Jump to content
IGNORED

Pretpostavka nevinosti


ultra plasticni

Recommended Posts

2 minutes ago, Forest said:

 

Ok, srećno nam bilo u takvom svetu Levi, samo nemoj da se žališ kada Informer nekoga proglasi žrtvom a ti se sa tim ne složiš.

:D 

 

BTW, u informerimatm je vucic vecita zrtva, stalno mu rade o glavi, prisluskuju ga, samo sto ga nisu ubili, niko ga ne razume....

Ali - simpatija prema zrtvi :isuse: ni u tragovima....

Link to comment
15 minutes ago, Forest said:

 

Ok, srećno nam bilo u takvom svetu Levi, samo nemoj da se žališ kada Informer nekoga proglasi žrtvom a ti se sa tim ne složiš.

Gordana Uzelac & Маја Gojković  i nasilje prema njima comes to mind.

Ja i dan-danas mislim da one nisu bile žrtve.

 

Takođe mislim da se najbolja podrška pravim žrtvama može i mora dati bez razapinjanja navodnog počinioca (videti pod Anita Mančić i, dobrim delom čak, Mirjana Karanović u gostovanjima kod Jovane Joksimović). 

Sve ostalo u ovom stepenu razvoja našeg društva može da se vrati kao bumerang ako npr. Lečić ni za šta ne bude osuđen (uzgred, o slučaju Aleksić se više i ne priča... svakog aktivizma tri dana dosta).

 

 

  • +1 5
Link to comment
3 minutes ago, Aleksija said:

nemoguce, to se do sad nije nikad desilo :ohmy:

pa cela ova ocajnicka prica potice od toga sto postoji uzasna neravnoteza moci, pa i mogucnosti da se ostvare bazicna ljudska prava u srbiji, ako nisi na "pravoj" strani.

 

evo, sta mislis, zasto javnost nije reagovala konsternacijom i medijskim cerecenjem kad su ne tako davno sns zene padale u nesvest zbog navodnog fizickog i psihickog zlostavljanja od strane opozicije? sa pravne strane, pa cak i sa medijske, to bi trebalo da bude povod za nasu duboku uznemirenost, ako hocemo da se prema svim slucajevima odnosimo na isti nacin.

 

medjutim, jedna od definicija nasilja  ukljucuje u sebe tu vaznu odrednicu "neravnoteza moci" - fizicke, psiholoske, materijalne, politicke, uticajne...

 

vecina zena - zrtava  nasilja u poslednje vreme procenjuje da im je bolje da pokusaju da izadju prve u medije, verovatno kako bi mogle bar malo da kontrolisu narativ u zemlji za koju znamo da je vecinski indolentna, nepoverljiva, ako ne cak i neprijateljski raspolozena prema zenama koje se oglase. sta kasnije tabloidi rade, i s jedne i s druge strane, ne moze biti odgovornost zrtve - ali jeste odgovornost drzave. s tim sto je u ovom slucaju drzava vlasnik vecine tabloida, pa se njen stav obicno odmah moze procitati - a na osnovu njega, s velikom verovatnocom i predvideti ishod postupka. 

 

 

Nekoliko problema:

 

- medijsko čerečenje Lečića je počelo i pre nego što smo dali bilo kakvu šansu istrazi i pravosudnom sistemu. Takav postupak je presedan, i ako to podržavaš - gubiš moralno pravo da se buniš protiv urušavanja pravosudnog sistema na kom Vučićev režim radi. U nekoliko veoma logičnih koraka se vraćaš na situaciju bez pravnog sistema gde nesputana sila i zakon rulje vlada. Tu niko nikad više neće naći pravdu.

- medijska kampanja ove vrste nije moralna. To je poziv na sukob, poziv na instant svrstavanje. To je manipulacija. Ako sam principijelno protiv medijske manipulacije, biću i protiv medijske manipulacije sa ovakvim naslovima čak i kada deluje da su stvari očigledne ili da su "za moju stvar". U suprotnom, isti sam kao oni protiv kojih se borim, smena vlasti će samo značiti promenu kadrova uz očuvanje apsolutno istog sistema.

- "baraba te spusti na svoj nivo, pa te pobedi na iskustvo" - misliš li da ovakva medijska kampanja podrške Danijeli ima bilo kakve šanse protiv celog sistema i blatoida kada rulja krene na suprotnu stranu? Ovakvim naslovima, mi prihvatamo pravila igre Informera; ovakvim naslovima, mi dajemo legitimitet istim takvim naslovima kada govna budu krenula da lete ka njoj.

