Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

2 minutes ago, Ras said:

Lik dede (Mija Aleksić), Varljivo leto.

 

To ponasanje je malo i propagirano kao kul.

Ne znam, zalosno mi je da mnogima mora da se crta dokle sme dokle ne sme i tako nekako se predstavlja kao komplikovano a ustvari za relativno normalne ljude sa minimumo socijalne inteligencije vrlo je jasno. A ima i taj neki jezik pa ako deluje tako zbunjujuce situacija onda pitas pa uvazis odgovor. Jako komplikovano... A sve je ovo u osnovi od bazicnog nepostovanja s jedne, i nestraha od batine sa druge strane.

  • +1 8
Link to comment

„U medijima i na društvenim mrežama ne želim da se bavim detaljima i da svodim jedno, za mene, izuzetno traumatično i potresno iskustvo na nivo tabloida. Institucije koje trebaju da znaju – znaju tok događaja i trenutak u kom je eksalirao. Reč je o neprimerenom i nedozvoljenom dodiru po intimnom delu tela, uz propratne skeptične komentare, na kraju i njegovo priznanje učinjenog“, rekla je producentkinja za Nova.rs.

 

 

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/lejla-kasic-o-seksualnom-uznemiravanju-koje-je-dozivela-od-ramba-amadeusa-traumaticno-i-potresno-iskustvo/

 

Link to comment
1 hour ago, Mel said:

A sve je ovo u osnovi od bazicnog nepostovanja s jedne, i nestraha od batine sa druge strane.

 

Upravo tako, cak i shvatanje postovanja prema zenama je nakaradno, postuje se zena ako je ugodna patrijarhalnom modelu - brizna, zarozana, samo na dobrobit drugih fokusirana. Ako ne daj boze ima neki licni stav i misljenje, odmah ce se naci neko razuman™ da joj objasni™

  • +1 5
Link to comment
16 minutes ago, Leia said:

Upravo tako, cak i shvatanje postovanja prema zenama je nakaradno, postuje se zena ako je ugodna patrijarhalnom modelu - brizna, zarozana, samo na dobrobit drugih fokusirana. Ako ne daj boze ima neki licni stav i misljenje, odmah ce se naci neko razuman™ da joj objasni™

lepo nam je neki dan @gospa buba buba postovala 

 

ne znam šta da kažem povodom svega, mislim, znam, taj sindrom ''blakanskog nestašnog dede'', koji je ovde dugo promovisan kao šega, šala, komika (odmah mi na pamet pada ''naša mala klinika''  i one scene sa sestrom Mirom koja naguzičke uvozi kolica u sobu, a onaj matori balavi) je odvratan, ali ono baš

i nije samo balkanski, viđalo se to kao šega, kojekuda

 

kakogod, kenselovanje po društvenim mrežema mi je fenomen strašno ogavan, takođe, iako bez njega bi se mnogi slučajevi zataškali i žrtva bi zapravo bila ta koja je još jednom žrtvovana

teško je naći pravu meru, jbg, u takvom momentu nam je društvo (globalno) trenutno

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Taihoskopija said:

„U medijima i na društvenim mrežama ne želim da se bavim detaljima i da svodim jedno, za mene, izuzetno traumatično i potresno iskustvo na nivo tabloida. Institucije koje trebaju da znaju – znaju tok događaja i trenutak u kom je eksalirao. Reč je o neprimerenom i nedozvoljenom dodiru po intimnom delu tela, uz propratne skeptične komentare, na kraju i njegovo priznanje učinjenog“, rekla je producentkinja za Nova.rs.

 

 

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/lejla-kasic-o-seksualnom-uznemiravanju-koje-je-dozivela-od-ramba-amadeusa-traumaticno-i-potresno-iskustvo/

 

Meni je ovo dovoljno da se Rambo goni u tri kurca.

