Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

Just now, Valkyrie said:

@harper

Nama je ovo ispričao profesor na času Nacionalne istorije države i prava na faksu, kad smo razrađivali krvnu osvetu kao primer običajnog prava.

Mene ne čudi što se progresivni Albanci i Crnogorci peru od ovih "kanona". Malo ko će ti i od Srba priznati da je postojao lapot, isto jedna lepa i humana tradicija. 

 

Uh. Ako te ikada budu zanimale te price mogu satima da ti prepricavam razne slucajeve. Sa tom prijateljicom sam preslusavao materijale koje je pripremala za doktorat i mnogo razgovarao o tim materijalima jer smo se bas intenzivno druzili tih godina a oboje nas je fascinirao taj svet. Onih najbizarnijih slucajeva se secam do poslednjeg detalja. Krvna osveta kod Albanaca i Crnogoraca je dugo bila tabu tema koja se svesno gurala pod tepih i uglavnom se u javnosti pojavljivala u anegdotalnoj formi i tako kod tih pojedinih profesora kao sto je taj tvoj, a bila bi raj nad rajevima za antropologe. Medjutim, zbog te zatvorenosti prema spoljnjem svetu koje je jedna od bitnih karakteristika tih slucajeva bilo je jako tesko prodreti u taj svet i istraziti kako treba.

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Patty Lee said:

Kaže “no comment”

 

0505532E-88C8-410B-B526-6E8D01D088A5.thumb.jpeg.bf424d1e24830a163d17f1aa5ed6c84b.jpeg

 

dok joj za druge nije smetalo sto je proces u toku

*al mozda da ipak ne komentarisemo na osnovu kurirovih naslova..saacekajmo, ali evo moje blanko bljax za prokica

  • +1 1
Link to comment
studentkinje fdu i prokic?
auuuuu, sta ce sad njegova ex devojka bs reci?
Otkud to?
Inače me zanima šta je bilo sa onom komisijom koja je osnovana i dobila neke pritužbe.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

Otkud to?
Inače me zanima šta je bilo sa onom komisijom koja je osnovana i dobila neke pritužbe.

.... Shiit has hit the fan!
 

pa to valjda i jeste procurelo/doslo od te komisije a preneo kurir

vidis da BS kaze nece da komentarise jer proces u toku

Link to comment
pa to valjda i jeste procurelo/doslo od te komisije a preneo kurir
vidis da BS kaze nece da komentarise jer proces u toku
Sad videh tek

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
13 minutes ago, radisa said:

On?

 

629cc61cbda73c491a6aac94c45648fe.jpg

 

Jbg, on će meni ovek biti ovaj nesposobnjaković iz Lepote poroka... Valjda je posle filma shvatio da nije nesposoban, šta li?

 

 

Off topic...U tom filmu ga nisam dozivljavao kao nesposobnjakovica vec kao coveka totalno zalutalog u nekom novom svetu..pritom, tu voli i postuje svoju zenu daleko iznad normativa sredine iz koje potice. 

Tragicni junak :( 

  • +1 7
Link to comment
6 minutes ago, InvisibleLight said:

ispade LDP rasadnik silovatelja i sexualnih uznemirivaca/zlostavljaca votevr

 

Ah, iznenadjenja. Ta stranka je i nastala na plaformi "znas li ti ko sam ja i kakve superiorne politicke stavove imam".

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, SNARC said:

 

 

Off topic...U tom filmu ga nisam dozivljavao kao nesposobnjakovica vec kao coveka totalno zalutalog u nekom novom svetu..pritom, tu voli i postuje svoju zenu daleko iznad normativa sredine iz koje potice. 

Tragicni junak :( 

 

Tacno tako. Na stranu ko se kojih fora iz tog filma seca ali centralna prica je licna tragedija coveka kojeg glumi Mima Karadzic.

Link to comment
7 hours ago, Taihoskopija said:

 

 

Feriboti radova i istraživanja  su posvećeni ovom pitanju, a ono i jeste primarno pitanje u ovoj nasilje (fiz, psih, 

ponovljeno seksualno) problematici, zato jeste toliko teško i toliko izazovno. Fenomenološki  je pojava  toliko komplikovana da odgor može biti sve i uključuje sve, od ekonomske zavisnosti do kulturoloških uzroka, preko najfinijih niti čovekove psihe koji postanu deo sklopa datih paterna. Jedan od uspešnijih pokušaja objašnjenja je i teorija  "Krugovi nasilja", ovo je baš štura verzija: 

 

https://www.sigurnakuca.net/nasilje-nad-zenama/sta-je-nasilje/zasto-trpi-nasilje

 

 

I "nomalni"  mogu da upadnu na ringišpil, samo ako im život namesti da budu baš tada ranjiviji nego obično i kupe pogrešne karte, za pogrešan ringišpil,  u pogrešno vreme. Zato i jeste toliko komplikovano, teško rešivo i toliko strašno.

 

 

 

 

Ovo treba da bude pop-up window pre ulaska na topik. Sustina price i koliko je komplikovana

Link to comment

Prokić u Blicu kaže da je slike sa plaže poslao studentkinji greškom i da je pravi motiv za prijavu verovatno to što joj je smanjio ocenu zbog kašnjenja. Preostale 4 prijave ne komentariše jer su anonimne.
 

Prokić navodi da su profesori navikli studente da ih kontaktiraju "kad god im to padne na pamet", ovakve greške se mogu očekivati. Kaže da će odsad sa studentima komunicirati samo službeno. 

- Kako fakultet od profesora očekuje da privatnim sredstvima komunikacije drže nastavu i konsultacije, i kako smo navikli studente da s nama kontaktiraju kad god im to padne na pamet, ovakve greške se i mogu očekivati. A pošto se ne nadam da će mi fakultet obezbediti službeni kompjuter i službeni telefon usred izvikane sveopšte digitalizacije, od dana primanja prijave studenti više neće imati mogućnost da sa mnom komuniciraju preko mog privatnog telefona, ni tokom raspusta, ni tokom školske godine. Tako ćemo izbeći sve Vajber anksioznosti. Mogu da komuniciraju sa mnom preko studentske službe ili preko mejla, ako mi potvrde da nisu anksiozni - navodi profesor Prokić.

 

Link to comment

Vidi lava što je drčan.
Sad on kao tera inat.
Pa da kriv je faks što mu nije obezbedio kompjuter i službeni telefon.
BILJANI S. DOSTA!

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...