 

 

 

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

Upravo ti to govori da ovde nema nikakvog linca vec klasicnog tabloidnog glumljenja novinarstva koje rabi i drlja neku pricu dok im to prodaje novine i portale. Cim se desi neki novi skandal ta tabloidna masinerija ce se posvetiti tom novom slucaju i Leka Jebac ce biti zaboravljen. O "slucaju Aleksic" na taj nacin vise i ne treba da se prica, to je preuzeo sud i sada neka sud resava. Ono sto treba je da se ti slucajevi iskoriste da se na organizovan i sistematski nacin nadje mogucnost da se likvidira ili makar delegitimizuje ta kultura dozivljaja zene kao objekta kojim postovani kurcevi kao sto je Lecic Branislav mogu da raspolazu kako im se postovani kurac postovano digne, pogotovo ako usput mogu i da demonstriraju "moc" koju su sami sebi pripisali na osnovu grandomanskog dozivljaja sopstvene opskurne licnosti.

 

Nema sta nama da se vraca kao bumerang, mi bumerang nigde nismo ni slali da bi nam se vratio. Nismo mi uopste dosli u neku poziciju da trazimo resenje za takve pojave pa ako nadjemo pogresno resenje to ce nam se obiti o glavu. Tek je pocelo o ovome da se prica i sto se bude vise pricalo veci ce pritisak biti na seksualne predatore da se ustrucavaju od demonstriranja svojih patologija, sto je u ovom trenutku otprilike jedina korist koja od ovoga moze da se izvuce do nekih boljih vremena.

 

Uzgred, Branislav Lecic i Mika Aleksic se ama bas ni po cemu ne razlikuju od Jutke, tako da ko se tada nije sekirao zbog "medijskog linca i rusenje pretpostavke nevinosti" te buljave spodobe iz Donje Pripizdine nema razloga ni sada da se prenemaze.

tako je.

 

sta je sa ovim reakcijama, je li neko ograncio broj dodatno? 

Link to comment
53 minutes ago, namenski said:

Ma aman, kad god hoces mozemo o njemu :puke: onakvom kakav je i topik da otvorimo...

Uveram te da baratam mnostvom nebiranih reci... :D 

Ali, ovde se ne radi o tome.


Ja definitivno ne kapiram u cemu je tvoj problem, a vec mi je kod onog kad si rekao da potpisujes OBA moja bolda bilo jasno ni ti ne razumes o cemu ja pricam.

 

Nije ni blizu isto ako kazem da nemam nista protiv da sud osudi Lecica i uz to da privatno mislim da je gad, i kad bih navijala (preko foruma, Twittera ili preko plota, nebitno) da ga lincuju preskacuci pravnu proceduru jer je eto meni gadan i javlja mi se da je i silovatelj. Sta je sad tu nejasno, gde gresim?

 

Ako se zalazes za neku univerzalnu finocu prema svima i svakom, evo izvini Mahatma nisam te prepoznala :lolol:

Ja sam uvek za proaktivno delovanje prema napasnom dziberluku, pasivna finoca njima samo daje podstrek da se jos gore razbahate.

Na kraju ti takvi zasednu na pozicije moci i proglase se za elitu, i onda imas ovaj svinjac kakva je Srbija postala.
A nije uvek bilo tako, i ne mora biti tako, uopste.

  • +1 9
Link to comment
2 minutes ago, Tsai said:

Simptomaticno je sto se carsavi o pretpostavki nevinosti na po 20 strana pisu samo na temi zlostavljanja zena kad treba lupom analizirati svako zrno peska na plazi. Eno ceo podforum politika pa i tema o cvijanu i gdinu nevolju, sta se sve tsmo pise pa se nisu nakacila dobronamerna gospoda. Sve i da je apsolutna tisina bila sa ove strane, njihovi mediji bi sahranili Danijelu od samog pocetka tako da je jako ruznk i licemerno spocitavati nekom sto je bar pokusao hladnim oružjem da krene na tenk u nedostatku drugih opcija. Hajmo sad jos 30 strana o tome, molim vas

 

Rulja uvek kreće od pretpostavke dobrih namera, od percepcije toga šta je istina, ko je kriv i kakva treba da bude kazna. Članovi rulje će uvek reći da su namere bile dobre.

 

Da je to bilo dobro rešenje, ne bismo nikada bili u poziciji da pravimo komplikovani pravosudni sistem.

