Jump to content
IGNORED

Milutin Jeličić - seksualno uznemiravanje


bradilko

Recommended Posts

Kako je hrabra Marija Lukic. u brusu onako se uhvatiti u kostac sa sredinom i onom bagrom siledzijskom. stvarno hrabrost i odlucnost epskim razmera. ona treba da nam je svima uzor i mera.

( juce citao  cime se sve bavi taj gad jutka, kako uz punu pomoc drzave nastavlja nasilje, izvrgava ruglu sudstvo)

Link to comment

Ona je mnogo hrabra žena. trpeti takav pritisak, istrajati i na kraju tužiti to đubre i javno ispričati tu svoju strašnu muku je velika hrabrost. divim joj se. 

počnu loše stvari na razne načine. nije lako odlučiti se, preispitivanje, pa podrška.. 

Marija Lukić zaslužuje bespogovornu podršku. strašne su to stvari posebno kod nas i posebno u malim mestima. taj jutka je gospodar života i smrti tamo u brusu. to je bre ko onaj film u ime naroda.

 

Link to comment

U malim sredinama, da ne kazem selendrama, samo se glavni pita, za sve, vedri i oblaci, u sns-ovsko doba posebno i nema necu da budem clan daj mi posao makar i bedan neki, kao u sps-ovsko doba. Sada toga nema.

 

Tako da to sto je ona clan nista ne cudi, niti je za osudu, do posla ne bi mogla nikako da dodje, uostalom pricala je o tome nasiroko, a to sto je digla glas, pa taman i da joj je eto malo "propala matematika" za svako je divljenje, ako ni zbog cega drugog a ono zbog toga sto mora da prodje kroz onaj spalir ogavnih jurisnika do sudnice, da ne pominjem suzivot tamo sa njima. O onoj bedi i tunjavku od muza, da ne pricam.

To malo ko moze, a ovim sto je pokrenula, sem neke licne satisfakcije ne dobija nista, tako da racunica ne postoji.

 

I takvih Jutki je mnogo po Srbiji, nazalost, jos iz doba onog ispod one lipe, samo sto su ovi mnogo izverziraniji i malo sta prepustaju slucaju. Na stranu sto nisu bas mnogo pametni, pa iskacu incidenti, i ako pogledamo samo koliko su nepismeni svi od reda, mislim takav soj ide kod njih i prosperira [emoji849]

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Pipao ju je i pre zapošljavanja.

Quote

Prvi put su se sreli 2015. na inicijatvu njenog tate. To je bilo u vreme kad dugo nije mogla da nađe posao, sa dvoje dece kod kuće. Dao je Marijinom ocu vizit kartu i rekao da dođe ujutru u njegov kabinet i da će joj on pomoći. Tog jutra pri prvom susretu bio je neverovatno srdačan, čak i preterano. Zagrlio je i poljubo u kraj usne.

- Mislila sam da me je pomešao s nekim, nismo se znali od ranije - priča Marija.

Na tom prvom sastanku joj je Jutka ponudio nekoliko poslova. Zvaničnih konkursa za bilo koje pozicije u Brusu inače nema, on lično aminuje i posao čistačice. Rekao joj je otvoreno da mora da se učlani u njegovu stranku, a tada je još bio u Novoj Srbiji. Kada je izlazila, stegao ju je ponovo i stavio joj ruku na zadnjicu. Ona ju je sklonila i otišla. Posle 10 minuta stigla joj je poruka od njega: "Cmok". Poslala mu je poruku da je verovatno pogrešio. Rekao joj je da dođe u kancelariju da potpiše pristupnicu i da joj je to jedini način da se zaposli. U bezizlaznoj situaciji, nije imala izbora.

Kada je stigla na drugi sastanak, zaključao je vrata pošto su ušli. Pitala ga je zašto, izmislio je neke glupe izgovore. Uzela je olovku da popuni pristupnicu stranci, on joj je stavio ruku na butinu i rekao joj je da se ne sekira, da će joj naći posao. Ona mu je sklonila ruku, on se iznova približavao. Kada je završila, pitala je da li može da ide, ustala je da izađe, postala je nervozna, on je dohvatio i poljubio je u usta.

- Dohvatio me je oko ruku, privukao me i poljubio pravo u usta.  Ja sam ga odgurnula i rekla da nećemo tako da radimo i da mi to ne treba. Rekla sam da možemo da radimo normalno, ali ovako ne mogu.

