Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

8 minutes ago, dùda said:

možda je bez pravnih, ali svakako nije bez konzekvenci

 

@morgana, fenomen možda nije nov, a možda i jeste, jer su dometi ovog savermenog kenselovanja mnogo opasniji, širi, ubojitiji

+1

 

Link to comment
1 minute ago, dragance said:

Pipkanje medjunožja/sisa nije isto kao i nespretni tvit.

naravno da nije, niti sam to rekla, bože zakloni, kako se ovde stvari komentarišu, zbilja nemam reči :gospode:

 

ali ako ovde treba da se pišu traktati o mogućim negativnim posledicama kenselovanja e da bi se to shvatilo, onda jbg, odoh ja iz diskusije

 

i da, treba da mi ti, kao muškarac dođeš i objašnjavaš šta je to pipkanje međunožja i sisa, kako te bre nije sramota ?

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, dùda said:

svakako nije bez konzekvenci

Ne znam tačno našta misliš, ali skoro da nema dana da ne vidim u (soc) medijima neku barabu za koju se ne upitam, a zar nije ovaj već bio kenselovan?! Nastavljaju kao da ništa nije bilo... (verujem da ima izuzetaka... ali kad ti treba dobar kensel, nigde ga nema.)

  • +1 2
Link to comment

Dudo 

U kensl woke kulturi je najvažnije odrediti se odmah kategorički. 

Sve što nije jasno rečeno i upereno, može se kategorisati kao relativizacija, whataboutism itd. 

Dakle

U ovom trenutku jasno i precizno zauzimanje strane je od najvećeg značaja, i to je to. Sve ovo na forumu, Ukrajina, seksualno nasilje, sve ima isti imperativ.

Iako sam negde i aktivistkinja, sebi ne dozvoljavam taj majndset, i znam da ne grešim. 

  • +1 4
  • Hvala 3
Link to comment

a neko ko je na svojoj koži doživeo vrlo neprijatnu  situaciju sa tri puta starijim muškarcem (i to kada sam imala 20) itekako dobro razumem koliko bolno može da bude nešto i što se ne može nazvati nasiljem i ne može se dokazati i kada i ispričaš nekome, to deluje maltene smešno, ''pa gle, nije ti ništa, šta tu cmizdriš bezveze''

 

tako, da svako ko misli da ne razumem koliko je ovakvo ponašanje (o kome se trenutno priča) odvratno, greši

razumem i te kako

 

Edited by dùda
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, Svemir Zeka said:

Dudo 

U kensl woke kulturi je najvažnije odrediti se odmah kategorički. 

Sve što nije jasno rečeno i upereno, može se kategorisati kao relativizacija, whataboutism itd. 

Dakle

U ovom trenutku jasno i precizno zauzimanje strane je od najvećeg značaja, i to je to. Sve ovo na forumu, Ukrajina, seksualno nasilje, sve ima isti imperativ.

Iako sam negde i aktivistkinja, sebi ne dozvoljavam taj majndset, i znam da ne grešim. 

Hm, šta si ti ovde rekla, da ne želiš da zauzmeš stranu u slučaju seksualnog nasilja?

 

Sigurno nisi htela to da kažeš, možda bi trebalo da preformulišeš.

  • Tužno 1
Link to comment
9 minutes ago, dùda said:

i da, treba da mi ti, kao muškarac dođeš i objašnjavaš šta je to pipkanje međunožja i sisa, kako te bre nije sramota ?

Nije me sramota jer si u ovoj diskusiji ti napisala o kenselovanju i tvitovima, čega nije bilo u ovom slučaju bez dodatnih detalja. 
 

A o sebi si dovoljno napisala na jednoj drugoj temi, tako da…

  • -1 3
Link to comment
5 minutes ago, Indy said:

Hm, šta si ti ovde rekla, da ne želiš da zauzmeš stranu u slučaju seksualnog nasilja?

 

Sigurno nisi htela to da kažeš, možda bi trebalo da preformulišeš.

Tebi ću da formulišem sigurno svoje stavove o seksualnom nasilju.

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
Just now, Svemir Zeka said:

Tebi ću da formulišem sigurno.

Mi smo dosad razmenili jedno 2 posta, ako i toliko... tako da ne znam kako ovo da protumačim, osim da ne umeš da se izvučeš iz bezvezarija u koje si sama sebe dovela.

 

Pazi boga ti, u slučaju Ukrajine i seksualnog nasilja, to je "woke" da se staviš na stranu žrtve... More, šta je ovaj forum dočekao!

  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, Indy said:

Mi smo dosad razmenili jedno 2 posta, ako i toliko... tako da ne znam kako ovo da protumačim, osim da ne umeš da se izvučeš iz bezvezarija u koje si sama sebe dovela.

 

Pazi boga ti, u slučaju Ukrajine i seksualnog nasilja, to je "woke" da se staviš na stranu žrtve... More, šta je ovaj forum dočekao!

Upravo tako, svi ljudi ovde vrlo dobro poznaju moje stavove na temu nasilja, pa je bizarno da ih obrazlažem. 

A da tebi posebno objašnjavam, neću. Između ostalog jer mensplejnuješ i ponašaš se kao neki gazda, lol. 

 

Dakle, reč je o mrežama i mrežnom linču kao problemu i to je replika Dudi, toliko ću te udostojiti. Ostalo, izvoli, dve godine pisanja su tu, čitaj. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...