Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

Mene je jednom na poslu tek pocela da radim u stranjskoj korporaciji jedan kolega pljesnuo po dupetu. Koji mi je bio zaduzen za onboarding. Mislim da sam ga samo sokirano pogledala. Posle se niti kad vise nije ponovilo niti sam imala neke nerpijatnosti od njega, a danima sam se opterecivala kako da resim problem sa milion nekih scenarija sta ako se nakaci budala.

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, Frile said:



"On je impulsivni umetnik, nema inhibicija, kad ga neko nervira on bez zadrške iznapušava, ponizi, a ako je žensko to pojača hvatanjem za dupe"
Sve to mogu da shvatim, osim hvatanja za dupe, na znam šta mu je to trebalo.


Pa da impulsivno vrati za ponizenje, ne moze pesnica.


Pokazuje da je on savrseno svestan simbolike tog gesta prema zeni u nas ili bilo gde u takvom majnd setu. Ono «grab ….»

Kad hoces da je ponizis onda je ***** ili hvatas koje gde. Kad hoces da ponizis muskarca u tom kontekstu pominjes mu zenski deo familije.

 

Ispisala @Leia u jednom poslu kad se kao zena «postuje».
 

Nije mu, ni slucajno, palo na pamet da zove advokata i izadje iz posla za koji je ispalo da mu ne odgovara. 

Edited by Moonwalker
  • +1 4
Link to comment

Decko programer (veoma drustven i otvoren) cim jedna od koleginica iz open office-a krene u kuhinju po vodu/caj odmah za njom i pocne razgovor. Teme razgovora nikad nisu bile neko muvanje i nikada nije pozvao ni na pice ni na izlazak. 

 

Bila je proslava i on je zagradio rukom jednu od njih dok je pricao i nije joj dao da izadje dok ne zavrsi svoju pricu. Nije bilo kontakta izmedju njegove ruke i te zene. Stavio je ruku na zid i nije joj dao da prodje. Suspendovan je sutradan.

Kasnije bila neka istraga, sve zene ispricale da ih je redovno sledio u kuhinju ali su i naglasile da ih nije "muvao" i pozivao na izlazak i pice. Otpusten 3 dana posle incidenta. Pokazao je za sve vreme kajanje i objasnjvao da  je samo hteo zavrsi tu svoju pricu. Nije mu pomoglo ni to sto dolazi iz zemlje koja tradicinalno ima los odnos prema zenama.

 

E to je slucaj gde se moze diskutovati i razglabati, ovaj sa Rambom i ne bas.

 

 

 

Edited by bags
Link to comment
9 minutes ago, morgana said:

mozda decko nije tako mislio, ne ulazim u to, govorim nacelno o samom gestu. on moze da bude prilicno zastrasujuc. neko fizicki jaci od tebe te fizicki sputava.

 

Pa da. To je upravo i razlog zasto je otpusten.

 

Vise sam naveo kao primer slucaja gde se moze diskutovati na forumu. Ovaj Rambov slucaj je bas linearan i jasan.

  • +1 4
Link to comment
7 minutes ago, bags said:

Decko programer (veoma drustven i otvoren) cim jedna od koleginica iz open office-a krene u kuhinju po vodu/caj odmah za njom i pocne razgovor. Teme razgovora nikad nisu bile neko muvanje i nikada nije pozvao ni na pice ni na izlazak. 

 

Bila je proslava i on je zagradio rukom jednu od njih dok je pricao i nije joj dao da izadje dok ne zavrsi svoju pricu. Nije bilo kontakta izmedju njegove ruke i te zene. Stavio je ruku na zid i nije joj dao da prodje. Suspendovan je sutradan.

Kasnije bila neka istraga, sve zene ispricale da ih je redovno sledio u kuhinju ali su i naglasile da ih nije "muvao" i pozivao na izlazak i pice. Otpusten 3 dana posle incidenta. Pokazao je za sve vreme kajanje i objasnjvao da  je samo hteo zavrsi tu svoju pricu. Nije mu pomoglo ni to sto dolazi iz zemlje koja tradicinalno ima los odnos prema zenama.

 

E to je slucaj gde se moze diskutovati i razglabati, ovaj sa Rambom i ne bas.

 

 

 


Pa dobro i ne mora svaki harassment biti seksualan da bi bio harassment, prosto nije prihvatljivo nekog saterati u cosak i ne pustati, svasta

Taj je verovatno i prvo isprobavao teren sa tim smaranjem, da je neka od tih zena bila malo ljubaznija prema njemu mozda bi to shvatio kao “znak” i otisao i korak dalje

 

  • +1 3
Link to comment
25 minutes ago, napadaj said:

A što je zaključao komentare ko Čović na B92 :lolol:

 

Baš je otvoren i spreman na dijalog.

Ne zeleci da drzim stranu Rambu, komentari na bilo sta iole kontroverzno na FB i ostalim drustvenim mrezama su jedno veliko zlo - koliko sam se samo puta pokajao i izgubio veru u ljudski rod nakon neopreznog letimicnog citanja. 

  • +1 7
Link to comment

On je jadan sa ovim objasnjenjem, a ona je trebalo da mu na licu mesta kad je to uradio lupi samar, ili bar kaze: "Nemoj to vise da radis, ruzno je i prostacki..."...  Pa ako se eventualno nastavi neko maltretiranje odmah tuzba, svedoci itd. Ona je ustvari uvredjena Rambovim divljanjem i vredjanjem (Glupaco...) pa je resila da ga ponizi u javnosti - iz sujete, ovo nije zastita zena.  To svakako ne vodi nicemu, iako zene misle da se stite, ovo vodi u jednu ekstremnost da za 50 godina niko zenama nece prilaziti niti pokusavati bilo sta. Jadno i tuzno u svakom slucaju.

Edited by JohnnyD
Link to comment

Rambo izjavom kao da je hteo da probuši balon da se dalje ne naduvava.

 

sad, koliko mu je uspelo ili nije zavisi i od ohih koji su pomenuti u izjavi da li će nešto dodatno kazati - dotična, ostali iz produkcije, unicef, neka hipotetička kamera ....

 

nije mu pametno ništa: od incidenta do "pravdanja"

 

 

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, JohnnyD said:

On je jadan sa ovim objasnjenjem, a ona je trebalo da mu na licu mesta kad je to uradio lupi samar, ili bar kaze: "Nemoj to vise da radis, ruzno je i prostacki..."...  Pa ako se eventualno nastavi neko maltretiranje odmah tuzba, svedoci itd. Ona je ustvari uvredjena Rambovim divljanjem i vredjanjem (Glupaco...) pa je resila da ga ponizi u javnosti - iz sujete, ovo nije zastita zena.  To svakako ne vodi nicemu, iako zene misle da se stite, ovo vodi u jednu ekstremnost da za 50 godina niko zenama nece prilaziti niti pokusavati bilo sta. Jadno i tuzno u svakom slucaju.

 

To ne resava ona, resava i to odmah osoba u «projektu», poslu zaduzena za to.


Oni nisu u privatnoj situaciji, ne ides na posao da vredjas i da se bijes. Ili da se branis na isti nacin.

 

Sta bi bilo da je izbio pozar ili poplava? Svako za sebe? 

Edited by Moonwalker
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...