Jump to content
IGNORED

Serija "Porodica" - That 90's Show


renne

Recommended Posts

8 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

Da li je vuk kostic najgori glumac u istoriji svemira? 

 

Nikad necu zaboraviti repliku iz neke serije, dal beshe ubice moga oca, kad preko telefona dok je u bolnici izgovara (zabrinuto/besno: znaci tuga, znaci umrece mi zena) 

 

:rolf:

  • Haha 3
Link to comment
12 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ali kad razložiš to oko Čede, šta je on zapravo "kreirao" u toj situaciji, vidiš da nema tu nekog njegovog preteranog "misaonog rada".
Tu je Đinđić verovatno procenio da će njega da pukne adrenalin i ako mu neko uperi pištolj u glavu, neće da se sklupča i cvili.
A Banetov i Slavicin rademoji769.png jeste prikazan.

Tu treba uzeti u obzir da SM nije tek neki debil i čovek koji nema mozga.
Takođe meni je fantastično kakva je tada vlast bila kad smo mi "spali" na Čedu da radi tako ozbiljan posao. Koliko je sve to bilo klimavo i na staklenim nogama.

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Pa nema misaonog rada, ali ima muda jbg. Ajde na stranu SMrad, ali pijani manijaci s oruzjem koji lutaju okolo. Ne verujem da bi se bas bilo ko prihvatio toga, da 2 dana bude u takvom ambijentu, kakve god da su garancije. Ostalo sve stoji

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Tsai said:

e jedna stvar mi se mota po glavi. zanima me koliko je procentualno istinito prenet ovaj čedin podvig u seriji. mislim, ispade da je on sam ubedio smrada da se preda, mlad i neustrasiv, sa nepunih 30 godina. ako je to zaista bilo tako, kako je moguce da se takav lik pretvorio u ovo danas? dal je debelo ucenjen necim, dal su mu posle 12.3. rekli da cuti i smrdi da ne bi on bio sledeci, dal se jednostavno prodao za kintu, dal je pocelo da ga boli dupe za sve. a opet, lik koji 2 dana pregovara sa ludacima i njihovim pijanim ubicama naoruzanim po zuba da se tek tako proda za kintu - cudno. jel ima jos nekih ozbiljnih intervjua na tu temu?

 

Ako će klincitm nekoga da izgotive iz ove serije, to je Chaddah. Mlad, neustrašiv, izašao na cev, hendlovao celu vilu Mir i bio najrealniji faktor u pogubljenom DOS kabinetu. Ono, kada bi se gađali paketićima koksa, ali tako je predstavljeno. Lik izdominirao onako surovo. Ako nije direktno finansirao ovo bio bi red da pošalje barem 10 kg Štarkovih proizvoda scenaristima.

 

Takođe moram da zauzmem nepopularno stanovište i konstatujem da je Lezija više nego ubedljiv. Zapravo su najubedljiviji oni kadrovi gde Kostić ništa ne govori nego slaže one moronske face dok sluša šta pametniji od njega pričaju. Po onome što su drugi već napisali, zaključujem da je u pitanju prirodna mimika tako da je kasting u ovom slučaju bio savršen. E, da, i ako je još neko uz Čedu ovde profitirao to je on jer je ispalo da je u pitanju nekakav odani vojnik države, kao oni specijalci iz holivudskih filmova, kada ih država baci u neku tajnu misiju i onda mora da zaboravi na njih jer je neki birokrata zabrljao. Svi su ga lagali, davali mu oprečne informacije i konfliktna naređenja, i tako sada on mučen robija i za ono što je uradio i za ono što nije uradio.

 

Bane Ivković kao da je sam sebe igrao i to nakon što je izašao iz vremeplova. Neverovatna pojavna sličnost.

 

Đinđić i Beba... meh. Koštunije i njegov kabinet... meh. Pavković... meh, Zloboleon kako treba, a za onu vešticu nikada nisam bio siguran koliko je tačno luda u mozak. Mira Karanović je čak i sa lošom glumom uspela da mi podigne pritisak na nivo iz 90ih više nego bilo šta drugo u seriji. Jezivo je mučno gledati čak i ekranizaciju te spodobe, mogu misliti kako je izgledalo provoditi vreme u njenom prisustvu.

