Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

I Guardian je provukao formalno neutralnu recenicu, koja je mozda i hint kako se urednistvo odnosi prema ovim tvrdnjama. 

 

Quote

The lawsuit comes on the final day of the New York State’s Child Victim Act look-back window, which closed Saturday, 14 August. The measure had offered reprieve for adults time-barred from filing civil suits for abuse suffered as children.

 

Link to comment

Ali ovaj detalj...

 

Quote

Dan nakon što je pred kamerama ispričala šokantne detalje njezina baka Regina novinarima je rekla da im je život zbog svećenika upropašten.

- U selu su tada čak pisali peticiju da se oslobodi sumnje iako su znali kakav je. Unuku sam odgajala od četvrte godine. Ona moju kćer, njenu majku, nikad nije zanimala, dok joj je otac kriminalac. Pjevala je u crkvenom zboru, a taj bolesni svećenik iskoristio je njenu nevinost i neznanje. Upropastio mi je dijete, rekla je Viktorijina baka.

 

 

  • Tužno 1
Link to comment

 

Quote

češi bestobnica ☮️

15h, 12 tweets, 3 min read


Nedostaje mi dugogodišnji manipulator i zlostavljač. I želim da pričamo o jednom važnom aspektu, aspektu psihičkog i emotivnog u takvim odnosima.
Ta osoba se kroz godine, odvojivši me od svih prijatelja, postavljala kao neko moj, blizak, najbliži. Bila je uvek tu. ⬇️ 
Osim njega, bila sam sama, i tu ne računam roditelje. Dakle, bio je vrlo važan deo mog života u godinama koje služe formiranju ličnosti, i poveravala sam mu se kao trećem roditelju, oko svega što, kao i svaki tinejdžer i adolescent, nisam želela da delim sa roditeljima. ⬇️ 
Verovala sam da je njegova podrška bezrezervna i besplatna, budući da ništa nije tražio u zamenu za nju, ali sada tek vidim da nije ništa ni morao da traži.
Od pristanka na različite ponižavajuće seksualne radnje, do javljanja drugim ženama sa generičkim porukama u kojima⬇️ 
ga hvalim, a koje je naručio on, poslavši mi šablon.

Ja sada znam šta se dešavalo, i imam snagu i kapacitete da zavirim u prošlost i shvatim koliko je sve to bilo poremećeno. Ali imam odgovor na pitanje koje muči mnoge kada žena progovori o zlostavljanju: ZAŠTO JE OSTALA? ⬇️ 
Žene ostaju iz straha, od samog zlostavljača, toga šta bi mogao da uradi direktno njima, u pogledu oštećenja njihovog telesnog integriteta i autonomije, toga što bi mogao da ugrozi njihov socijalni život, ali i straha od osude društva. Ali to nije sve.⬇️ 
Neke žene, baš kao i ja, ostajale su u takvim odnosima upravo zato što su ostale same. Osim zlostavljača u njihovom životu nije ostalo mnogo ljudi. Prijatelje su odbacile ili su sami otišli, i ostao im je samo on. Posebno je lako ostati kad je zlostavljač to lepo pakovao u ⬇️ 
odvratnu čorbu emotivne manipulacije, pa prijatna osećanja izazvana pažnjom i podrškom zasene sve što se dešavalo, jer, na kraju dana- zlostavljač nije samo to. On je nekad partner, prijatelj, ali retko ostaje samo zlostavljač, bez druge uloge u životu žrtve. ⬇️ 
Upravo ta druga uloga je ono što predstavlja postavljenu nogu na putu odlaska iz takvog odnosa. U konkretnom slučaju, meni je večeras teško. I osećam potrebu da ga nazovem, iako znam šta mi je radio, zato što sam uvek zvala njega. Kad god je bilo loše, zvala bih njega. ⬇️ 
A kako sam bila sama, on je i bio jedina adresa koje bih se u kriznom trenutku setila. Gadim se samoj sebi što mi je navika da zovem njega i dalje na vrh misli, iako sam svesna svega, i iako imam flešbekove zbog njega i svega što se dešavalo.
Ali, to je samo jedna priča, ⬇️ 
jedna priča koja možda može da vam pomogne da shvatite kompleksnu prirodu odnosa građenih na emotivnoj manipulaciji, i da odgovor na pitanje zašto žrtve ne beže glavom bez obzira. Nisu lude niti bezobrazne, već su u dubokom paklu koji im je zlostavljač istkao i namenio.⬇️ 
I zato kada čujete da se žena vraća nasilniku, da ga ne napušta uprkos tome što joj je svaki dan obojen nasiljem, znajte da nije istina da "ona bira i želi njega", već je preduboko uvučena u njegovu mrežu odvratnosti, i umesto osude ponudite joj sigurno mesto. ⬇️ 
To mesto može biti fizički prostor, ali može biti i mnogo više od toga. Emotivna podrška, razumevanje, rame za plakanje i uho koje sluša, ruka koja miluje i teši, sve su to stvari koje svaka od žena koje su prošle kroz taj pakao zaslužuje. Umesto zluradih komentara, ponudite to. 

https://threadreaderapp.com/thread/1442239279590252544.html

Edited by vememah
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 23.9.2021. at 23:54, Lezilebovich said:

Da li ce uz pomoc Zadruge ova tema dobiti vecu paznju

 

Nakon potresne ispovesti koju je Viktorija Mitrović ispričala i Mia Jovanović rešila je da progovori o bolnoj temi i sa svima podeli stravično iskustvo

 

https://www.blic.rs/zabava/krivila-sam-sebe-i-plakala-godinama-mia-jovanovic-u-bolnoj-ispovesti-otkrila-da-je/8stcx9t

 

Iz "literature" koje prate Zadrugu, nasovi i podnaslovi;

 

Osudila ih!

Mina Vrbaški* oplela po silovanim devojkama!

"Viktorija i Mia nisu smele da iznose svoje tužne priče"

"Moja istina o prostituciji mi je samo odmogla u životu"

"Te žalopojke im neće ništa doneti"

 


*  učesnica Zadruge

 

@Lezilebovich..... Dobiće podeljenu pažnju, po svemu sudeći. Ova postignuta pažnja biće umanjena.    Nije     dobro     !

 

 

 

Link to comment
Quote

Protiv Nebojše Grnčarskog, vlasnika modne agencije "Select", njegova supruga Dragana podnela je krivičnu prijavu Prvom osnovnom javnom tužilaštvu u Beogradu zbog navodnog nasilja u porodici. Ona je od suda zatražila i da mu, do okončanja brakorazvodne parnice, privremeno zabrani da joj prilazi i kontaktira sa njom, saznaje ekskluzivno "Blic"

Szqk9kqTURBXy9jNmZhYTNmMDgxMTYwNzM3MDE1N

Link to comment

U slučaju Grnčarskog nema elemenata Seksualnog uznemiravanja i zlostavljanja. Kako mediji opisuju raskid ove bračne veze, stiče se utisak da je ponestala neurotična snaga njihovog odnosa i da je to uzrok za novonastalu  psihodinamiku partnerstva. Nastavak u Sudnici! Normalni bračni partneri se razvode SPORAZUMNO!

 

...(slučaj je za temu, pod naslovom; "Čustvena kuga")

Link to comment
17 hours ago, Heaviside said:

Au, kakvi komentari na ovu vest. Jezivo. Šta nam se desilo jbt. 

 

update driver!

 

stara verzija, The showmustgoon, zamenjena novom,  Showbiznis.

 

(vest se nalazi na portalu u Showbiz kategoriji)!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...