Jump to content
IGNORED

Serija "Porodica" - That 90's Show


renne

Recommended Posts

Previše je sve ovo površno za takav projekat. 

 

Ali mi je drago što je Milan Marić natrljao nos izvikanim matorcima i pokazao kako se uloga gradi na karakteru, a ne na imitaciji i karikiranju. Najkrivlji je svakako kasting koji je morao da prati senzibilitet glumaca. Npr., Kaje Žutić; ko ju je gledao u Kazimiru i Karolini, znao bi da je idealna za ulogu Marije Milošević, a da sa Slavicom ima malo zajedničkog. Psihotičnu babu umesto Cece B. kojoj nedostaje to pritajeno zlo mnogo bolje bi pokrila Gabrijela Jonaš, a staloženu Slavicu Đ.D. Tanja Venčelovski. Karanović je bukvalno silovala svoju ulogu u pokušaju da dikcijom dodirne Mirinu podmuklu nežnost i traume; za to je ipak potrebna glumica sa drugačijim temperamentom - recimo Jasna Đuričić ili Sonja Jauković.

 

Od stare garde najbolji Saša Torlaković, ali to se i očekivalo.

  • +1 1
Link to comment

Dobro si ovo poslozio.

 

Offtopic:

Ja bi se skenjao da sam glumica i neko mi predlozi da glumim Slavicu. Ili da sam glumac pa ga glumim Martinovica ili bizona Djukanovica. FML.

Link to comment
4 hours ago, April said:

Previše je sve ovo površno za takav projekat. 

 

Ali mi je drago što je Milan Marić natrljao nos izvikanim matorcima i pokazao kako se uloga gradi na karakteru, a ne na imitaciji i karikiranju. Najkrivlji je svakako kasting koji je morao da prati senzibilitet glumaca. Npr., Kaje Žutić; ko ju je gledao u Kazimiru i Karolini, znao bi da je idealna za ulogu Marije Milošević, a da sa Slavicom ima malo zajedničkog. Psihotičnu babu umesto Cece B. kojoj nedostaje to pritajeno zlo mnogo bolje bi pokrila Gabrijela Jonaš, a staloženu Slavicu Đ.D. Tanja Venčelovski. Karanović je bukvalno silovala svoju ulogu u pokušaju da dikcijom dodirne Mirinu podmuklu nežnost i traume; za to je ipak potrebna glumica sa drugačijim temperamentom - recimo Jasna Đuričić ili Sonja Jauković.

 

Od stare garde najbolji Saša Torlaković, ali to se i očekivalo.

 

Podela je pola rezije, sto bi reko Godar. Al ne moz da se uporedjuje format pozorista sa TV jbg

Link to comment

Kasnim na žurku, ali bolje ikad nego nikad.

Serija je iznenađujuće dobra iako par stvari bode oči. Ponajviše kasting Đinđića, Koštunice, svođenje Mire na plačnu ženicu i naravno malo jače popravljenje lika i dela jednog Čede. Npr da me je prošle godine pojela Korona, ne bih znao da su Čedi vikali "Dželat" sigurno mi bar 3-4 druge reči padaju na pamet pre. Deo sa taksistom u belom mantilu i Cecom nepotrebno razvučen.

Isaković ima ulogu života, Beba dobar, ceo SRT segment je bez greške.

Sent from my GM1913 using Tapatalk



Link to comment
On 7.4.2021. at 16:50, ultra plasticni said:

 

Podela je pola rezije, sto bi reko Godar. Al ne moz da se uporedjuje format pozorista sa TV jbg

 

+1000

 

Ali može da uspe.

Vidi Sašu Torlakovića, Nikolinu Jelisavac, Novaka Bilbiju...uvek bolji od ekipe

Link to comment

Pitanje za razmisljanje: ko bi, za jedno XX godina ponajbolje glumio vucica u danasnjem agregatnom stanju?

Ima li takav, ili se ceka neka nova nada srpskog glumistatm?

Link to comment

Meni ovaj liči, nek mi oprosti dečko

Edit. Ivan Đorđević, igra neke epizode, poslednji put sam ga videla u "Ocu"

6615320_tajkun-sjpg.jpg

Edited by Tihajeza
  • +1 7
  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

Meni ovaj liči, nek mi oprosti dečko

Edit. Ivan Đorđević, igra neke epizode, poslednji put sam ga videla u "Ocu"

6615320_tajkun-sjpg.jpg

 

Inače, neka bliža familija čuvene Milke Canić...
Idealan izbor za Vučića u domaćoj produkciji.

 

A za neku međunrodnu koprodukciju moj predlog je:

murphy.jpg

  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, colonelo said:

 

Inače, neka bliža familija čuvene Milke Canić...
Idealan izbor za Vučića u domaćoj produkciji.

 

A za neku međunrodnu koprodukciju moj predlog je:

murphy.jpg

 

I Tom Hardy kao Slina..

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...