Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

2 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Mislim da sam i ja video veseljaka, to je onaj koji kaže da ako je muškarac u naponu snage, mladosti i potentan, da ako mu se dopadne neka žena, da je ishod prosto neminovan?

 

edit: @Valkyrie

Da! Ne bi Leka, a ako i jeste to je normalno jer je 1 potentan muškarac a nama se svima Merima sviđala tako da u toj mačo matematici nije 1+1 nego 1 kroz 1 (da ne kažem U) 

Ja sam prekinula da čitam na pola jer sam se iznervirala pa mi đavo nije dao mira vratim se i opasno poludim. Ne znam prosto na koji deo intervjua pre da se popljujem. 

Link to comment

Иначе, мене је Лечић пре 10 година звао иако се не знамо за неку (полукриминалну грађевинску) услугу за неке његове добре другаре из Шапца. Па ми је рекао да погледам репертоар и јавим му се да се дружимо...

 

Пошто ми није пало на памет да му чиним услугу нисам га никада звао и пропустио сам и дружење...

 

После кад је дошао у ДС, на састанцима сам увек посезао за телефоном да га не бих слушао док говори јер је трансфер блама био прејак. 

  • +1 8
Link to comment
22 minutes ago, cedo said:

 

pa nije bas ... ovde se prikazuje sudar generacija. meni jeste smesno.

 

Gledah to originalno kad je 1. put bilo prikazivano, i bilo mi je naravno slatko i smesno (naravno poenta je u sazivljavanju sa mladim Miloradom, ne sa komendijasem iz kamenog doba...) bila su to vremena kad se voleo progres, svi smo bili SJW bez stida...  To kad je stvar muskog ponosa postala dovodjenje zena u red samaranjem tacno se i toga secam, to je bilo krajem 1980tih kad sam ja to prvi put registrovao - mozda zato sto sam tada poceo da radim. Mada, bio sam u JRM 10 godina iza ove serije i ne secam se da je bilo tog humora "muske svlacionice" u kome se dicilo bijenjem zena... Mi smo tu onda bili Miloradovih godina i isto tako neiskvareni, cak i kad se napijemo... bilo nekad.)

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment
38 minutes ago, Indy said:

dovodjenje zena u red samaranjem tacno se i toga secam, to je bilo krajem 1980tih kad sam ja to prvi put registrovao - mozda zato sto sam tada poceo da radim.

 

Izvini Indy, mozak pročitao "mozda zato sto sam tada poceo to da radim", i iskolačih oči u ekran :D

Link to comment
On 1.4.2021. at 9:53, Leia said:


Zastp zene ostaju sa ovakvim bolidima nikad mi nece biti jasno :ph34r:

Setih se i onog tutumraka od muza Marije Lukic, lepo treba da im neko predlozi da se ispisu i iz muskog roda i iz ljudskog roda generalno.

 

Bojim se da je najcesci odgovor da su i takve zene bolidi, u smislu u kojem si ti upotrebila tu rec. Naravno, uvek ima izgovora, uvek ima kompleksnih materijalnih i emocionalnih veza koje mogu da se uzmu kao opravdanje za ostajanje u takvom okruzenju ali kad god stignes do kraja tih opravdanja negde naidjes na mesto na kojem ni ona sama nema odgovor i nece ga imati dok se ne pogleda u ogledalo i zapita sta to radi pre svega sebi a onda i ostatku porodice. Tesko je normalnom ljudskom bicu da zamisli da osoba ostaje u vezi gde je partner samara, ponizava, zlostavlja, ignorise, ne daje podrsku, smatra stalnim krivcem za sve sto joj se desava i slicno ali takve veze su, na zalost, ceste. Mnogo cesce nego sto se misli.

 

O ovom konkretnom liku ne bih mogao da napisem nista sto bi forum mogao da istrpi a da ne implodira. Slabo sta moze da me razbesni toliko koliko mogu takve ljudske krpe.

Link to comment
1 hour ago, Leia said:


“Znate, u društvu s muškarcima to nije govorio, jer svi mi isto mislimo: "Znate ko sam ja?" (smeh). Pa dobro, to je argument muškarca koji ne može da dođe do cilja, pa upotrebi to. To su argumenti koje muškarac upotrebi u teškim trenucima kada gubi.”

 

Tesko je, pretesko :lolol:

Prilicno precizno je ovde ubo poentu, mada jes’ malo sa’ranio Leku jebaca ovim objasnjenjem :D

 

Branislav Lecic Leka: "Enver, hajde, majke ti, nemoj vise da me branis".:D

Link to comment
1 hour ago, Indy said:

 

Gledah to originalno kad je 1. put bilo prikazivano, i bilo mi je naravno slatko i smesno (naravno poenta je u sazivljavanju sa mladim Miloradom, ne sa komendijasem iz kamenog doba...) bila su to vremena kad se voleo progres, svi smo bili SJW bez stida...  To kad je stvar muskog ponosa postala dovodjenje zena u red samaranjem tacno se i toga secam, to je bilo krajem 1980tih kad sam ja to prvi put registrovao - mozda zato sto sam tada poceo da radim. Mada, bio sam u JRM 10 godina iza ove serije i ne secam se da je bilo tog humora "muske svlacionice" u kome se dicilo bijenjem zena... Mi smo tu onda bili Miloradovih godina i isto tako neiskvareni, cak i kad se napijemo... bilo nekad.)