Link to comment
2 minutes ago, Leia said:


Ja definitivno ne kapiram u cemu je tvoj problem, a vec mi je kod onog kad si rekao da potpisujes OBA moja bolda bilo jasno ni ti ne razumes o cemu ja pricam.

 

Nije ni blizu isto ako kazem da nemam nista protiv da sud osudi Lecica i uz to da privatno mislim da je gad, i kad bih navijala (preko foruma, Twittera ili preko plota, nebitno) da ga lincuju preskacuci pravnu proceduru jer je eto meni gadan i javlja mi se da je i silovatelj. Sta je sad tu nejasno, gde gresim?

 

Ako se zalazes za neku univerzalnu finocu prema svima i svakom, evo izvini Mahatma nisam te prepoznala :lolol:

Ja sam uvek za proaktivno delovanje prema napasnom dziberluku, pasivna finoca njima samo daje podstrek da se jos gore razbahate.

Na kraju ti takvi zasednu na pozicije moci i proglase se za elitu, i onda imas ovaj svinjac kakva je Srbija postala.
A nije uvek bilo tako, i ne mora biti tako, uopste.

I meni je jasno da nisam jedini u ovoj korespondencijitm koji ne razume o cemu se prica/radi... :D

Neka za sada ostane na tome, bice dana za megdana... :) 

Link to comment
1 minute ago, harper said:

Nema sta nama da se vraca kao bumerang, mi bumerang nigde nismo ni slali da bi nam se vratio.

nisam napisala "nama", ali da - vratiće se kao bumerang novom pokušaju da se zaštite neke anonimne žrtve, ako lečić ne bude osuđen.

 

1 minute ago, harper said:

Tek je pocelo o ovome da se prica i sto se bude vise pricalo veci ce pritisak biti na seksualne predatore da se ustrucavaju od demonstriranja svojih patologija, sto je u ovom trenutku otprilike jedina korist koja od ovoga moze da se izvuce do nekih boljih vremena.

baš zato što je tek počelo, a meni se čini da je dobar trenutak da se u našem društvu dogodi kvantni skok nabolje, jer je došlo do smene generacija. ako se bude pametan i sistematičan.

bold: posle lečićevog bizarnog cmoka u kameru, teško do nikako. mora ovo sve drugačije, a ne ovako na mah i bez mozga.

 

 

1 minute ago, harper said:

Uzgred, Branislav Lecic i Mika Aleksic se ama bas ni po cemu ne razlikuju od Jutke

da li je jutku neko optužio za silovanje? 

mislila sam da je tema tog procesa bilo seksualno uznemiravanje, plus ozbiljne pretnje i moguće ugrožavanje života mariji lukić od strane onih batinaša.

 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, pt 2.0 said:

da li je jutku neko optužio za silovanje? 

mislila sam da je tema tog procesa bilo seksualno uznemiravanje, plus ozbiljne pretnje i moguće ugrožavanje života mariji lukić od strane onih batinaša.

 

 

Nije poenta u tome za sta je optuzen vec da se na forumu ovoliko nije prenemagalo zbog pretpostavke njegove nevinosti.

  • +1 3
Link to comment
Just now, harper said:

 

Ama, ne postoji nikakva rulja koja cereci Lecic Branislava. Sta je vama, ljudi, ubaci vam neko rovca i bavite se na 20 strana izmisljenim fenomenom. Naravno da ce svaki tabloid i portal da se bavi ovim slucajem nekoliko dana jer je medijski atraktivan, a nacin na koji se oni bave tim slucajem je jedini nacin koji znaju i koji inace koriste za sve o cemu pisu. Posto sumnjam da ovde pise bilo koji urednik nekog od tih sranja ovaj forum je savrseno pogresna adresa za tu vrstu rasprave. Zamisli, tabloidi koriste ovaj slucaj da se ogrebu za klik ili prodaju na trafici. Ja sam sokiran, ne bi mi palo na pamet da je tako nesto u Srbiji uopste moguce.

 

Upravo zato je jos groznije sto se jedino i jedino na ovoj temi raspravljaml ssd 20 strana o tome. Zato split, ili hajde da ne pise nista ni o Bati Vucicu i gospodinu Nevolji

Link to comment
1 minute ago, Tsai said:

Zato split, ili hajde da ne pise nista ni o Bati Vucicu i gospodinu Nevolji

Pomesao si, sto se kaze loncice.

Pisati o vucicu je politika.

Za sada i jos uvek.

A pisati o Lecicu i slucaju silovanje je potencijalno punokrvno krivicno delo.

Ako ne vidis razliku, onda jebiga...

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...