Jump to content
IGNORED

Pretpostavka nevinosti


ultra plasticni

Recommended Posts

4 minutes ago, Heaviside said:

 

Pa eto, prekršile su i Lečićeve kolege zakon, bar ti tako tvrdiš. Videćemo da li će snositi odgovornost. Bilo kako bilo, nije lepo što kršiš pretpostavku nevinosti u njihovom slučaju. Jel si to sudija, da li je ovo sud? Još vadiš koji su zakon prekršili. C c c sramota.

 

Znam da malo karikiraš, ali ako Leciceve kolege po Forestovom mišljenju u ovom slučaju krše zakon o radu, to svakako nije krivično djelo.

Odnosno, odbijanje da glume sa njim nije krivično djelo, pa nema ni pretpostavke nevinosti.

Link to comment
2 minutes ago, Krošek said:

nisu prekrsili nikakav zakon, zapravo se ovde radi se o odredjenoj vrsti strajka zbog uslova rada. osim toga, ksenje tzv. radne obaveze je u domenu svacijeg slobodnog izbora i ima iskljucivo gradjanske konsekvence, a ne javnopravne. raditi, ne raditi to je "formalnopravno" slobodan izbor (nije slobodan utoliko sto je egzistencijalno uslovljen), ali ovde se radi o odnosima unutar radne organizacije, a ne o covekovom izboru da li ce biti zaposlen ili ne (nebuloza). nije pitanje raditi ili ne nego raditi u kakvim uslovima

 

Ovo nije štrajk zbog uslova rada. 17 zaposlenih je insistiralo da jedan od zaposlenih bude otpušten. To nije štrajk, a i kada se štrajkuje postoje neka pravila inače bismo svi non stop štrajkovali.

Link to comment
1 minute ago, Forest said:

 

Ovo nije štrajk zbog uslova rada. 17 zaposlenih je insistiralo da jedan od zaposlenih bude otpušten. To nije štrajk, a i kada se štrajkuje postoje neka pravila inače bismo svi non stop štrajkovali.

Ovo je imati dostojanstvo i minimalni set vrednosti ispod koga se kao grupa ne spuštate. Ko potone ispod biva izopšten, ponekad uz šansu da se iskupi. Tužno je što nisu u stanju da to shvatiš.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, BWA said:

Znam da malo karikiraš, ali ako Leciceve kolege po Forestovom mišljenju u ovom slučaju krše zakon o radu, to svakako nije krivično djelo.

Odnosno, odbijanje da glume sa njim nije krivično djelo, pa nema ni pretpostavke nevinosti.

bas jeste strajk, 17 zaposlenih je reklo uslovi da mi delimo pozornicu sa nekim ko nam se cini da je silovatelj i da tako sudelujemo u kreiranju drustvenog ambijenta gde se takva licnost istura pred publiku, pred obozavaoce, i odredjeni obrasci implicitno prihvataju, ako ista ono kao normalni i nepromenjivi, takvi uslovi nam nisu prihvatljivi, jer imamo prigovor savesti, te odbijamo da radimo. to je zaista strajk

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Партибрејкер said:

 

A šta je onda problem sa Karanovićkom i ostalim glumcima? Zar nije uradila upravo ovo što bi i ti? Ako su time prekršili zakon, neka ih ovaj tuži.

Ja samo kažem da mi ga lično kao individue nije žao ni najmanje. Jer (ponavljam), čak i da nije optužen za silovanje nego da je samo izneo stav o tome kakav je izneo u onom razgovoru, ne bih mogao da pređem preko toga da sam na mestu tih glumaca. 

 

Individualna odluka koja podrazumeva spremnost da se trpe i lične posledice - potpuno sam za, to je stav kog bih se prvi držao i primenio u sličnoj situaciji zavisno od ličnih uverenja i informacija.

 

U atmosferi medijskog vođenja slučaja kao što sada imamo slučaj, u kojoj (ozbiljni) mediji donose zaključke, javno kao slabiće označavaju one koji ne žele da se svrstaju na bilo koju stranu, a kao heroje oni koji se suprotno pretpostavci nevinosti svrstaju - veoma je teško zadržati lični integritet i omogućiti ljudima da donose individualne odluke, kako one koje se drže pretpostavke o nevinosti, tako i one kao što je legitiman stav Mirjane Karanović.

Link to comment
21 minutes ago, Forest said:

 

Nije istina da se nisam obazirao, mogu da ti kvotujem postove u kojima sam detaljno odgovarao na taj argument.

 

Ako je snimak dokaz učinjenog zločina, biće na sudu iskorišćen za dokazivanje i Lečić je narednih npr. 10 godina u zatvoru.

 

Ako snimak pred sudom nije dokaz učinjenog zločina, to onda znači da se izjašnjavaš za opciju da sud javnosti presuđuje na osnovu dokaza koji pred redovnim sudom nije dovoljan. Ok ako si za tu opciju, zato sam te i na početku pitao da se izjasniš za neku od opcija koje se međusobno isključuju.

 

E jebi ga sad.

 

Naravno da nije dokaz, u Srbiji su dokaz silovanja pocepana arkada, podlivi i polomljene kosti. Pod uslovom naravno da nije mitrovicev sin pocinilac.

 

O Srbiji govorimo i o zenama koje ne smeju da prijave nasilje jer ce tuzilastvo prodati pikantne detalje tabloidima. Oh wait, ipak su forumasi krivi jer pretpostavka nevinosti. 

