Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

17 minutes ago, aram said:

Ono govno bradato što je dolazilo redovno na Akademiju?

Nije taj al kontam da ih ima kolko oćeš. :) Nije progresivni rok nego je on, kao, lud lik. Ne mora da bude naci, to sam teo da kažem.

 

@SNARC Da, ja sam mislio na umetnost pre svega. Msm ja znam za likovnu, znam i jednog što je bio s ćerkom svoje bivše ribe. Zaljubio se, sve ozbiljno. Ona punoletna. 

Ma to je sve pakao, na ovaj ili onaj način. Koji ja, srećom, ne poznajem.

 

Ortakinja kaže glupe psihopate siluju u porodici, pametnije na časovima, a genijalne odu u veliki biznis i politiku pa rade šta oće. Ali sve je to pakao. I ovaj je prizivao sebi pakao pa će ga, nadam se, i dobiti.

 

 

  • +1 1
Link to comment

a dobiće kurac. on radi te stvari fazon zadnjih 30 godina, u sad će kao dobiti neku pravednu kaznu. neće. da su ga zatvorili pre 15 godina pa da sedi još uvek onda možda. 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Hermetico said:

Znam ja jednog čuvenog progresivnog rokera slikara koji je devojčice od 13-14 silovao. U školi slikanja. Nije rekla-kazala, ali nisam ga nikad ni sreo uživo da ga ja ganjam. 

 

Sklonio se sad u osamu, provalili su ga ali ništa gore od toga mu se nije desilo. Pobego na selo, može mu se. Ali koliko je samo profesora oženilo svoje studentkinje, gospode pa to je uobičajena stvar. Ali nije normalna i nikad neće biti.

Ako je tako, koji je tacno razlog zasto ne napises o kome se konkretno radi

Link to comment

Сад гледам, ако није било силовање, и ако нису била деца, тј биле су старије од 14, казна је од 1 до 10 година. То застарева релативно за 10 година. Значи ако није било радњи раније, све пре јануара 2011 што се десило је застарело. Не може да буде продужено дело за више оштећених, значи свака жртва је посебно дело...

Link to comment
Quote

Sumnja se da je on u vremenskom periodu od 2012-2020. godine u prostorijama škole glume u Beogradu, čiji je vlasnik, seksualno napastvovao pet svojih učenica, od kojih su dve za vreme izvršenja krivičnog dela bile maloletne - navodi se u saopštenju.

Prcnuli su ga, ipak.

Link to comment

mogu sam da kažem da su moralne kočnice otkazale. ovde i preko. TV i društvene mreže su presekle creva i, ulje je iscurelo. roditeljima mogu da poručim da se posvete deci i odjebu sav karijerizam i materijalizam. da ne plaču posle.

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, pbg12345 said:

Ako je tako, koji je tacno razlog zasto ne napises o kome se konkretno radi

Nemam razlog da se pravdam tako da je bilo koji razlog ok.

 

To se ne rešava na internetu. I ta glumica je prvo zvala policiju. Na internetu može samo da se otera u nebulozu, a nije nebuloza.

 

Link to comment

Lično mi je u svemu ovome najužasnija ta imaginarna granica u godinama, uzrastu, koju smo povukli.. pre koje kao društvo reagujemo a posle koje okrećemo glavu pravdajući da svako može da brine o sebi.  Surova je istina da se ove stvari dešavaju i na fakultetima, poslovima.. a tada valjda više nismo deca pa ona "potrebno je selo da se odgoji dete" više ne važi, odgovornost prestaje da postoji. A ne pričam ovo da bih poetizovao već da ukažem na jednu sistemsku manipulaciju glumaca. Neretko ćete i od njih samih čuti tu odvratnu sintagmu "glumci su velika deca". Odrasli ljudi koji su kroz sve institucije glume prošli kroz jednu užasnu, usudiću se reći, torturu kvazi intelektualizma. Sve škole glume od Stanislavskog, Majkla Čehova do Majznera ili Viole u sebi nose jednu opasnu upotrebu Psiho Analize dok je sveukupno cela "industrija" seksualizovana mnogo više nego ostatak društva. Od mladih glumaca a posebno glumica se traži da se otvore, ogole ne samo fizički već psihički. Profesori, reditelji se postavljaju kao ultimativni autoriteti, gurui, u tom kako oni zovu istraživanju sebe, ne sluteći kakve posledice ostavljaju a često vrlo svesno nanose bol jer je to jedini put ka nekakvoj istini.

