Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

Quote

Voditelji TDI radija reagovali su, u svojoj emisiji, odobravanjem i smehom na temu seksualnog nasilja. Tim povodom oglasila se grupa Novinarke protiv nasilja prema ženama koja je skrenula pažnju na odgovornost medija da spreče normalizovanje štetnih oblika ponašanja.

Grupa „Novinarke protiv nasilja prema ženama” ukazala je u saopštenju da se odgovorno izveštavanje ne odnosi samo na ozbiljne medijske sadržaje, već i na one zabavnog karaktera.

„Povod za našu reakciju jeste ponašanje dvojice voditelja TDI Radija koji su čitali odgovore slušalaca na pitanje šta bi radili da su nevidljivi. U najmanje dve poruke, odgovori slušalaca sadržali su želju za seksualnim uznemiravanjem i napastvovanjem žena. Reakcije voditelja bile su smeh i odobravanje”, objašnjava se u saopštenju.

Još se dodaje da je TDI radio kasnije uklonio emisiju i da su se voditelji izvinili, ali da je u izvinjenju „mnogo veća pažnja posvećena napadima koje oni sada trpe na društvenim mrežama, nego samom incidentu, a nigde se ne vidi da autori razumeju gde su pogrešili”.

Novinarke protiv nasilja podsetile su da umanjivanje i ismevanje nasilja prema ženama izaziva ponovnu traumatizaciju žena sa iskustvom nasilja, te da je etička obaveza medija da u tome ne učestvuju.

„Plasiranje ovakvih sadržaja, pogotovo pod maskom šale, kod žena pojačava strah od seksualnih napada i normalizacije seksualnog uznemiravanja”, dodaju one.

Na kraju, grupa je apelovala na medije da, kada je reč o osetljivim temama, uvek imaju u vidu vlastitu odgovornost da spreče normalizovanje štetnih oblika ponašanja i da ne zaborave svoju edukativnu funkciju i elementarnu ljudskost.

https://www.cenzolovka.rs/etika/novinarke-protiv-nasilja-odgovorno-izvestavanje-neophodno-i-u-emisijama-sa-zabavnim-sadrzajem/

  • +1 2
Link to comment
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

na tviteru je juce i danas jako aktivan #nisamprijavila tag, a lavina je krenula nizom djevojke ciju je sestru godinu i po maltretirao momak, nekakav reper, znajuci da je depresivna i da se nece nikome povjeriti - do nedavno i nije. policija joj je naravno rekla izdrzi legendo i poslala je kuci. onaj meteor sto je blizu nek spuca pa da gradimo ponovo.

 

 

Edited by morgana
  • +1 3
Link to comment

@morgana
i nije kraj, dan posle ovog tvita ih policija zvala da preti sa sve rečenicom "a posle ćete opet da nas zovete kad vam treba" :frust:

edit: i da, #nisamprijavila tag je horor, stomak mi se okreće na svaki tvit i na samu količinu

Edited by aram
  • +1 4
Link to comment

Mene zapanjuje koliko ima zena sa "Jeste, zasto nisi prijavila, kako niko nije video modrice i oziljke, sta si cekala do sad" pricom.

 

Visestruko vise nego muskih skotova koji imaju taj pristup. 

Postoji li neko objasnjenje za to ?

Link to comment
4 minutes ago, aram said:

@morgana
i nije kraj, dan posle ovog tvita ih policija zvala da preti sa sve rečenicom "a posle ćete opet da nas zovete kad vam treba" :frust:

edit: i da, #nisamprijavila tag je horor, stomak mi se okreće na svaki tvit i na samu količinu

 

 

govna pandurska bre, nevjerovatno

 

i ja citam i stomak mi se okrece

 

Link to comment
7 hours ago, SNARC said:

Mene zapanjuje koliko ima zena sa "Jeste, zasto nisi prijavila, kako niko nije video modrice i oziljke, sta si cekala do sad" pricom.

 

Visestruko vise nego muskih skotova koji imaju taj pristup. 

Postoji li neko objasnjenje za to ?

 

Kad dodje do toga, vecina zena, uglavnom idiota, posto vecina populacije i jesu idioti, lece svoje kukavicke komplekse nad zrtvama. Tu posebno moras da si odvaljen zlobe, ljubomore, pakosti, usred nesrecnog zivota sto vodis. 

 

Sve se primeti kod ljudi, pitanje je dokle ces da guras tu osobu sto pokusava da krije. 

 

Zrtve nasilja su posebna sorta. Tu svaka rec moze da bude ostra da se covek zatvori i nema poverenja. 

Iskreno, invalidom bih napravila bilo koga ko takne moju familiju i prijatelje. To znaju i njihovi muzevi i ko god treba...

Mnogo vise nasilja u kuci ima nego sto misli. Ne mora to fizicko da bude. podjednako sjebano je i pasivno agresivno.

 

I pitam se...gde su srpski ocevi da brane svoju decu od napasnika, pedofila, silovatelja?!?

Zlobne zene i pizde muskarci...recept za pakao idealan.

Izvinjavam se na recniku...odmah mi nije dobro na ovakve teme. 

Edited by mustang
  • +1 5
  • Tužno 1
Link to comment

Pakao citajuci #nisamprijavila ispovesti. A tek koliko su institucije podrska nasilnicima. 
Da li ce se ovo ispucati za dan-dva ili ima sanse da ispadne nesto korisno za drustvo ...

Link to comment
1 hour ago, Lezilebovich said:

Pakao citajuci #nisamprijavila ispovesti. A tek koliko su institucije podrska nasilnicima. 
Da li ce se ovo ispucati za dan-dva ili ima sanse da ispadne nesto korisno za drustvo ...

Ispucaće se za dan-dva

  • +1 2
Link to comment

drugaričinu ćerkicu, 8 razred, je maltretirao učenik iz škole (jurenje po hodnicima, vatanje za grudi i zadnjicu i sličan repertoar 

nasilničkog ponašanja koje se do skoro smatralo normalnim 'jer to su dečaci'). drugarica je provalila sasvim slučajno kad joj je klinka

pričala o nekoj školskoj tuči iz koje je taj klinac izašao slomljene ruke, njoj bilo sumnjivo klinkino radovanje zbog toga i uplašila 

se da je odgajila sociopatkinju. posle 3 dana pričanja na temu 'nije lepo radovati što je neko povređen', ispostavilo se

da je klinac godinu dana maltretirao, prvo verbalno pa fizički. ono što je drugačije od svih priča koje sam čula do sad je adekvatno

reagovanje škole, od razredne, školskog psihologa, pedagoga, direktora, puna podrška. ne znam da li je to zahvaljujući svim ovim akcijama 

poslednjih godina ili je to uobičajena praksa. (jedini ko odbija da reaguje i radi na problemu su roditelji dečaka)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...