 

Edit: nisam registrovao da si se obazirao na snimak, mozda mi je promaklo, sori

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Heaviside said:

Ovo je imati dostojanstvo i minimalni set vrednosti ispod koga se kao grupa ne spuštate. Ko potone ispod biva izopšten, ponekad uz šansu da se iskupi. Tužno je što nisu u stanju da to shvatiš.

 

Tužno je što nisi u stanju da shvatiš da ovo zvuči kao manifest rulje.

Link to comment

Jbg brt, išutirala rulja Đubre iz pozorišta. Meni lepo, tebi žao. Srećno u borbi za prava skotova kojima je seks protiv volje jedna iracionalna igra. Bilo dokazano da su taj svoj stav primenili ili ne.

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Caligula said:

 

E jebi ga sad.

 

Naravno da nije dokaz, u Srbiji su dokaz silovanja pocepana arkada, podlivi i polomljene kosti. Pod uslovom naravno da nije mitrovicev sin pocinilac.

 

O Srbiji govorimo i o zenama koje ne smeju da prijave nasilje jer ce tuzilastvo prodati pikantne detalje tabloidima. Oh wait, ipak su forumasi krivi jer pretpostavka nevinosti. 

 

Edit: nisam registrovao da si se obazirao na snimak, mozda mi je promaklo, sori

 

Možemo uzeti onda bilo koji sudski postupak i tvrditi da sud nije dobro presudio zato što u Srbiji dokazi nisu dokazi.

 

Ponavljam kao argument, Mika Aleksić je u ovom trenutku u pritvoru, na osnovu istog zakona. Sada ga cepaju u CZ-u verovatno. A nije bilo pocepanih arkada, podliva ni polomljenih kosti, koliko znam - samo izjave nekoliko nesrećnih devojčica.

Link to comment
3 minutes ago, Forest said:

 

Možemo uzeti onda bilo koji sudski postupak i tvrditi da sud nije dobro presudio zato što u Srbiji dokazi nisu dokazi.

 

Ponavljam kao argument, Mika Aleksić je u ovom trenutku u pritvoru, na osnovu istog zakona. Sada ga cepaju u CZ-u verovatno. A nije bilo pocepanih arkada, podliva ni polomljenih kosti, koliko znam - samo izjave nekoliko nesrećnih devojčica.

 

... i to je tek pocelo, pitanje je kako ce zavrsiti.

 

Ovo sa Lekom nece ni da pocne. Hajlajt slucaja je snimljeni razgovor i hvala Danijeli na lukavosti i hrabrosti, barem neka kazna i osuda za ovu skotinu. Kada vec nece da zaglavi zatvor.

Edited by Caligula
  • +1 2
Link to comment
Just now, Caligula said:

 

... i to je tek pocelo, pitanje je kako ce zavrsiti.

 

Ovo sa Lekom nece ni da pocne.

 

Ok, hajde samo molim te onda izaberi opciju 1-5 da znam gde si. Ja sam se autovao kao truli koštuničar. Ko si ti na ovoj temi?

Link to comment
Just now, Forest said:

 

Ok, hajde samo molim te onda izaberi opciju 1-5 da znam gde si. Ja sam se autovao kao truli koštuničar. Ko si ti na ovoj temi?

 

Jasno je koji sam, ovo je Srbija

  • +1 1
Link to comment

Procuri snimak u kome neki ugledni gradjanin, elitatm ima rasisticki rant prema crncima, romima, izbeglicama, dopisati po volji. Njegove kolege sa posla izdaju saopstenje u kojem ne zele da se pojavljuju na sceni sa rasistom. Da li oni imaju pravo to da urade i zasto ne?

  • +1 2
Link to comment
21 minutes ago, Forest said:

 

Nije istina da se nisam obazirao, mogu da ti kvotujem postove u kojima sam detaljno odgovarao na taj argument.

 

Ako je snimak dokaz učinjenog zločina, biće na sudu iskorišćen za dokazivanje i Lečić je narednih npr. 10 godina u zatvoru.

 

Ako snimak pred sudom nije dokaz učinjenog zločina, to onda znači da se izjašnjavaš za opciju da sud javnosti presuđuje na osnovu dokaza koji pred redovnim sudom nije dovoljan. Ok ako si za tu opciju, zato sam te i na početku pitao da se izjasniš za neku od opcija koje se međusobno isključuju.

 

Mislim da je u ovome suština našeg razmimoilaženja.

Većina ljudi ovde vidi pravo i sve što proizilazi iz njega (zakoni, propisi, pravne norme i akti) kao alat koji smo kao ljudska bića napravili ne bi li smo njime dostigli krajnji cilj - pravdu.

Dakle, ako snimak ne može da se koristi na sudu kao dokaz iz nekih proceduralnih razloga, to ne znači da se trebamo klanjati tom nesavršenom alatu kao totemu i prihvatiti da je to jednostavno tako. Taj alat onda treba popraviti, jer je cilj (pravda) važniji od alata.

Mi kao pojedinci ne možemo da se pravimo da nismo čuli ono što smo čuli i da zato što iz nekog glupog razloga to nije validan dokaz na sudu kažemo "OK, on je još uvek nevin" jer nije jebeno nevin, iz ugla pravde. Pravno jeste nevin naravno.

Što se tiče medija i njihove obaveze da poštuju pravo, tj. pretpostavku nevinosti - ja se 100% slažem s tvojim stavom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...