Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

Pominje se, ali nikako da se to i jasno kaže. Nema potrebe da se pusti u javnost, to bi bilo ružno prema žrtvi. Drugo, ja i dalje ne razumem kako je snimljeno a ekipa koja je snimala nije ništa primetila.

  • +1 1
Link to comment

Pa onda neka prijave policiji/tužilaštvu. 
Glupo mi je da javno objaviš na socijalnim medijima i kažeš da se nešto desilo, sa aluzijama, a onda niti suda, niti više detalja. Verujem svakoj žrtvi, jer je tako ispravno, ali bez medijskih igrarija kao sredstva za manipulaciju.

  • +1 6
Link to comment
Pa neka objave onda.
pa tu se opet postavlja pitanje - a shto da objave? i vidim da je tu postavljena granica, pa tu jeste na delu jedna shredingerova charshija, prvo treba da znash, a drugo, a ne treba da znash, shta imash ti od toga shto znash...

ne mislim nishta, samo konstatujem. a skoro sam sigurna da se deda zaigrao, iz gore vec razloga koje sam pominjala. jer je deda i, da se izrazim preneseno, propustio je pad berlinskog zida...

to se vishe ne radi tako.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


  • +1 5
Link to comment

Otašević: Osuđujem ponašanje Ramba Amadeusa, "Dnevnica" u kojoj je učestvovao biće emitovana

"Kao autor emisije koju prati ogroman broj ljudi i kao muškarac imam ljudsku potrebu da osudim ponašanje Ramba Amadeusa, koji najmanje što treba da uradi je da se za početak izvini Lejli"

 

Autor i urednik emisije "Dnevnica" Vladan Otašević je saopštio da ponašanje Antonija Pušića na kraju snimanja emisije "nije bilo pristojno i dostojno jednog Unicefovog ambasadora dobre volje".

Otašević je kazao da se postupak muzičara, poznatijeg kao Rambo Amadeus, prema voditeljki i producentkinji "Dnevnice" Lejli Kašić "ne može ničim opravdati".

 

On je takođe naveo i da će nakon konsultacija u produkciji i zbog poštovanja prema svim ljudima koji su učestvovali u emisiji i dali ogroman doprinos u prikupljanju pomoći ugroženoj porodici u Herceg Novom, "kao i onom dijelu ličnosti Antonija Pušića koja je pokazala razumijevanje i humanost koju ne želimo da zanemarimo", emitovati emisiju snimljenu.

 

"Nažalost, zbog nemilog događaja koji se dogodio nakon snimanja emisije u Herceg Novom 10. marta, skrenuta je pažnja sa onoga što radimo na nešto što niko od nas nije želio. Muzički umjetnik Antonije Pušić, poznat kao Rambo Amadeus je učestvovao u emisiji kako bi doprinio da se prikupi pomoć za samohranu majku i njenog sina koji narušenog zdravlja žive u uslovima apsolutnog siromaštva. U tome su ga podržali brojni građani Herceg Novoga, zaposleni u preduzećima Vodovod i kanalizacija, zakupci tezgi na hercegnovskoj pijaci, Turistička organizacija grada, kao i još desetine privrednih subjekata iz ove primorske opštine. Dan snimanja je protekao jako lijepo uz uvažavanje zahtjeva koje je gospodin Pušić postavio prema produkciji. Na svakoj lokaciji gdje je Rambo radio bio je okružen zaposlenima i građanima koji su željeli da doprinesu i koji su iskreno uživali u društvu poznatog muzičara. Ta emocija je bila obostrana, jer je i on bio zadovoljan što se upoznao sa poslovima na kojima njegovi sugrađani zarađuju koru hljeba", naveo je Otašević u objavi objavljenoj na Fejsbuk stranici Dnevnice.

 

Između ostalog, naveo je i da je na donatorskoj večeri organizovanoj u popodnevnim satima bilo veliko interesovanje i daje tu sve proteklo u najboljem redu.

"Pred kraj snimajućeg dana dogodio se incident koji je pokvario kompletan utisak, ali koji ničim nije uticao na emisiju jer je snimanje iste bilo završeno. Rambovo ponašanje u tim trenucima nije bilo pristojno i dostojno jednog Unicefovog ambasadora dobre volje. Pred nama je bila potpuno druga osoba od one koja je tokom dana učestvovala u humanitarnoj emisiji. Njegov postupak prema našoj voditeljki i producentkinji Lejli Kašić se ne može ničim opravdati. Kao autor emisije koju prati ogroman broj ljudi i kao muškarac imam ljudsku potrebu da osudim ponašanje Ramba Amadeusa, koji najmanje što treba da uradi je da se za početak izvini Lejli. Nakon konsultacija u produkciji i zbog poštovanja prema svim ljudima koji su učestvovali u emisiji i dali ogroman doprinos u prikupljanju pomoći ugroženoj porodici u Herceg Novom, kao i onom dijelu ličnosti Antonija Pušića koja je pokazala razumijevanje i humanost koju ne želimo da zanemarimo, emitovaćemo emisiju snimljenu u petak", navodi se između ostalog u saopštenju.