 

Upravo tako. Poenta ovog mini skeca je upravo u emancipaciji "Milorada" kao paradigme novog sela u odnosu na tradicionalnu zatucanost koju reprezentuje Ckalja.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, harper said:

 

  Tesko je normalnom ljudskom bicu da zamisli da osoba ostaje u vezi gde je partner samara, ponizava, zlostavlja, ignorise, ne daje podrsku, smatra stalnim krivcem za sve sto joj se desava i slicno ali takve veze su, na zalost, ceste. Mnogo cesce nego sto se misli.

 

 

 

 

Feriboti radova i istraživanja  su posvećeni ovom pitanju, a ono i jeste primarno pitanje u ovoj nasilje (fiz, psih, 

ponovljeno seksualno) problematici, zato jeste toliko teško i toliko izazovno. Fenomenološki  je pojava  toliko komplikovana da odgor može biti sve i uključuje sve, od ekonomske zavisnosti do kulturoloških uzroka, preko najfinijih niti čovekove psihe koji postanu deo sklopa datih paterna. Jedan od uspešnijih pokušaja objašnjenja je i teorija  "Krugovi nasilja", ovo je baš štura verzija: 

 

https://www.sigurnakuca.net/nasilje-nad-zenama/sta-je-nasilje/zasto-trpi-nasilje

 

 

I "nomalni"  mogu da upadnu na ringišpil, samo ako im život namesti da budu baš tada ranjiviji nego obično i kupe pogrešne karte, za pogrešan ringišpil,  u pogrešno vreme. Zato i jeste toliko komplikovano, teško rešivo i toliko strašno.

 

 

  • +1 5
  • Hvala 2
Link to comment
38 minutes ago, harper said:

Branislav Lecic Leka: "Enver, hajde, majke ti, nemoj vise da me branis".:D

pa ako krenemo kao dotični Enver da se bavimo semantičkim tendencioznim tumačenjem izgovorenog, on je zapravo ovim kao blamiranjem Lekinog kosamjaizma, rekao da Lečić nije došao do cilja i da je izgubio. dakle, navija na njegovu vodenicu iako to na prvi pogled ne deluje.

Link to comment
26 minutes ago, harper said:

Tesko je normalnom ljudskom bicu da zamisli da osoba ostaje u vezi gde je partner samara, ponizava, zlostavlja, ignorise, ne daje podrsku, smatra stalnim krivcem za sve sto joj se desava i slicno ali takve veze su, na zalost, ceste. Mnogo cesce nego sto se misli.


Jedno objasnjenje moze biti da i takav bolid ima poneku dobru stranu, pa se zena za to hvata i pravda ga. 
Drugo, neke nenormalne zivotne okolnosti kao na pr. zivot u Srbiji a i mnogo gde drugde u poslednje vreme, konstantan stres, pritisak, izvlaci najgore iz ljudi pa samim tim srozava standarde i ocekivanja.

U stvari verovatno su skladni i kvalitetni odnosi medju ljudima nekakva egzotika a razni nivoi i pojavni oblici bolidstva ono sto je realno stanje na terenu.

  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, Valkyrie said:

rekao da Lečić nije došao do cilja i da je izgubio. dakle, navija na njegovu vodenicu iako to na prvi pogled ne deluje.


Ali i ovo dokle je dosao je vise nego dovoljno da snosi posledice. Bas ga je sahranio onako pravo orijentalno, slatkorecivo a aftertaste otrov :D

Link to comment

to je rekao u kontekstu Merime a žena je veoma jasno i detaljno, potresno, rekla da je silovana. dakle, kako ga sahranjuje Enver ako kaže da se to nije dogodilo?

Link to comment

@Valkyrie Enver ne veruje da se dogodilo u smislu da ne bi to nikad ocekivao od Lecica, nije insinuirao da je Merima lagala. 

A onda ga je izokola potkacio za ono “znas li ko sam ja”, ili ga je trapavo branio  al opet bez namere da nju unizi.

Tesko je nas arsin primeniti na sve to, bas bode oci koliko su i Enver i Lecic pa i onaj creep Aleksic ljudi nekog drugog vremena, to je dobro srocila Srbljanovicka u onom rantu o ocvalim matorim keshovanima i njihovom poimanju musko-zenskih odnosa. 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...