Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

Meni je ok da neko ko ne može da kanališe neprijatnu stranu svog karaktera ne bi trebo da ima angažman sa UNICEFOM, isto to mislim i za meni dragog Kusturicu i razumem da ko hoće da ih kanseluje nek to radi, ko neće nek ne radi al sam se iskreno zajebavo kad sam reko neka ga nek robija.

 

Sad gledam  po ovome izgleda da ima osnova od 1. juna 2017.

 

U Krivičnom zakoniku ("Sl. glasnik RS", br. 85/2005, 88/2005 - ispr., 107/2005 - ispr., 72/2009, 111/2009, 121/2012, 104/2013, 108/2014 i 94/2016) izmenjeno je i dopunjeno krivično delo "polno uznemiravanje" (Član 182a), pa se sada smatra da je polno uznemiravanje svako verbalno, neverbalno ili fizičko ponašanje čiji je cilj povreda dostojanstva u sferi polnog života, a koje izaziva strah ili stvara neprijateljsko, ponižavajuće ili uvredljivo okruženje. Predviđena sankcija za ovo je novčana kazna ili zatvor u trajanju do šest meseci.

 

E sad sa jedne strane ovo se poprilično preklapa sa definicijom remećenja javnog reda i mira a sa druge strane ispada da gomila komentara i na ovom forumu a vezani su za neke neomiljene javne ličnosti isto može da se podvede pod polno uznemiravanje.

 

 

 

 

Edited by francuski sobar
  • +1 1
  • -1 2
Link to comment
7 hours ago, Svemir Zeka said:

Molim vas, suzdržite se od toga da ženama objašnjavate šta je seksualno nasilje.

Da, sačuvaj bože, ne možeš biti ni protiv nasilja nad životinjama ako sam nisi...

 

Nego, ovaj, šta sam ono hteo... Nemoj slučajno da si se odjavila, pošto ću to uraditi ja, inače ovde pasujem ko sise na piletu.

 

Link to comment
39 minutes ago, francuski sobar said:

Meni je ok da neko ko ne može da kanališe neprijatnu stranu svog karaktera ne bi trebo da ima angažman sa UNICEFOM, isto to mislim i za meni dragog Kusturicu i razumem da ko hoće da ih kanseluje nek to radi, ko neće nek ne radi al sam se iskreno zajebavo kad sam reko neka ga nek robija.

 

Sad gledam  po ovome izgleda da ima osnova od 1. juna 2017.

 

U Krivičnom zakoniku ("Sl. glasnik RS", br. 85/2005, 88/2005 - ispr., 107/2005 - ispr., 72/2009, 111/2009, 121/2012, 104/2013, 108/2014 i 94/2016) izmenjeno je i dopunjeno krivično delo "polno uznemiravanje" (Član 182a), pa se sada smatra da je polno uznemiravanje svako verbalno, neverbalno ili fizičko ponašanje čiji je cilj povreda dostojanstva u sferi polnog života, a koje izaziva strah ili stvara neprijateljsko, ponižavajuće ili uvredljivo okruženje. Predviđena sankcija za ovo je novčana kazna ili zatvor u trajanju do šest meseci.

 

E sad sa jedne strane ovo se poprilično preklapa sa definicijom remećenja javnog reda i mira a sa druge strane ispada da gomila komentara i na ovom forumu a vezani su za neke neomiljene javne ličnosti isto može da se podvede pod polno uznemiravanje.

 

 

 

 

nema osnova jer se Krivični zakonik Srbije ne primjenjuje na djelo počinjeno u Crnoj Gori

 

ovo bi kod nas moglo da se okarakteriše kao Nedozvoljene polne radnje

 

Član 208

(1) Ko pod uslovima iz člana 204 st. 1, 2 i 3, člana 205 stav 1 i 2, člana 206 stav 1 i člana 207 st. 1 do 3 ovog zakonika izvrši neku drugu polnu radnju, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do dvije godine.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Indy said:

Da, sačuvaj bože, ne možeš biti ni protiv nasilja nad životinjama ako sam nisi...

 

Možeš, naravno. Nego je baš malo bezveze detaljno objašnjavanje ('da ti objasnim') muškaraca ženama o nasilju nad ženama, nekako je malo apsurdno. Osim ako žena nije baš degenerik koji brani nasilnika, što se dešava u životu, ali se nije desilo na topiku.

 

Nisam ni mislila da se zbog tebe odjavljujem, Indi. Da si pročitao više od dva moja posta, verovatno bi i razumeo reakciju. 

  • +1 1
Link to comment

kaze urednik emisije koju vodi lejla kasic da ce epizodu emitovati i iz nje nece izbaciti scene sa rambom, sto je ovaj trazio.

 

to sad lici na natezanje odnosno pregovaranje. rambo ne zna sta ce umontirati i koliko ga time teretiti ili mu narusiti renome, s druge strane provlaci da nije unaprijed formalno obavijesten o svim uslovima snimanja. dziberluk sada dodatno lici i na racun.

 

ali tu su i obaveze prema sponzorima i tv emiteru, pa igraliste ne moze biti ogromno.

 

Edited by morgana
Link to comment

Cekamo da se jave sve ostale koje su pljeskane, pa onda da se jave oni koji ce da pitaju sto ste do sad cutale i tako... Objasnjenje mu je, cini mi se skroz iskreno. Kao da je tako zaista bilo. Nije se pravdao, vec je opisao sta se desilo. I nek mu sude sto je idiot i da ne bi svakome palo na pamet da moze da pipka zato sto je izrevoltiran. Ne bih ga trpao u isti kos sa raznim drugim nasilnicima.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...