su pristojni. Za veće gradove pogledaj i Italo voz koji zna da bude duplo jeftiniji od Trenitalije. Tako sam našao povoljno karte za do Bolonje i Ravenne. Tamo idem Italom, nazad Itabusom a regionalnim vozom između, jer ništa drugo i nema.


Samo računaj na kašnjenja, uglavnom i vozova ali busevi ponekad još više jer uglavnom imaju duge relacije. Obično ne bude više od pola sata-sat


  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, mlatko said:

Za izlete je pored regionalnih vozova keva Flixbus ali i Itabus je ušao u konkurenciju i sasvim su pristojni. Za veće gradove pogledaj i Italo voz koji zna da bude duplo jeftiniji od Trenitalije. Tako sam našao povoljno karte za do Bolonje i Ravenne. Tamo idem Italom, nazad Itabusom a regionalnim vozom između, jer ništa drugo i nema.


Samo računaj na kašnjenja, uglavnom i vozova ali busevi ponekad još više jer uglavnom imaju duge relacije. Obično ne bude više od pola sata-sat

 

 

dobar tip. zvi bio :)

nisam znao za italo voz. gledam trenitalia 

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Ros said:

 

i jedno i drugo :)

plan je:

 

Verona 2 noci

Simioni/Garda - izlet

Mantova - usput 

Ferrara 2 noci

Ravena - izlet

Padova 3 noci

Vicenza izlet

Venecija izlet

Kad bi mogao nekako da uklopis i dvorce Rome i Julije koji se namaze u Montecchio Maggiori izmedju Verone i Vicenze. 

Na mene su ostavili veci utisak od Julijine kuce u Veroni (Romeovu nisam videla). 

image.png.72ecb7969721e1c5250637f879504f40.png

Ali do tamo se stize samo kolima.

Bila sam u Sirmione jako davno i secam se ooooogromnih sladoleda koje su oooogromni Amerikanci nosili u rukama i bili srecni kao deca :lolol:

Sto se jezera Garda tice umesto Sirmione radije bih otisla u Bardolino ili Gardu (grad), a najradije u Malcesine 😍 ona je gore severnije i tamo su obale strmije (meni lepse), Sirmione je skroz na jugu u ravnici i tu je jezero plice, ne vidi se ona lepa plava boja kao na severu. Iz Malcesine ima funivia koja vozi na Monte Baldo, a odatle pogled za nezaborav! Skoro celo jezero kao na dlanu! 

 

image.thumb.png.be54a0e34ed2ff0bf02266ceae6cb91d.png

Od Padove na sever, regionalnim vozom za sat vremena stizes u Bassano del Grappa simpatican mali gradic kroz koji protice reka Brenta, a na reci stari drveni most Ponte Vecchio, koji je projektovao Paladio. 

xuapa9E.jpg

U gradu je muzej destilerije Poli gde se mogu i degustirati njihove cuvene rakije (grappa). Gradic je leti veoma ziv, prepun barova i restorana. Tamo sam pojela najbolju brusketu do sad. Dal je bilo do bruskete ili sto sam bila gladna, nisam sugurna bas :D

 

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...