 

Vidjao sam sludjene mlade ljude, vrlo podaničkog duha, iščeprkanog psihičkog stanja ali i kolege koje su to prihvatale sa "pa to su glumci". Plašim se da će se ovo sve nastaviti bez da iko od nas suštinski ne primeti ove ranjene ljude van okvira zvezde ili nežna umetnička duša. Naravno da deo problema leži u večitoj neshvaćenosti umetnosti ali i upravo je to teren za sve predatore koji od ranog detinjstva manipulišu zarad profita ili seksa.

 

I kao što je Ajatolah primetio u modelingu/manekentstvu je taj momenat jasno uočljiv. Imaš onu da Vinču kao madam i pravila su odmah jasna. Problem je što se ovo provlači kroz institucije umetnosti koje se poslovično ne dovode u pitanje. A kako institucija ima težinu, rane su mnogo veće.

 

Jedna naša pokojna glumica je da bi se "oslobodila" pred snimanje seks scene (jer mora!), celo jutro šetala gola po setu... Prvo, umetniče ako ti film zavisi od sise onda to nije film a drugo j..o bi vam svima %$/&%$&%# da sam ranije rodjen.

  • +1 5
Link to comment
8 minutes ago, Taihoskopija said:

 

Ovo je baš višak iskrenosti i trebalo bi da prođe kroz nekakvu auzocenzuru pre nego što se otkuca i nisam sigurna koliko sam otvorena prema činjenici da stoji to tako napisano na javnom forumu. 

 

Napiso sam svesno provokativno i stojim iza toga. Ono za malčanskog berberina bilo je i ovde na forumu neko olakšanje nakon pronalaženja devojčice i nakon nekoliko neuspešnih policijskih opsada neko je baš reko pa ladno ćemo još da navijamo za manijka, naravno sarkastično preterivanje a za ovo drugo recimo npr. neporeciva monstruoznost Hermana Hermana nikako nije ista kao kod njegovog suparnika Klera Klltija, naprosto nije ni  literalno ni literally isto.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
13 minutes ago, Kenjeee said:

Jedna naša pokojna glumica je da bi se "oslobodila" pred snimanje seks scene (jer mora!), celo jutro šetala gola po setu... Prvo, umetniče ako ti film zavisi od sise onda to nije film a drugo j..o bi vam svima %$/&%$&%# da sam ranije rodjen.

mislim da danas bezmalo nema filma bez eksplicitno odrađene yebačine u zadatoj minutaži.

 

baš kao što u krimi filmovima mora određen broj minuta bude u pucnjavi, jurnjavi i lupanju kolima i smešnoj koreografiranoj tabačini,

 

i, budućim glumicama to bude objašnjeno tokom obuke/studija.

Link to comment
11 minutes ago, Kenjeee said:

Jedna naša glumica...


...je krajem osamdesetih imala u filmu scenu grupnog silovanja. Asistent reditelja koji je trebalo da dovede statiste za tu scenu se prošetao do Vuka, pokupio četvoricu fizikalaca i doveo ih. Pošto su momci svoju ulogu shvatili bukvalno i krenuli da je stvarno siluju, ona je počela da se buni, da viče... Jedan je zveknuo pesnicom tako da je onesvestio i silovanje se nastavilo. Nikom nije palo na pamet da prekine snimanje.
Ona više nikad nije glumila. A i teško bi mogla pošto je veći deo u narednih deset godina provela po ludnicama.

  • +1 3
Link to comment
11 minutes ago, aram said:


...je krajem osamdesetih imala u filmu scenu grupnog silovanja. Asistent reditelja koji je trebalo da dovede statiste za tu scenu se prošetao do Vuka, pokupio četvoricu fizikalaca i doveo ih. Pošto su momci svoju ulogu shvatili bukvalno i krenuli da je stvarno siluju, ona je počela da se buni, da viče... Jedan je zveknuo pesnicom tako da je onesvestio i silovanje se nastavilo. Nikom nije palo na pamet da prekine snimanje.
Ona više nikad nije glumila. A i teško bi mogla pošto je veći deo u narednih deset godina provela po ludnicama.

 

Ovo ko Marija Šnajder u Poslednjem tangu u Parizu sa Brandom i Bertolučijem.

  • +1 2
Link to comment
  • Redoran changed the title to Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi
  • Redoran pinned this topic
  • Redoran locked, pinned and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...