 

Od sporednih likova Manasijević prilično ubedljiv i jeziv u pojavi, kako mu i dolikuje.

 

Dobre su scene u kojima Marija napušava ono dvoje i krivi ih za sve. Loša gluma ali odličan tekst.

 

Kad smo već kod teksta, čemu ono Đinđićevo: "Da li se meni ovo radi - ne; Da li se vama ovo radi - ne" sa početka prve epizode. Mislim, ne mora baš tako otvoreno da se insinuira da im je neko drugi vukao konce u celoj priči.

 

Mislim da je dobra odluka da fokus bude na toj opsadi vile Mir. Pravljenje šireg prikaza ovog para i njihove zaostavštine iz 90ih je veoma zahtevan projekat koji niko u Srbiji nije u stanju da izvede iole korektno. Bolje je ovako.

 

Realno najlošija stvar u vezi serije je njen naziv. Stvarno su mogli nešto inventivnije da smisle.

 

Nekako mi je najupečatljivija scena ono čitanje Stambolićevog pisma uz originalne kadrove 9. marta i potonje nemaštine. Bio je kadar nekog čoveka koji sa malim detetom stoji u nekom redu za nešto, potpuno izgubljena faca, očaj i zbunjenost i beznađe u jednom jedinom frejmu, Tu me je ozbiljna jeza protresla, ne dobijam često tako jake flešbekove.

 

 

Sad, da li je sve ovo dobro ili loše, i da li je trebalo ili nije trebalo da gledam, to neću moći da izvagam neko vreme.

 

Uzgred, ko je pokojni otac zbunjene mlade novinarke sa SRT koja ne prepoznaje Stambolića i ne zna da je nestao?

 

  • +1 1
Link to comment

Hajde da sad probam da sumiram komplet utiske pa da vise ne pisem o ovoj seriji, mada bi bilo jako zanimljivo splitovati npr DOS na Istoriju i da tamo nastavimo da pisemo i teoretisemotm

Dakle evo hladne glave, nije ovo rehabilitacija SMradine, ali jeste jedno nesrecno izvedeno nijansiranje, prerano i nespretno pokusano. Mislim da tu ima nekoliko problema koji na neki nacin relativizuju celu situaciju.

 

-Redoran primetio, Djindjicev govor u kome nagovestava da strane siletm stoje iza ovoga. Kojeg djavola to uopste treba da se nagovestava? Valjda je nasa stvar i nasa cast da se jedno takvo djubre i kasapin strpa iza resetaka, pa neka sve sile ovog sveta pritiscu da se to desi. I zaista, dokle vise konstantno kenjkanje o stranom faktoru i kalimerisanje. Da, naravno da su pritisci bili veliki da SMradina uhapsi, ali to samo po sebi jeste duboko patriotski i civilizacijski cin, strpati u zatvor jedno od najvecih govana s kraja 20.veka. Ne vidim zasto bi se iko pravdao, ni u realnosti a pogotovu ne u fikciji, kad se vec domastavaju stvari. Tu je stejtment trebalo da bude – ovo je nasa duznost i moralna obaveza.

 

-Problem Veshtice. Cini mi se da se Vestinicinim ludilom previse sluzilo u svrhu “luda zena jebiga, da je normalnija nash Slobo bi drugacije” sto je takodje jedna od stvari koja mi zesce ide na zivce kad se poteze bilo koji diktator ili autokrata. Uvek se nesto ide u sitna crevca analizirajuci sve ljude oko njega, samim tim rasplinjujuci njegov greh i krivicu. Da, naravno da je Mira Markovic djubre neopevano i nazalost neosudjeni zlikovac, ali fokus krivice mora biti na Slobodanu, kad ono ladno preko one arhive rasturene zemlje na kraju se pretapanjem pojavi samo Mira? To je onako bas wtf momenat isto.

