Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

Ja sam u prethodnih 30-ak godina koliko slusam i pratim Ramba cuo raznoraznih prica na zadatu temu, cak i od najblizih ljudi, i bez da ulazim

u detalje reci cu da verujem devojci 100%.

Edited by Orle Zmajević
  • +1 1
  • -1 2
Link to comment

receno je da je ekipa snimila ramba dok lejli govori da je glupaca, nista drugo.

 

vidim da se ocekuje snimak fizickog gesta. nema ga, po onome sto se moze procitati.

Link to comment

Sećam se u Ramba u nekom intervjuu pre sto godina pričo kako zamišlja sebe u starosti ko matorog drkadžiju sa štapom koji fata patronažnu sestru za dupe i maltletira familiju, možda sam malo pomešo sa glasinom o Ivi Andriću :D ali otprilike tako nekako je bilo.

 

Mislim on oduvek tera neki barbarogeni balkanboy diskurs blago homofobni nešto malo više mizogini i ne vidim njega ko zlostavljača i predatora ali mogu zamisliti širok spektar neprimerenih komentara i gestova više onako preterano zajebantske nego seksualne prirode.

 

 

  • +1 4
Link to comment

@Svemir Zeka koje, srpske? cg joj daju podrsku, sto bi, ako razgovaramo o reakciji aktivista, trebalo da je relevantno.

od ovoga sto pratim, kotorska anima nije na svojoj stranici dala podrsku, ali neke njene clanice je jesu izrazile.

Edited by morgana
Link to comment
9 minutes ago, morgana said:

@Svemir Zeka koje, srpske? cg joj daju podrsku, sto bi, ako razgovaramo o reakciji aktivista, trebalo da je relevantno.

Pa da, ove koje poznajem. Nema ništa ni kod koga. Obično bude eksplozija. Pogotovo kod nekih od njih. 

 

Inače, nikad nisam gotivila Ramba, štaviše, eto prilike da kažem :lolol: nikad mi nije bila jasna fascinacija njime. Niti mi je zabavan, niti duhovit, smara me kad ga neko citira, znaš kako kaže Rambo, nemam pojma. 

 

Ali da se vratim na ovo. Lično hoću a i smatram imperativom da održim neku ozbiljnost, mislim mene i malo obavezuje to, druge verovatno i ne. Što znači šta, jedna stvar je da čujem uživo nešto, prvi princip je veruj. Druga stvar je da se provuče neka priča po mrežama, nikad nisam utrčavala da dajem se decidno izjašnjavam u tim okolnostima, 

 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment

Ovo oko Ramba:
Često mi imamo neku potrebu da nečiji kvalitet "automatski" prenesemo na sve sfere njegovog delovanja i ponašanja.
Možda sam i pisao o "komunikaciji" njega i jedne žene koja stanuje u Cetinjskoj to je ona grupa stanara koja je imala problem sa bukom iz onih klubova.
Elem on je imao neki koncert/performans tamo i to se nešto odužilo do 2 posle ponoći baš je izgleda bilo divljanje sa bukom.
Ova žena mu pošalje mislim preko FB uljudno da se nadavda da on nije znao za situaciju a i nije morao da zna, ali eto ubuduće ne bi bilo loše da i on kao odgovorna javna ličnost upozori vlasnike prostora da sevkrši zakon.

On joj je poslao linkove na sajtove proizvođača pvc stolarije i firmi koje rade "dihtovanje prozora" uz pošalicu da u to doba može i da upražnjava seks pa joj buka ne bi smetala.
Ona mu odgovori da se takvom odgovoru baš i nije nadala od njega i da nije u redu da joj se tako obraća.

On joj je zatim odgovorio što ona lepo ne proda stan i eto rešenja.

Tog leta ili posle neku gpdinu je on imao neku "primedbu" na glasnu muziku iz lokala u mestu gde obitava i kako to nije u redu prema stanovnicima, i ona mu napiše nešto u stilu :Ok a bilo vam je ok u Cetinjskoj...
Tu joj on na pm pošalje salvu ogavnih uvreda što bi rekli "pas sa maslom ne bi pojeo"



....shiit has hit the fan.

  • +1 6
Link to comment
5 minutes ago, fren said:

Ja kao neko ko je doziveo uznemiravanja, proganjanja manijaka i mobing od direktora (Jutka stajl) mogu da teram segu s ovima kojima u ozbiljnim godinama treba da objasnjavas razliku izmedju muvanja i nedolicnog ponasanja i onima koji traze snimak to da gledaju, a zgrazavaju se nad zadrugama i Pinkom.

 

Zato što mnogi neće moći da odvoje Rambov lik i delo, naročito jer je 3 decenije sa naše strane logike i razuma. Ni ja ne bih mogao dok nisam čuo priču koja mi je ispričana, pa eto sada mi uopšte nije neko veliko iznenadjenje. Biće jako teško slušati sada kad svaka budala kojoj je išao na patku svo ovo vreme krene da ispira usta s njim jer će imati temu, ali šta da se radi. Cena javnog života i neshvatanja Zeitgeista.  

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, fren said:

Ja kao neko ko je doziveo uznemiravanja, proganjanja manijaka i mobing od direktora (Jutka stajl) mogu da teram segu s ovima kojima u ozbiljnim godinama treba da objasnjavas razliku izmedju muvanja i nedolicnog ponasanja i onima koji traze snimak to da gledaju, a zgrazavaju se nad zadrugama i Pinkom.

Ja govorim o tumačenju konkretnog događaja, evidentno bez dovoljno informacija. 

 

To šta sam ja preživela, ciljano sam uvežbana da napravim otklon od sopstvenih trauma prilikom tumačenja drugih događaja. 

Link to comment
1 hour ago, francuski sobar said:

Sećam se u Ramba u nekom intervjuu pre sto godina pričo kako zamišlja sebe u starosti ko matorog drkadžiju sa štapom koji fata patronažnu sestru za dupe i maltletira familiju, možda sam malo pomešo sa glasinom o Ivi Andriću :D ali otprilike tako nekako je bilo.

 

Lik dede (Mija Aleksić), Varljivo leto.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...