Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

Tema ima 55 strana i sigurna sam da smo bar pet puta razgovarali i o psihološkim mehanizmima koji su uključeni u nasilje nad ženama, ako ne ovde, onda negde na pdf-u i koliko je komplikovan fenomen da bi se sad banalizovalo i povlačile karte glupih umobolnica sponzoruša koje uživaju da im neko izbije kečeve batinama i još se drznu da se pokenjaju po pomoći nas moralnih supermena. 

 

@Zli Gli

 

Ti si super lik i vrlo autentična pojava ovde i volim da nalećem na tvoje postove i verujem da ti namera nije loša, samo je sirovo sročena,  ali o nasilju nad ženama nemaš pojma. 

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

@Hermeticomeni je neverovatno šta pišem.

@Zli Glikad kažeš da su umobolnice, razlog si naveo.

Ovo što ljudi mahom ovde poznaju kao pravne regulative (ovde znači ovde na forumu) i mogućnosti, pa nije to baš tako i ne važi za sve. Gomila žena ne zna ni osnovne stvari, kako se procesuiraju, šta se dalje dešava. Iks puta ne urade ništa da mu ne naškode (naime: izgubiće posao, na primer), neke još uvek veruju da mora da se da pristanak za razvod, tj. da neko mora da ti "da razvod". Da ne ulazim u pretnje kojima su obasipane, ako ti ovo ja ću tebi ovo - kako funkcioniše osoba pod realnim pretnjama i od nekog s više moći, pa ja stvarno ne znam da li je umobolan ili ga vodi neki drugi motiv.

Link to comment
6 minutes ago, Taihoskopija said:

Tema ima 55 strana i sigurna sam da smo bar pet puta razgovarali i o psihološkim mehanizmima koji su uključeni u nasilje nad ženama, ako ne ovde, onda negde na pdf-u i koliko je komplikovan fenomen da bi se sad banalizovalo i povlačile karte glupih umobolnica sponzoruša koje uživaju da im neko izbije kečeve batinama i još se drznu da se pokenjaju po pomoći nas moralnih supermena. 

 

@Zli Gli

 

Ti si super lik i vrlo autentična pojava ovde i volim da nalećem na tvoje postove i verujem da ti namera nije loša, samo je sirovo sročena,  ali o nasilju nad ženama nemaš pojma. 

 

Ja ću da se odjavim, mislim da nije trebalo uopšte da se trigerujem.

Ispalo je da je problem što sam se obratila Zlom, nisam dobro razumela i učitavam mu zlu nameru.

Diskusiju na stranu, to je nekako uzelo primat.

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

Nisam ljubitelj Jelene Đoković ali sam pre neki dan pročitala njenu izjavu koja me je duboko potresla u smislu suočavanja sa stvarnošću. 

Rekla je otprilike da su njena deca prva u njihove dve porodice koja se vaspitavaju bez batina. 

Isto tako me je užasno potresao video u kojem dve male devojčice belkinja i crnkinja biraju lutke, mala crnkinja bira belu lutku jer crna "nije dobra i nije lepa" 

Hoću reći ukorenjeno je to s** duboko i treba se pomučiti da se stvari promene, promena možda i nije moguća. To me čini baš tužnom. 

Link to comment

Verovatno ne znam ali mislim da vi previse pricate iz nekih knjiga sta bi bilo kad bi bilo i kako bi trebalo a manje iz realnog zivota. Pa imala je moja keva tajnog partnera mnogo godina posle razvoda, jedan ugladjeni gospodin koji je super izgledao u to vreme, provalio sam ga kad sam instalirao ono sto iscitava broj na fiksnom jer je spustao slusalicu kad se ja javim. Kasnije kad su se razisli je poceo da je proganja pa nisam cekao da se nesto desi (sto su mi rekli u policiji) nego ga savatao u zgradi i rekao da cu ga baciti niz stepenice sledeci put ako ga vidim blizu ili mu slomiti kosti ako pridje opet. Kapiram da svaka zena koja vec dozivi neke batine ima sina, brata, oca, druga, policiju, nekoga, moze to da se sasece u korenu valjda a ne da se kalkulise, dobar mi je zbog ovoga ili onoga, valjda nece vise, omaklo mu se. Ili razmisljanje ne smem da prijavim, nece mu policija nista pa ce me opet tuci, osisati na celavo kao Arkan, ubiti, sta vec. Ma divno, jako pametno razmisljanje.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

A kad smo kod tih uticajnih likova, i taj od 150 kila je kao uticajan a zapravo se usro kad je prijavljen i kad se proculo, a imao sam i jednu intervenciju za drugaricu mojih godina koja je bila s razvedenim pa ga odjebala i pretio joj, ja isao cak kod njega u ulicu da se nadjemo jer je i meni poslao pretecu poruku na fb u inboks da ce da razotkrije neku moju tajnu semu. Uzivo druga prica, covek manji od mene, stegao mu ruku deset sekundi, pitao ga gde je zapelo, sta je problem... Posle objasnjavanje da nije u redu da se petljam, blabla, mogao je ovo ono da mi uradi ali eto nije jer ne znam sta... A pritom ja nisam ni fajter niti opasan lik ni policija ni nista, obican nebitan drug. Zato bas ne kontam to da se ne prijavi nikome nego eto traje x meseci, godina.