On se izvinio, otključao je vrata, rekao da se to neće ponoviti i da će se čuti za posao. Izvadio je 1.000 dinara i rekao joj da ih uzme i kupi čokoladu. Zahvalila mu se i rekla da ne želi te pare. Izašla je, sela na klupu i pokušala da dođe sebi.

https://noizz.rs/big-stories/marija-lukic-sama-protiv-svih/3lk6m2n

 

No to ne znači da nije veoma hrabra što je izašla u javnost, takvih kabadahija po Srbiji ima koliko hoćeš i uglavnom ne dospevaju u medije, a kamoli na sud. To naročito važi za krajeve gde jedva da i postoje ikakve privatne firme.

Edited by vememah
Link to comment
Quote

on se ovde pita za bilo kakav posao. Da li je to posao čistačice ili neki drugi, poslaće vas kod njega. Direktori javnih preduzeća su njegovi rođaci i prijatelji. Kod bilo kojeg direktora ovde da tražite posao, on će vas poslati kod njega po odobrenje

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/mobing-u-opstini-brus-predsjednik-koji-napastvuje-zaposlene-i

 

Iz ispovesti oca jedne druge Jutkine žrtve:

Quote

Počeo je da dolazi kod nje na posao [u biblioteku], gde je direktorka bila njegova sestra. Kad on dođe, ona izađe. A on zaključa kancelariju, pa krene s pritiskom. Da vam ne pričam detalje. Posle jedne od sličnih situacija, zvala me je da dođem po nju. Uzeo sam dete u najkatastrofalnijem mogućem stanju. Ubrzo je dobila otkaz

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/dug-i-bolan-put-do-pravde-za-zlostavljane-zene-u-brusu-ii

Link to comment

ona je heroina naseg vremena. ona se pobunila, nije pobegla, nije pristala da je neko smrdljivo govno maltretira. ako ona pobedi ona ce stvarno uraditi vise na raskrinkavanju nasilja, ovog naseg stanja uma, naseg zaostalog drustva gde je sve podredjeno nasilju prema slabijima. mi smo retardirano drustvo. daleko od normalnog. 

Link to comment

A kako će tačno do poboljšanja dovesti to što se raskrinkavanje seksualnih manijaka otpisuje kao unutarpartijski sukob onoga ko je kao uslov za zapošljavanje u sredini sa ogromnom nezaposlenošću upisivao žrtve u partiju i žrtava?

Link to comment
2 minutes ago, vememah said:

A kako će tačno do poboljšanja dovesti to što se raskrinkavanje seksualnih manijaka otpisuje kao unutarpartijski sukob onoga ko je kao uslov za zapošljavanje u sredini sa ogromnom nezaposlenošću upisivao žrtve u partiju i žrtava?

 

 

Ja lično mislim da je bitno da se procesuira i kazni, nebitno šta je povod i ako se otpisuje, problem je što dokle god ljudi budu onakvi kakve ih je Dagmar opisala u dva posta iznad mog, iznova će se pojavljivati nove Jutke, samo malo manje bahate i opreznije.

Link to comment
1 hour ago, Jeremija said:

 

 

Ja lično mislim da je bitno da se procesuira i kazni, nebitno šta je povod i ako se otpisuje, problem je što dokle god ljudi budu onakvi kakve ih je Dagmar opisala u dva posta iznad mog, iznova će se pojavljivati nove Jutke, samo malo manje bahate i opreznije.


Ovaj, a kakve to tacno ima veze zenama koje se bune? Ili mislis da ako je otac zazmurio na sve i poslao cerku kod manijaka ta cerka nema sta da se buni?

 

Link to comment

jasno je da tamo masa mushkaraca nije imala problem da aga proizvoljno pipa zene. ili je imala problem ali jebiga - aga. problem je shto genija niko nije nalemao 10 godina, ni muz ni brat ni otac. moze i svekar, ne sitnicharimo. pa ispada da je to sve zajedno manji problem od toga da se jedna javno pobunila. jer kao shta je ona ochekivala.

 

ne verujem shta chitam.

 

 

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

previse "filosofiramo"

jutku treba strpati u zatvor.

Marija je heroina! ako ona pobedi to je pravi otpor nasem primitivizmu i nasilju nad slabijima. 

mi smo u cabru, na dnu, koliko god mislili o sebi sa visoka. 

jebote mi se ovde ganjamo da li treba podrzati zrtvu najgnusnijeg nasilja.

jebes "raspravu" radi rasprave. 

Link to comment
  • Redoran changed the title to Milutin Jeličić - seksualno uznemiravanje
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked and pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...