Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

Ovo je onaj momak sa nekim smetnjama u razvoju iz horor porodičnog okruženja, ćale psihopata, zlostavlja njega i majku ceo život.  Priča čist horor. 

  • Tužno 2
Link to comment
14 minutes ago, napadaj said:

Ima bar nedelju dana otkako se taj klip pojavio, meni je poslat prošle sedmice.

Mislim na youtube klip sa sve emisijom, ne na tiktok sadržaj ovog degena 

Link to comment

Ovde ima prostora da se istraži prvenstveno psihičko stanje ovog čoveka. Klip, sam po sebi je problematičan sa nekog krivično pravnog stanovišta, prvenstveno zato što se ne obraća nikome konkretnom. 

По оцени Врховног касационог суда, чињенични опис радње извршења кривичног дела дат у изреци правноснажне пресуде, не садржи битно обележје кривичног дела угрожавање сигурности из члана 138. став 1. КЗ-а, односно квалификовану претњу којом се ставља у изглед напад на живот или тело пасивног субјекта или њему блиског лица. Упућена претња речима: "Запамтићеш ти мене" и "Најебаћеш због овога што радиш" не садржи у себи јасну и недвосмислену претњу повредом тј. претњу угрожавањем живота или тела, због чега се по налажењу Врховног касационог суда ради о обичној претњи, која не представља радњу извршења овог кривичног дела. Ово поготову што је окривљени у конкретном случају, након изречене претње, истог дана (11. 9. 2020. године) поднео пријаву против оштећеног ББ полицијској управи у Прокупљу, ради спречавања од стране оштећеног да га уз судски позив пусти да уђе у зграду суда. У таквој ситуацији првостепени суд је, по правилној примени кривичног закона, морао окривљеног ослободити од оптужбе, па како то није учинио, већ је окривљеног огласио кривим за кривично дело угрожавање сигурности из члана 138. став 1. КЗ-а, иако се у радњама окривљеног не стичу битни елементи нужни за постојање овог кривичног дела, то је првостепеном пресудом на штету окривљеног учињена повреда кривичног закона из члана 439. тачка 1. ЗКП-а, што се основано истиче и у захтеву за заштиту законитости браниоца окривљеног.
(Пресуда Врховног касационог суда, Кзз. 1419/21 од 19. 1. 2022)

 

На брзину сам нашао ово. По мом мишљењу још нема места репресији али итекако има места превеницји - преглед, хоспитализација, лечење. Ако има конкретних претњи онда је то нешто друго. 

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

@Hamlet Strašni

 

Vi svakako znate bolje od mene, ali čini mi se da je taj deo zakona o prinudnom lečenju i hospitalizaciji prilično zakukuljen (s razlogom) i da postoji zjap i da je jako teško sprovesti tako nešto i da pretnja za ugrožavanje lične i bezbednosti drugih ljudi mora da bude baš baš otvorena, izravna i skoro pretvorena u akciju da bi se osoba prinudno hospitalizovala//odvela na lečenje. :/ 

Link to comment

Јесте, све се слажем. Потребна је и храброст оних који закон спроводе - тужилаштво, полиција, доктори, да затворе овог човека у болницу ако је стварно опасан, а делује да би могао бити. Ја се бојим да ће њега стрпати у притвор, држати тамо и онда ослободити или осудити и без дела да притвор покрију. Он ће изаћи још луђи из притвора и онда ће направити неки зијан.

  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Ženska mreža Kosova ukazala je na skandalozan slučaj koji se dogodio u Centru za rehabilitaciju gde je silovana 11-godišnja devojčica, koja je prošle godine već doživela višestruko silovanje u Prištini.

Kako prenosi Indeks onlajn, reč je o devojčici koja se nalazi u skloništu visokog obezbeđenja, koju su prošle godine u Prištini silovala petorica muškaraca.

 

 

 

 

https://www.kosovo-online.com/vesti/hronika/devojcica-zrtva-visestrukog-silovanja-u-pristini-silovana-i-u-centru-za

  • Hvala 1
  • Tužno 6
Link to comment

stvari moraju da postanu kaznjive na ochigledan, jasan i vrlo bolan nachin. i to prvo ochigledna, jasna i vrlo bolna kazna, pa tek onda obrazovanje. ukoliko obrazovanje uopshte bude potrebno :dry:

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...