Izvinjavam se, glup sam za ove stvari i odjavljujem se.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Da voli da bude prebijena ne, da zaboravi/oprosti samar ili batine zbog radi visih ciljeva ocigledno da, u mnogo slucajeva. Ja sam za da te sto tuku zene treba izgaziti, da li brat sin cale ili policija, nebitno.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Sve si u pravu, pričamo iz knjiga. Realan život je nešto drugo. Verujem da si ti čovek prakse; ja ovo što pišem je čist akademizam. Pojma nemam kakve se tu priče dešavaju, čitam tviter i heštegove i na osnovu toga gradim svoje stavove.

Link to comment
3 minutes ago, Zli Gli said:

Da voli da bude prebijena ne, da zaboravi/oprosti samar ili batine zbog radi visih ciljeva ocigledno da, u mnogo slucajeva. Ja sam za da te sto tuku zene treba izgaziti, da li brat sin cale ili policija, nebitno.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

Evo ti nesto iz zivota...

 

Jutka je godinama napadao zene, i znas sta su muzevi, koji su to znali, uradili... Sta je muz ove sto je na kraju prihavila rekao njoj kad je krenula u borbu...

 

Gli, jbg, ti si lud(na najpozitivniji nacin), ja sam mozda nesto drugo, pa bi mogli da zastitimo svoje zene i decu... Vecina ne moze, nije hrabra, nije u mogucnosti i zato zreba da sluzi drzava, a ne ti i ja da se bakcemo sa budalama...

Link to comment

Ali kako postupiti u ovoj konkretnoj situaciji? Polomi joj facu, ona nece da prijavi, prijave dezurni lekari. 

Sta je sledece, sledeci put nece ni kod lekara otici, sakrice puderom podlive? Ovde ne moze ni policija ni tuzilastvo da radi svoj pos'o, kakvi god da su (a uzasni su). 

Kako stvoriti i pre svega, efikasno PRIMENJIVATI pravni i institucionalni mehanizam za zene koje se nadju u ovakvoj konkretnoj situaciji? 

Ovde je sled dogadjaja takav da je riba kriva sto joj ne stize pomoc, jer je sama odbija i ne zeli. Podseca na one scene kad ratuju dve bande, pa dovezu ranjenika u urgentni i on nece da kaze ko je pucao, resicemo sami. 

Dovodi u moralnu dilemu sve oko nje koji zele da joj pomognu. What would Jesus do? Prijaviti i mesati se u tudj zivot? Ne prijaviti pa da te grize savest sto nisi prijavio?

Ajde u 100 maraka da ce ovaj nastaviti da bude nasilan, jer je specijalna prevencija omanula, a krivicu za sprecavanje krivicnopravne specijalne prevencije u najvecoj meri nosi ta riba.

Gotovo da je nemoguce napisati post, a da ne zvuci 'kurva, jebala se'. Iako su svi ocigledno na strani te ribe. 

Ja se ne razumem dovoljno u psihologiju i bihejviorologiju, verovatno postoje savrseno logicni odgovori na pitanje zasto je riba takva. Ali ne daj boze, bude ubijena sledeci put od batina, sta onda? Ko sve treba da se oseca krivim zbog neadekvatne reakcije, osim naravno samog nasilnika? Drustvo? Institucije? Njeni prijatelji? Njena porodica? 

Ko bi to sve mogao i morao da spreci, a nije? 

Edited by Plajvi
Link to comment

Svi tako pričaju. Imala sam ja jednu u blizini, svi su pričali kako će mužu ovo ili ono, jebaće mu sve po spisku.....blah.

Ništa od tih koji će da srede stvar. Čak su i mene neki nervirali. Kad je bio prisutan, bio je glasniji od njih. Neki ga i dvorili po slavama.....glavni gost. Nasilnik.

Posle kad je uradio finalni čin, opet svi, kreten, uh kad ga dohvate.....

Dok nije otišla da joj pomognu lujke koje razumeju i podržavaju žene i koje ne guraju niti osuđuju žene što su trpele, nije ga se otarasila, ni tehnički, ni u glavi, ni ponašajno.

Posle toga jeste.

 

edit. jedino sam ja bila glasnija od njega <3

Edited by Svemir Zeka
  • Hvala 2
Link to comment
5 minutes ago, Plajvi said:

Dovodi u moralnu dilemu sve oko nje koji zele da joj pomognu. What would Jesus do? Prijaviti i mesati se u tudj zivot? Ne prijaviti pa da te grize savest sto nisi prijavio?

Ajde u 100 maraka da ce ovaj nastaviti da bude nasilan, jer je specijalna prevencija omanula, a krivicu za sprecavanje krivicnopravne specijalne prevencije u najvecoj meri nosi ta riba.

Sto maraka bi dao da dokažeš da je žena sama kriva? Fascinantno. 

  • +1 2
Link to comment
Quote

Kako stvoriti i pre svega, efikasno PRIMENJIVATI pravni i institucionalni mehanizam za zene koje se nadju u ovakvoj konkretnoj situaciji? 

@Plajvi

 

ovako

 

ili ovako

 

Srbija je potpisala pristup protokolima Istanbulske konvencije, ali nije uradila sve što se nalazi unutar nje.

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...