Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

8 minutes ago, Filozof manijak said:

Ne znam. Jel znaš ti?

 

 

Esid: jesi ikad čuo na tnjitteru i ostalim mrežama neku priču ili trač o RA na datu temu?

 

A jesi li ti čuo o Lečiću ili Aleksiću pre nego što se izašlo u javnost s tim?

 

Link to comment

Za Lečića sam čuo svašta i pre slučaja sa Štajjndfelkom. Za tog Aleksića nisam ni znao dok nije pukla tužba. Ali se posle moglo pročitati da je okolina vrlo dobro znala šta se dešava. Dakle, nisu ta dva slučaja pala s neba odjednom.

Imamo li za Ranka nešto slično pre ovoga?

(Ulogu u Slatku od snova ne računam)

Link to comment
12 minutes ago, Filozof manijak said:

Za Lečića sam čuo svašta i pre slučaja sa Štajjndfelkom. Za tog Aleksića nisam ni znao dok nije pukla tužba. Ali se posle moglo pročitati da je okolina vrlo dobro znala šta se dešava. Dakle, nisu ta dva slučaja pala s neba odjednom.

Imamo li za Ranka nešto slično pre ovoga?

(Ulogu u Slatku od snova ne računam)

 

Pa dobro, kažeš okolina je znala, ali nije bilo po mrežama, kako si ti malopre pomenuo.

 

Sećaš li se šta si čuo za Lečića, kakve priče? Meni on nešto nije bio na radaru, znao sam samo da je mutio nešto sa Natašom Ninković i to je bio eventualno problem njegove supruge, ali nakon što je slučaj izašao u javnost, setio sam se onog dokumentarca "Lične stvari" iz '79. gde postoji implikacija da je nešto radio sa tada maloletnom Majom Sabljić.

 

Za veliki broj takvih slučajeva, to odjednom "padne sa neba", mislim klasična "bio je dobar komšija, javljao se" situacija.

 

Link to comment
25 minutes ago, Leia said:

Promenila se drasticno definicija sta znaci biti jak frajer, a nekima izgleda nisu javili

Mada, prica ili barem njen deo koji je za sad poznat izgleda nekako cudno i nedoreceno, moze biti nesto heavy ali moze i samo neki light dziberaj


Problem sa tim je bilo sto se ranije “ocekivalo” da se tolerise taj dziberaj u spektru. 
 

Oni koji nisu hteli da tolerisu (ne misle to oni ozibiljno) su se uglavnom direktno razracunavali uz olajavanje iza ledja, ali bili relativno bezbedni.

 

Kad vratim film bas je bilo gadnih zglajzavanja i kod ljudi od kojih ne bi to nikad ocekivali.
 

Secam se da je tata jednom prokomentarisao u autobusu coveku (oficir) koji komentarisao moju sestru koja je stajala na stanici obucena za minus beskonacno, to mi je dete covece. 
 

 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment
8 minutes ago, Moonwalker said:


Problem sa tim je bilo sto se ranije “ocekivalo” da se tolerise taj dziberaj u spektru. 
 

Oni koji nisu hteli da tolerisu (ne misle to oni ozibiljno) su se uglavnom direktno razracunavali uz olajavanje iza ledja, ali bili relativno bezbedni.

 

Kad vratim film bas je bilo gadnih zglajzavanja i kod ljudi od kojih ne bi to nikad ocekivali.
 

Secam se da je tata jednom prokomentarisao u autobusu coveku (oficir) koji komentarisao moju sestru koja je stajala na stanici obucena za minus beskonacno, to mi je dete covece. 
 

 

 


O da, pravi muskarac trebao je biti bar malo i sirovina, a ne tamo neki kilavi mlakonja peder

A prava zena onako i ribetina i ortak, kad joj dobace neku gadost da se ne vredja kao neka luda tetka nego da doceka na volej i okrene na shalu

Srecom bilo je i normalnih da podviknu kad treba, ali ocigledno ne u dovoljnom broju

Joj a moj tata jednom u troli bez reci raspalio shamarcinu, sad si me potsetila :lolol: 

Guzva ne mozes da mrdnes, neki mi se zalepio a ja tek posle i polu-skapirala sta se desavalo :ph34r: 

  • +1 6
Link to comment
2 hours ago, morgana said:

doticna ima pravo da ga, ako je seksualno uznemiri, prijavi ili ne prijavi, policiji, klubu obozavatelja macaka, instagramu i fb - iz toga nista o tacnosti tvrdnje ne proizilazi. tj ne bih mnogo zakljucivala o slucaju na osnovu fakta da jos nije otisla u policiju.

ma u pravu si, ne zaključujem ni ja mnogo, ali eto, čini da se zapitam... plus me buni ono kako ekipa ništa nije primetila dok je trajalo snimanje, pa tek kad su se kamere isključile, a onda ipak ima snimak, a snimljeno je i kako joj govori da je glupača. evo ne znam, meni to sve dosta protivrečno. 

