Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

47 minutes ago, pt 2.0 said:

Mislim da je ovaj post 1 suština, i dobar put da se tema vrati sa sporednog na glavni kolosek. Naime, mi imamo javno dostupno (javnosti prezentovano) ponašanje Lečića koje je uspelo da zabezekne i jednog Dragana J. Vučićevića* i to je nešto što treba da bude predmet ove teme. Meni su njegove izjave gnusne čak i ako hipotetički izmestimo optužbu za silovanje kao da ne postoji. U kombinaciji sa navodnom informacijom da je osoba koja ovakve stvari izgovara i misli prošla poligraf (da, znam, nije dokaz na sudu, ali jeste - ako je info tačna - pokazatelj da je neko bio apsolutno hladnokrvan dok je odgovarao na pitanja o silovanju, odnosu sa tom ženom, itd....) meni su njegove izjave duplo jezive...

 

U vezi sa boldovanim, želela bih da prepričam šta je Anita Mančić u emisiji kod JJ posvedočila. Naime, njoj je DŠ poslala da pogleda film Hold Me Right, želela je da čuje njeno mišljenje o filmu i uopšte. U filmu, kao što znate, postoji i deo njihovog snimljenog razgovora** u kojem je glas BL modulisan. Kada je pogledala film, Anita ju je pozvala telefonom i pitala: "Je li ovo Leka?" i DŠ je potvrdila da jeste.

Na pitanje JJ u emisiji kako je znala o kome je reč, Anita je odgovorila da je preslušavala taj deo više puta, i da su je te rečeničke konstrukcije podsetile na njega.

 

* smatranje DJV na Hepiju je bilo začuđujuče pozitivno i normalno, nisam to očekivala od ove ljudske štroke

 

**nekoliko ljudi na temi (a i na TV-u) govori o tome da je snimljen razgovor BL i DŠ njihov "telefonski razgovor", pa bih da pitam - zar se oni nisu susreli u nekom kafeu i razgovarali licem u lice?

 

 

edit.

@Mos možda prosto ljudi skroluju šta pišem :D 

 

 

Zamisli ti radiš posle nešto s tim čovekom? Kako on potomstvu predstavi ovo? Kako ženi svojoj? Nešto tu smrdi. Jel on i deci kaže Leka leči? Jel on strejt? 

Link to comment

Ako ovde i dalje sme da se kuca o samom slučaju (a ne samo o seksualnom zlostavljanju žena), šta će sad dalje da bude? Mislim, ima li ovde dovoljno za B. L. iz statusa građanina pređe u optuženog?

Koliko sam iščitao, uvek je bitno, kada je prošlo mnogo vremena, da se javi još neka žrtva.

Link to comment
42 minutes ago, pt 2.0 said:

 

Mislim da ova rečenica uopšte nije primenjiva samo na srpsko društvo, nego na ceo svet, odnosno ne mislim da smo mi tu nešto specijalno glorifikovali uspeh, moć i bogatstvo (koje je u najvećoj meri u rukama muškaraca). 

 

 

Apsolutno, a i problem seksualnog nasilja je jedna od najuniverzalnijih pojava i dijahronijski i prostorno, a posebno ove vrste koje se odnose na potvrđivanje dinamike moći, stara holivudska priča, ako ništa drugo. 

 

 Ostatak teksta mi se dopada (ovo što si izdvojila), mada je i meni Jovana Joksimović u MA slučaju bila iznenađujuće profi i novinarski inteligentna, to smo i komentarisali ovde, možda je BS neprecizno ciljala samo na Jeremić. 

  • +1 2
Link to comment
ne govorim o belom srbinu sa 60god nego o specificno BL koji je jebo i  niskobudzetnu 'starletu' al ajd da se pravimo korektni i postujemo  presumpciju lekine [emoji769] bracne vernosti
znam bre.

sent from bubamoto

Link to comment

Ta vrsta manipulacije pored što se naslanjja na prethni istorijat prijateljskog i profesionalnog odnosa isto se tako hrani  a i brani neizbežnim nastavkom tog odnosa i saradnje kao nekom vrste ucene i po tom je ovo malo silovanje među prijateljima može biti po lličnost oštrćene strane i teže jer svesno ide na prebacivanje osećaja delomične odgovornosti i saučešnišva na teret žrtve.

  • +1 4
Link to comment
  • Redoran locked, unlocked and pinned this topic

Povodom onoga što je buba rekla, da najveruje svom stomaku... Moja stara drugarica ima običaj da kaže; Ako ti se par puta učini da je neko nastran ili naopak, da treba da se sklanjaš od njega, to je zato što jeste i zato što treba. Nemoj uopšte to racionalizovati, samo beži.

  • +1 2
Link to comment
36 minutes ago, clarice said:

 

Poligraf ne detektuje laž, nego strah. Ako je zaista prošao poligraf, to samo znači da je spreman da laže bez iole griže savesti ili zaista veruje da je njoj učinjena čast. Iz snimka je očito da je silovanja bilo. On može da se brani samo tvrdnjom da to nije njegov glas na snimku, ali on tvrdi da je to bilo uvežbavanje za neki komad. Dakle, time se samo još više upetljava u laži jer takvog scenarija nema.

 

Tačno, ukoliko je neko okoreli lažov poput Vučića, ili glumac i lažov poput Lečića neće imati muku sa poligrafom. Zato je ta naprava jedino aktuelna kod nas, gde pravni sistem više ni ne postoji, a na javnoj sceni su na ceni jedino lažljivci.

Link to comment
23 hours ago, gospa buba said:




 

moj vishegodishnji shef, mushkarac, koji je jedan solidan deo zivota istrpeo mobing tadashnjeg mocnika u struci, rekao je, davno, da ti je, kao normalnoj osobi, potrebno 3-5 godina da shvatish da je ti mentor, direktor ili bilo ko sa formalnim autoritetom - ludak (u najopshtijen smislu). znachi za mlade ljude sigurnih 5 godina nekog nejasnog i nedefinisanog pakla, tom paklu je potrebno vreme da sazri da bi se uopshte izrazio bez dileme i tachnim rechima.



sent from bubamoto


 

ovo se i meni desilo, 2018 ili 17 sam otisla na intervju, direktor instituta harizma i pun ideja, clanovi tima me docekali sa osemhom, kad ono ja da krenem 2019 da radim dolazim, i ono nema nikog od starog tima koji me je intervjuisao, plus se dvoje otcepili. Ja pocnem da pitam pa gde su ovih devetoro ljudi. ljudi cute ili govore kako su otisli za boljim zivotom, idiotsko.

 

otprilike tri meseci mi je trebalo da shvatim kako je direktor bolestan covek, vecina se je zadrzala oko deset godina pa pobegla, ovo se desava i za vreme doktorskih, kada puno ali puno studenata bude zarobljeno sa toksicnim mentorom i nekako da li nesmeju ili nemaju snage da promene. horor price a ako je istina da joj je trebala Leciceva preporuka za US vizu, nikad cula za ovo nesto, meni je i jasno zasto ga je trpela, 

Link to comment
  • Redoran changed the title to Branislav Lečić - silovanja

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...