 

https://www.vijesti.me/vijesti/drustvo/647564/otasevic-osudjujem-ponasanje-ramba-amadeusa-dnevnica-u-kojoj-je-ucestvovao-bice-emitovana

  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment
Just now, gospa buba said:

pa tu se opet postavlja pitanje - a shto da objave? i vidim da je tu postavljena granica, pa tu jeste na delu jedna shredingerova charshija, prvo treba da znash, a drugo, a ne treba da znash, shta imash ti od toga shto znash...

ne mislim nishta, samo konstatujem. a skoro sam sigurna da se deda zaigrao, iz gore vec razloga koje sam pominjala. jer je deda i, da se izrazim preneseno, propustio je pad berlinskog zida...

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 


Slazem se i verujem da je baš tako i bilo. Ali ovo može da bude “deda se zaigrao”, a može i da bude “seksualni nasilnik”. U oba slučaja postoje žrtve, ali postoje i razlike kako se u društvu ophoditi prema “dedi”, a kako prema “seksualnom nasilnikom”. Dedu staviš na stub srama, a nasilnika u zatvor. Ja bih voleo da znam da li i u koju grupu spada/ne spada Rambo. Zbog okoline i društva. Ovo su alegacije koje mogu da odu na jednu ili drugi stranu. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, dragance said:


Slazem se i verujem da je baš tako i bilo. Ali ovo može da bude “deda se zaigrao”, a može i da bude “seksualni nasilnik”. U oba slučaja postoje žrtve, ali postoje i razlike kako se u društvu ophoditi prema “dedi”, a kako prema “seksualnom nasilnikom”. Dedu staviš na stub srama, a nasilnika u zatvor. Ja bih voleo da znam da li i u koju grupu spada/ne spada Rambo. Zbog okoline i društva. Ovo su alegacije koje mogu da odu na jednu ili drugi stranu. 

 

Upravo to, ako je nešto snimljeno kontam da nije bilo u domenu xxx, te da je shame mnogo manji od benefita da se lepo i jasno vidi  - prvo koliko je rambo pukao ako jeste a drugo, i bitnije, šta je to nedopustivo, jer u javnom nastupu, fami, čemu već, postoji ta nota - da se nikome ne dogodi i da svi javno kažu, tako da je to dobro povezati.

To je deo edukacije i velika podrška devojkama da nema malih i velikih pipanja, ne znači ne, i sve ostalo se može, treba, mora prijaviti.

 

Ramba volim i poštujem, al što mnogi rekoše, kad svira sa vinetuima je najbolji, i kada je bio mladji i vozao reno 4 je bio bolji, sad je, jbg. mator.

A za ovo, lako mogu videti scenario gde posle nekog pića rambo stavlja ruku na butinu devojci koja ga šokirano otkači a on prasne "šta ti je glupačo" jer ne konta...

Link to comment

U svetlu ovog nemilog događaj, voleo bih da mi neko od poznavalaca objasni razliku između neuspešnog udvaranja (ili tzv.korpe) i seksualnog uznemiravanja?

Link to comment

Slazem se i verujem da je baš tako i bilo. Ali ovo može da bude “deda se zaigrao”, a može i da bude “seksualni nasilnik”. U oba slučaja postoje žrtve, ali postoje i razlike kako se u društvu ophoditi prema “dedi”, a kako prema “seksualnom nasilnikom”. Dedu staviš na stub srama, a nasilnika u zatvor. Ja bih voleo da znam da li i u koju grupu spada/ne spada Rambo. Zbog okoline i društva. Ovo su alegacije koje mogu da odu na jednu ili drugi stranu. 
na stub srama smo stavili, time smo pokrili pitanje dede, ostatak nasilnishtva mora neka ustanova da zavrshi.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 1
Link to comment
U svetlu ovog nemilog događaj, voleo bih da mi neko od poznavalaca objasni razliku između neuspešnog udvaranja (ili tzv.korpe) i seksualnog uznemiravanja?
da li neuspeshno udvaranje moze da sadrzi nezeljno pipanje, koliko pipanja moze da bude nezeljeno i po kojim delovima. tu ce negde da se nadje i razlika.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 4
Link to comment
5 minutes ago, fren said:

Sto posto je stavio ruku na butinu, ako je bila u minicu. Deda nije izdrzao, snimali ceo dan, imajmo razumevanja:fantom:

 

Što je najgore, ne bi me čudilo da jeste ta varijanta neprskanog džiberluka u pitanju, koji je pre nn godina bio tolerisan kao socijalno prihvatljiva šega dede™ i to bi bilo najgluplje useravanje u sopstveni život u kosmosu. 

  • +1 1
Link to comment

Neverovatno šta ste vi sve ispisali ovde.

 

Posle nemojte da se čudite reakcijama.

Ja kao neko ko mnogo mora da pazi na takve stvari u javnom diskursu, nikad ne bih sebi dozvolila ovakva nagađanja

 

 

 

 

 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...