  • +1 9
  • -1 1
Link to comment
15 minutes ago, dùda said:

kenselovanje po društvenim mrežema mi je fenomen strašno ogavan

Većinom je to samo prazna priča bez prav(n)ih konsekvenci, zar ne

Edited by Indy
Link to comment
4 minutes ago, Indy said:

Većinom je to samo prazna priča bez prav(n)ih konsekvenci, zar ne

možda je bez pravnih, ali svakako nije bez konzekvenci

 

@morgana, fenomen možda nije nov, a možda i jeste, jer su dometi ovog savermenog kenselovanja mnogo opasniji, širi, ubojitiji

  • +1 1
Link to comment

jesu, u vise smjerova. npr, sad ce starim govnarima lakse i brze dolaziti iz dupeta u glavu da ne smiju da pipaju sise zenama, sem uz njihovu dozvolu. podsjetnici ce biti svuda oko njih.

 

ako cemo skroz ozbiljno, ne volim preosjetljivost, budalastine kao sto su izbacivanje pepe tvora iz dizni kataloga, snebivanje oko svakog moguceg muskozenskog kontakta, sta god. ali ovo nije to.

 

Edited by morgana
  • +1 6
Link to comment
11 minutes ago, dùda said:

ali ono baš

i nije samo balkanski, viđalo se to kao šega, kojekuda


Eto bas u pesmi se spominje Ajfelova kula kao neki simbol zenskog ponosa,

a ko je imao posla sa tim ridikuloznim macho-wannabe ficfiricima moze i drugacije pesme da napise :ph34r:

Kod nas je ranije socijalizam barem donekle zauzdavao balkanske saljivdzije, bar tako kaze legenda, ja ne pamtim pa nemam iskustvo da potvrdi

Ovo danasnje vreme iako je donelo zaglupljivanje u sferi opste kulture barem je izbacilo i ovaj talas no nonsense zena,

pa eto mozda i ima neke nade onako generalno za ovaj rod ljudski

 

  • +1 1
Link to comment
Just now, morgana said:

jesu, u vise smjerova. npr, sad ce starim govnarima lakse i brze dolaziti iz dupeta u glavu da ne smiju da pipaju sise zenama, sem uz njihovu dozvolu. podsjetnici ce biti svuda oko njih.

može da bude, slažem se, ali kako ono beše, ako jedan nevini nastrada, nešto tu onda nije u redu

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
2 minutes ago, morgana said:

to je nacelo za sud

pa da li samo za sud ?

 

ne mogu da se setim, ali bilo je nekih priča gde je ljudima kenselovanje (pri tom neosnovano) bukvalno uništilo živote i karijere

 

neko postavi nespretan twit, pa krene lavina

Link to comment
33 minutes ago, dùda said:

 

kakogod, kenselovanje po društvenim mrežema mi je fenomen strašno ogavan, takođe, iako bez njega bi se mnogi slučajevi zataškali i žrtva bi zapravo bila ta koja je još jednom žrtvovana

teško je naći pravu meru, jbg, u takvom momentu nam je društvo (globalno) trenutno

 

To se nije desilo u privatnom okruzenju nego dok su bili angazovani poslom u nekom formalnom okruzenju.

Dakle onaj ko organizuje celu tu pricu/poslodavac je u neku ruku odgovoran da su svi bezbedni (da budu evakuisani u slucaju pozara, da nekog ne udari struja, saplete se o nesto, padne nesto na glavu ili sta vec - kao na gradilistu) i da se svi prema svima ophode u granicama normale. Oni izdaju saopstenje nakon sto je eskaliralo.


Trebalo je da neko kome je to zaduzenje reaguje u momentu kad se to desilo u odgovarajucoj meri, njega da upozori ili sta vec i mozda svega ovoga ne bi bilo. 

 

Sta ostaje ako nije dovoljno za policiju, a jeste vrlo neprijatno? Ako niko ne preuzima odgovornost, onda se svako snalazi kako ume i eto price za socijalne mreze

 

Poslodavac ili organizator mora da preuzima odgovornost za takve stvari.

 

Edited by Moonwalker
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...