Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

da otkrijem rupu na saksiji.

sve je to do roditeljskog vaspitanja. i kad su u pitanju nasilnici i kd su u pitanju žrtve. nije roditeljstvo za svakoga.

 

ovo o ponašanju policije je druga priča. da su u pitanju njihova deca, radili bi pištolji i pendreci. za tuđu, vickaste reakcije.

Link to comment
11 minutes ago, djordje geprat said:

da otkrijem rupu na saksiji.

sve je to do roditeljskog vaspitanja. i kad su u pitanju nasilnici i kd su u pitanju žrtve. nije roditeljstvo za svakoga.

 

ovo o ponašanju policije je druga priča. da su u pitanju njihova deca, radili bi pištolji i pendreci. za tuđu, vickaste reakcije.

Mora biti do zakona i postupka, nisu to pitanja pristojnosti nego ozbiljna krivična dela. Koja moraju isto da se tretiraju i kad su u pitanju dve npr nevaspitane osobe. A samim tim je i političko pitanje.

 

 

@Taihoskopija Mislio sam na verovatni ishod ovog sad talasa i to iz razloga što praznici raspust nema se sad vremena za komplikovanje. Izvini zbog defetizma, u pravu si ne treba

 

 

  • +1 2
Link to comment

@Hermetico

 

Razumela! Nego imam potrebu da dodam da je ovo jedna od najvažnijih stvari koja se dogodila ovom kolektivu (milslim na celu godinu, zapravo, proces koji se razmotava od momenta Lukić protiv svega, pa nadalje) i proces koji nije zaustavljiv, uprkos svemu. 

  • +1 4
Link to comment

Saznajemo: Tužilaštvo pokreće postupak protiv repera nasilnika

 

da nije bilo zamajca na tviteru, djavola bi se ovo desilo. 

 

gledala sam nedavno seriju 'maid', osrednja je ali to sada nije vazno - lamentira nad losim americkim sistemom zastite zrtava nasilja odnosno komplikovanim procedurama zbrinjavanja, dodjeljivanja socijalne pomoci i umanjenja skolarine. kod nas moze emocionalno, ekonomski i fizicki da maltretira ko koga hoce, u porodici, kolektivu ili na ulici, eto gdje smo, svaka kuca svoj krizni stab, kazamat, policija, sta kome zapadne. pricajmo onda o americkom libertarijanizmu, a sta smo mi?

 

Edited by morgana
  • +1 7
Link to comment

Ne bih da zvucim defetisticki ali dobrom advokatu ispovesti sa tvitera nista ne znace, taj decko ce da se izvuce verovatno, nadam se da ce celi slucaj podici svest kod policije da drugacije i na vreme reaguje da bi se u buducnosti ovakve psihopate dvaput razmislile pre nego urade nesto ovako.

Link to comment

pa ima ljekarski nalaz u kome je konstatovana da je u podlivima, a valjda i psihijatrijski nesto vrijedi, bila je u bolnici, traumatizovana, a od ranije depresivna

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, djordje geprat said:

da otkrijem rupu na saksiji.

sve je to do roditeljskog vaspitanja. i kad su u pitanju nasilnici i kd su u pitanju žrtve. nije roditeljstvo za svakoga.

 

ovo o ponašanju policije je druga priča. da su u pitanju njihova deca, radili bi pištolji i pendreci. za tuđu, vickaste reakcije.

+1/2     

...druga priča ili druga polovina "rupe" uzrokovana je matricom Društvenog Skripta  (isti značaj!) 

Link to comment

Što samo roditelje, na robiju i učitelja i popa i drugare, a može i strica i rođaka sa kojim provodi raspust i komšiju sa čijim malim igra plejstejšn i prodavačicu iz prodavnice.

 

Link to comment
21 minutes ago, James Marshall said:

Što samo roditelje, na robiju i učitelja i popa i drugare, a može i strica i rođaka sa kojim provodi raspust i komšiju sa čijim malim igra plejstejšn i prodavačicu iz prodavnice.

 

 

Da li ti IKADA pametno nešto kazes? Pocinjes da me nerviras sa glupostima koje ovde prosipas

Link to comment

Ne, svakako je pravi potez rasturati porodice, ostavljati drugu djecu bez roditelja slanjem u zatvor (ako recimo prestupnik ima brata ili sestru), slati tu djecu u dom, kod hranitelja, što da ne, možda i njih u kakav zatvor. Nasiljem i represijom na nasilje, fantastična ideja, how that worked in US?

Ajde ne blamiraj se više života ti

Link to comment
33 minutes ago, James Marshall said:

Ne, svakako je pravi potez rasturati porodice, ostavljati drugu djecu bez roditelja slanjem u zatvor (ako recimo prestupnik ima brata ili sestru), slati tu djecu u dom, kod hranitelja, što da ne, možda i njih u kakav zatvor. Nasiljem i represijom na nasilje, fantastična ideja, how that worked in US?

Ajde ne blamiraj se više života ti

 

A sta ti predlazes? 

 

Previse licno me dozivljavas, chill. 

 

 

Ne, uopste mi nece biti zao da cela porodica sa sve detetom robija. Niti da dete bude u hraniteljskoj. Niti bi mi bilo zao psihologa, direktora skole...da isto budu iza resetaka jer su probleme prikrivali. 

 

Problemi se iz korena resavaju. Ta rehabilitacija o kojoj liberali mastaju u realnom svetu je kao sto vidimo neprimenjiva. 

 

Cekam zavrsetak sudjenja roditeljima ovog klinca sto je ubio 4 djaka u skoli. Nadam se da ce biti presedan u skolskim pucnjavama i da ih na robiju posalju. 

 

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Ma ništa, što bi se i sudilo i slalo u zatvor da jede o trošku države, prijeki sud je rješenje, i ideološko i demografsko i svako drugo, samo treba staviti da se glasa da li linčovanje ili vješanje, eventualno čerečenje konjima.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...