Jump to content
IGNORED

Male tech zanimljivosti (i pet hejtovi)


Recommended Posts

7 hours ago, Indy said:

Dovoljno sam mator da se secam kad je Apple umeo lepo da dizajnira, recimo da ne natrpa redove teksta da sede jedan na drugom... Sta je sad ovo.

 

20210503-094047.jpg

Koji iPad ti je to?

 

Ja sad uradih update na Air 2, i nije izgledalo tako.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Ali engine ostaje do 2029 za third party aplikacije. Valjda se nadaju da ce do tada izbaciti Outlook koji ce koristiti Chromium. Mada koliko sam citao za punu PWA verziju Office-a treba ce im jos par godina.

 

Meni bilo smesno sto je ovo glavna vest danas na svim portalima( ne samo IT) . Ne znam nikog ko koristi IE izuzev nekih pacenika koji moraju da guraju stari SAP ili neko interno sranjence.

Edited by bags
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ne znam gde da okacim, u selidbi mi otisao u hd na desktopu, kupih ovaj, i ja sam u soku kako brzo radi, necujan, a pri tom je ovo lagano, nema. 50gr i malo je da smo ga zalepili trakom na unutrasnjist kucista. Ne mogu da verujem koliko su uznapredovali... Topla preporuka svima koji imaju desktop pc. 

Screenshot_20210530-103240.jpg

Link to comment
On 21.5.2021. at 0:34, bags said:

Ne znam nikog ko koristi IE izuzev nekih pacenika koji moraju da guraju stari SAP ili neko interno sranjence.

E-pisarnica u N. Sadu koristi IE zbog ActiveX kontrola.

Link to comment
Ne znam gde da okacim, u selidbi mi otisao u hd na desktopu, kupih ovaj, i ja sam u soku kako brzo radi, necujan, a pri tom je ovo lagano, nema. 50gr i malo je da smo ga zalepili trakom na unutrasnjist kucista. Ne mogu da verujem koliko su uznapredovali... Topla preporuka svima koji imaju desktop pc. 
Screenshot_20210530-103240.thumb.jpg.64320dcf8c5a121a10d85488e662a3ec.jpg
SSD ima samo jednu manu, ali opasnu. Kad crkne nema oporavke podataka. Za OS i prg.engine sva preporuka, za storage samo RAID ili cloud.
Link to comment

@bags
Ostaće IE još dogo u upotrebi, na žalost.
Cela e-uprava se vrti i oslanja na MS sistem sertifikata. Pričao sam sa ljudima iz sertifikacionog tela MUP RS, nema nikakve alternative, niti iko o tome pomišlja.
Obrazloženje: nema ga!

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, zmanic said:
3 hours ago, mustang said:
Ne znam gde da okacim, u selidbi mi otisao u hd na desktopu, kupih ovaj, i ja sam u soku kako brzo radi, necujan, a pri tom je ovo lagano, nema. 50gr i malo je da smo ga zalepili trakom na unutrasnjist kucista. Ne mogu da verujem koliko su uznapredovali... Topla preporuka svima koji imaju desktop pc. 
Screenshot_20210530-103240.thumb.jpg.64320dcf8c5a121a10d85488e662a3ec.jpg

SSD ima samo jednu manu, ali opasnu. Kad crkne nema oporavke podataka. Za OS i prg.engine sva preporuka, za storage samo RAID ili cloud.

 

Super, nisam znala. Inace sve bitno drzim na external i na ponovo na google drive. 

Link to comment
  • 1 month later...

Čudna se stvar desila danas... kod klijenta, izaberem njegov Wi-Fi na mom telefonu (S21) i - telefon se prosto sam priključi na Wi-Fi.

 

Nije me uopšte pitao za lozinku! (Wi-Fi je normalan, sa WPA2 lozinkom.)

 

Dugo sam lupao glavu i mislio se kako, bwe? Znam da nisam ukucao lozinku (a nisam ni pritisao WPS dugme na ruteru...)

 

Nisam našao ništa na internet srču... Međutim, evidentno ovo se desilo: pošto sam ranije ufotkao poleđinu rutera (gde se nalazi SSID + lozinka, kao i QR code) telefon je sam, na svoju sopstvenu inicijativu :laugh:, pročitao QR code i lozinku sa fotke... I tako je samo "uplovio" u (tuđi) Wi-Fi, ne pitajući me ništa...:ph34r:

 

Postaju suviše pametni...

 

Spoiler

svDWWQZ.jpeg

 

Edited by Indy
  • +1 2
Link to comment


2 hours ago, Indy said:




Međutim, evidentno ovo se desilo: pošto sam ranije ufotkao poleđinu rutera (gde se nalazi SSID + lozinka, kao i QR code) telefon je sam, na svoju sopstvenu inicijativu :laugh:, pročitao QR code i lozinku sa fotke... I tako je samo "uplovio" u (tuđi) Wi-Fi, ne pitajući me ništa...:ph34r:




 




 





  Hide contents




 






 






 




Jeste jezivo.


Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...