 

-Kad smo vec kod krivice, zapravo tek u poslednje dve epizode se pojavljuje neka naznaka muda autora, u 4. sa Stambolicevim pismom, u 5. sa onim shmirantskim duelom krajisnika i SMradine, titovim poklonima u podrumu, djindjicevom praznom stolicom. U prve tri epizode, koliko god imao dobre volje da trazim naznake njihove monstruznosti, zaista nicega sem prenemaganja po vili nema. Prva epizoda pocinje maltene prizorima iz bracnog zivota. U celoj prvoj polovini serije oni se razvlace i maco kuco, viski, pljuge, hocu ,necu, sta hoce ove zle cike od nas… jel im dugujemo za struju kuco? Mislim da bi sve bilo jasno postavljeno, zakucano  i nedvosmisleno da je npr prva epizoda pocela Stambolicevim pismom i arhivom, onda bi odmah znali sa kakvim bolesnicima imamo posla, ne bi se ostavilo lufta od tri epizode da nekome prirastu uz srce. Nedopustivo. Kad pocnes sa takvom postavkom onda moze i kuco, maco.. moze i viski i cajevi od kamilice i lekovi za smirenje.

 

- A sad mozda najveci problem. Neko je spominjao Untergang. Da, ali kod Unterganga je Hitler kaputt. Cao zdravo. Denacifikacija, otklon. Svastika zabranjena, nacisti zabranjeni, pa je tek nakon skoro 60 godina bio moguc Untergang. Ovde se light devedesete ponavaljaju dok ovo kucam i mislim da je jako pogresno ne uracunati i to kada se vec pravi ovakva serija. Mislim da je poprilicno neodgovorno predstaviti ovako seriju kao zavrsenu stvar, jer ona to nazalost nije. Gde su radikali? Ko je slao pismo iz Haga na SMradovoj sahrani? Ko je STAJAO PORED KOVCEGA? Napomenuti bar u natpisu na kraju, bar toliko, nakon natpisa da je umro u Hagu. Znam da trazim nemoguce, ali jebiga. Mislim da neko ko nije na taj nacin skrajnut i s razlogom amputiran iz drustva ne zasluzuje da jos uvek bude iznijansiran na ovaj nacin. Prerano je za sve ovo. Prerano jer se nismo distancirali od tog zla, niti cemo u doglednoj buducnosti.

Edited by Tsai
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, Redoran said:

Uzgred, ko je pokojni otac zbunjene mlade novinarke sa SRT koja ne prepoznaje Stambolića i ne zna da je nestao?

 

Ovo i mene zanima. Bandović (Vučelić?) je rekao da je njen otac uspostavio pravila na TV stanici i da su se njih dvojica upoznali u vreme 8. sednice. Sad, da li je njen otac možda otišao sa funkcije posle čistke ili su svo troje izmišljeni likovi?  

Link to comment
Ovo i mene zanima. Bandović (Vučelić?) je rekao da je njen otac uspostavio pravila na TV stanici i da su se njih dvojica upoznali u vreme 8. sednice. Sad, da li je njen otac možda otišao sa funkcije posle čistke ili su svo troje izmišljeni likovi?  
Valjda izmišljeni. Jer nisu nijednom naveli ime oca, a i sam TV kanal je "izmišljen".
  • +1 1
Link to comment
 
Pa nema misaonog rada, ali ima muda jbg. Ajde na stranu SMrad, ali pijani manijaci s oruzjem koji lutaju okolo. Ne verujem da bi se bas bilo ko prihvatio toga, da 2 dana bude u takvom ambijentu, kakve god da su garancije. Ostalo sve stoji
Pa da ali u ovoj seriji se ne potenciraju muda[emoji769] nego da je on njemu objasnio[emoji769].
To ko bi se prihvatio ili ne bi i jeste problem.
Ono što kaže Čeda u emisiji, sa SM i jeste trebao da ide da priča Koštunica.
Kako je mogao da ode posle izbora.
Ali takva nam je bila vlast[emoji769].
Jer nije se tamo išlo da se razoružaju pomahnitali pobunjenici.
Nego da se saopšti SM da je kraj.
E da, uloga Cece Bojković je wtf?


.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
Valjda izmišljeni. Jer nisu nijednom naveli ime oca, a i sam TV kanal je "izmišljen".
Sa kolegama nešto prebirao po mozgu, bio je onaj Vojvodić što je ćerci pre bombardovanja rekao da napusti zgradu PTC.
Ali sve u svemu nekako dođosmo do toga da je sve izmišljeno.
A moguće da je naziv stavljen tako u strahu od tužbe?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...