  • +1 5
Link to comment
44 minutes ago, Leia said:

nego da doceka na volej

Zaista ne vidim problem s ovim. 

U principu tako oduvek reagujem. 

Da, dočekaš na volej, ne znam šta je trebalo da radim čitavu mladost i kako drugačije, mreža nije bilo da šejmujem a da prijavljujem institucijama opaske, i meni bi delovalo sumanuto. 

Da angažujem muškarca za sebe, ne vidim šta bih izašla iz patrijarhalnog paterna.

Uvek sam frktala raznim džiberima i ne vidim problem s tim 

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, Svemir Zeka said:

Uvek sam frktala raznim džiberima i ne vidim problem s tim 


Jedini problem je kad nije samo dziber, nego i lud. A fizicki si slabija. A lujki u svim pakovanjima.

 

U sustini ne bi trebalo da se svodi samo na samostalno razracunavanje, ali nije lose biti pripreman i za to. Naprotiv, pozeljno je.

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment

Meni je ovde zastrašujuća brzina cancel odgovora.

 

Oduvek je, pa i za ubice, pa čak i za poreske prestupnike (za njih, doduše, malo ubrzano) važilo - 

Postoji krivično delo, sud, postupak,  presuda, kazna...

 

Danas je Instagram i organ gonjenja i sud i presuda.

 

Ok, reći će neko, ali ovo (vidim da je i femicid ubačen u priču) je _ozbiljno_ mora se odmah delovati, društvo nam je...(sad ću opet)  femicid...žene svakodnevno stradaju.

 

Tačno. Ali ovaj model tužbe, presude i posledičnog cancela može vrlo lako uskoro da se protegne na sve vrste prekršaja i krivica, a onda smo...pa na korak od presuda gomile linčom.

 

Rambo neka guli robiju i neka ga karaju u tvorza ako je napao devojku, ali ovo sa "Prijavila ga na Instagram i UNICEF je reagovao..." je čista farsa.

  • +1 10
  • -1 1
Link to comment

@Svemir Zeka Pa to zavisi od konzumenta napusavanja, moje je takoreci custom made :D 

Ako je neko koga znam i s kim treba opet da progovorim, odjeb uglavnom bude kulturan, diskretan ali dovoljno eksplicitan da se lepo razume i primi,

dok sam neke random budale umela i da brutalno izblamiram pred svedocima

To su te neke osnovne guidelines, imala sam naravno i nekih situacija na koje nisam ponosna ali sta cu, u rok sluzbe :fantom:


@Moonwalker To za lude se apsolutno slazem, zlatno pravilo napusavanja - nikad na ludjeg od sebe :fantom:

Edited by Leia
  • +1 1
  • Wub 3
Link to comment

sad mi pade na pamet. ja sam bas jako rijetko imala bilo kakav problem s uznemiravanjem. a i to sto jesam nije za prepric jer je uglavnom smijurija.

 

nedavno, na kolarcu na nekoj tribini, jedina sam zenska osoba ispod 60, sala je 2/3 prazna, a medju gledaocima je i lik mojih godina koji me fiksira. pritom izgledam skroz neupadljivo, da ne kazem samo sto sam se pocesljala. 

 

i sjedne kraj mene i deset puta pita da li cemo na pice, da li bih dosla da radim u njegovoj firmi, blene, jezivo dosadan imbecil. dok nisam  malo glasnije negodovala pa je izisao prije kraja dogadjaja, iz straha da ga ne izblamiram pred kolegama. 

 

on gotovo izvjesno u taj tip ponasanja ulazi serijski i bez narocito uske arbitraze (nije da je covjek uopste stigao da me pogleda i zakljuci ovo ili ono)

 

 

hocu da kazem ima tih serijskih dosada i soft manijaka koji vjeruju da im se moze. moja generacija bi se, kao i malo starija, s time obracunavala slanjem u materinu. ona jos starija bi mozda cutala. mladja podrazumijeva sofisticiranija i institucionalizovanija sredstva borbe. to je novo normalno i svi ce morati da se naviknu.

 

ne govorim o nasilju ili uznemiravanju u zatvorenijim situacijama u kojima postoji strah od odmazde, to je drugo.

 

Edited by morgana
  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, Max Morlock said:

Meni je ovde zastrašujuća brzina cancel odgovora.

 

Oduvek je, pa i za ubice, pa čak i za poreske prestupnike (za njih, doduše, malo ubrzano) važilo - 

Postoji krivično delo, sud, postupak,  presuda, kazna...

 

Danas je Instagram i organ gonjenja i sud i presuda.


Dok se ne regulisu socijalne mreze u neku pravnu formu, bice kao “ulica”. 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

Ne trolujte temu vašim konfabulacijama iz skolskog perioda. :fantom:

:lolol: Nevjerovatno šta ljudi pišu... ''Imao sam profesora kretena, to sve kvalifikuje i Ramba da je uradio to šta navedena tvrdi. '' :isuse:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...