Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

uopste me ne bi cudilo da je prosao™ poligraf ako ga je prosao, al to ne znaci da je nie silovao..

detektor lazi nie nikakav istinomer™, vec meri krvni pritisak, disanje, puls itd..

te u tom smislu, na postavljano pitanje dal ju je silovao, ne vidim da bi se uzbudio pri odgovoru NE, jer  na osnovu onog razgovora i onih prepiski, covek je ubedjen da cini cast zenama kad opsti sa njima, jer bobe moj, ne bi on trosio pishu na nekog kog ne postuje jelte.. :coffee: 

Edited by Shaq
  • +1 1
Link to comment

Već je neko objasnio na temi - poligraf u srpskoj javnosti ima status ultimativnog sudije od kojeg nema i ne može biti većeg autoriteta. Taj status su mu je donela SNS mašinerija i njen glavni paćenik. Možeš ti milijardu puta da ponoviš da poligraf nije nikakav dokaz na sudu, to upozorenje do drogirane javnosti neće stići.

  • +1 4
Link to comment
Just now, Redoran said:

Već je neko objasnio na temi - poligraf u srpskoj javnosti ima status ultimativnog sudije od kojeg nema i ne može biti većeg autoriteta. Taj status su mu je donela SNS mašinerija i njen glavni paćenik. Možeš ti milijardu puta da ponoviš da poligraf nije nikakav dokaz na sudu, to upozorenje do drogirane javnosti neće stići.

pre ce biti dva giganta sa hepija i pinka.. :coffee:

Link to comment
1 hour ago, Aleksija said:

a ironija je sto smo svi zajedno poprilicno podrazumevajuce presli preko svedocenja forumasica i forumasa o iskustvima slicnim danijelinim (nijh ili njihovih partnerki) - od neprijatnih, uznemirijucih, preko zastrasujucih do krajnje traumaticnih. jer nije bilo vremena ni paznje, jer smo se bezbroj puta vracali na presumpciju nevinosti pobednika poligrafa iz danasnjih vucicevih tabloida.

ironija je sto i na ovom forumu, prosvecenom i nemizoginom, treba da se bavimo "kontekstom" lecicevih izrecenih ogavstina, koje, bilo ili ne bilo silovanja, bilo ili ne bilo osude, predstavljaju jedan od stubova nosaca pojave kojom bi ovaj topik, bar prema naslovu, trebalo da se bavi.

 

Odgovaram, posto sam ja upotrebio rec "kontekst".

Boldovano nije fer.

 

Jer, predmet rasprave nije ni pojava ni ogavstine ni patrijarhat. Nema te rasprave jer postoji saglasje. Zato nije bilo ni rasprave na temu visestrukih pojedinacnih iskustava prenetih na temi.

 

Ono gde ne postoji saglasje je da li se iz necijeg maco stava, krize srednjih godina, gubitka idetiteta, opsteg jadnistva moze nedvosmisleno zakljuciti da je tip silovatelj. I otuda prica o pretpostavci nevinosti.

 

Zasto ovakve rasprave oko pretpostavke nevinosti nije bilo kod Aleksica?

Zato sto nije bila rec protiv reci i jedan snimak, vec je bio uspostavljen obrazac ponasanja i, ponajvise, zato sto je tuzbu napisalo, ako se ne varam, vise devojaka.

 

Ja zaista, mislim da je ova rasprava mnooogo korisnija od saljenja i virtue signalling-a za preispitivanje naseg odnosa prema teskim temama, gde je granica linca a gde je opravdan revolt, kada cancelovanje jeste a kada nije opravdano, koliko nas stav zavisi od nasih vec prethodno formiranih stavova prema osobi, koliko nas stav zavisi od prethodnih ocekivanja (otuda ono sa Jeftic topika).  Svakako nije korisna za prebrodjivanje traume kod zrtve, ali sta mi mozemo na tu temu da kazemo?

 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Shaq said:

uopste me ne bi cudilo da je prosao™ poligraf ako ga je prosao, al to ne znaci da je nie silovao..

detektor lazi nie nikakav istinomer™, vec meri krvni pritisak, disanje, puls itd..

te u tom smislu, na postavljano pitanje dal ju je silovao, ne vidim da bi se uzbudio pri odgovoru NE, jer  na osnovu onog razgovora i onih prepiski, covek je ubedjen da cini cast zenama kad opsti sa njima, jer bobe moj, ne bi on trosio pishu na nekog ko ne postuje jelte.. :coffee: 

 

Uveren sam da on zaista iskreno misli da nije silovao vec ispostovao devojku i da je njeno ne bilo cisto femkanje koje je, kao slavni jebac, prepoznao i adekvatno odgovorio na njega. Ako sam u pravu i ako to zaista misli naravno da ce da prodje poligraf na pitanje da li je silovao Danijelu Stajnfeld. Inace ono sto je najgnusnije u celoj ovoj prici i slicnim pricama je upravo sloboda takvog "muskarca" da bolje od zene tumaci sta ona zeli ako mu odgovara njegovo tumacenje a ne njeno. Fazon - jebo te, ja se iscimao ovoliko a ti sad da mi kazes ne, nece moci.

Link to comment

ajmo pravnici, žalite se da vam rulja ne da komentarišete sa pravne strane, a kada vam ljudi deset puta postave pitanje vezano za poligrafa niko da se javi.

  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, harper said:

 Ako sam u pravu i ako to zaista misli naravno da ce da prodje poligraf na pitanje da li je silovao Danijelu Stajnfeld.

Ali on javno tvrdi i da njih dvoje nikada nisu imali seksualni odnos... 

  • +1 2
Link to comment
Just now, pt 2.0 said:

Ali on javno tvrdi i da njih dvoje nikada nisu imali seksualni odnos... 

 

Zar? Propustio sam tu njegovu izjavu jer uglavnom izbegavam da gledam njegova prenemaganja.

  • Wub 1
Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

Zar? Propustio sam tu njegovu izjavu jer uglavnom izbegavam da gledam njegova prenemaganja.

Da, to je njegova tvrdnja u videu koji je snimio i poslao svim medijima kao jedinu svoju izjavu za javnost.

Napisala sam to na temi, da se samo 2 tvrdnje mogu izvući iz njegovog videa: da on odlučno tvrdi da nikada sa njom nije imao seksualni odnos, i da ona laže da je zbog njega otišla u ameriku, već da ima jako puno svedoka koji su znali da je ona taj odlazak planirala ranije.

 

Ova priča je dosta creepy, meni je i njegova izjava bila dosta uznemirujuća (očekivala sam da se brani po radišinom scenariju), a pun intervju sa Štajnfeldovom me dokusurio. 

 

Imam potrebu da kažem na ovoj temi (ne tebi, nego u etar) da žrtva silovanja ne mora biti ni dopadljiva osoba, ni dobar čovek (npr. može lagati, manipulisati, raditi nečasne stvari, pa ipak u toj stvari biti žrtva).

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, pt 2.0 said:

Imam jedno pitanje za pravnike, praštajte ako je glupo: kako Lečić zna da je prošao poligraf? Zar se to ispitanicima saopštava?

 

 

Pravilnik o načinu sprovođenja i metodologiji primene poligrafskog ispitivanja

 

https://www.pravno-informacioni-sistem.rs/SlGlasnikPortal/eli/rep/sgrs/ministarstva/pravilnik/2017/36/1/reg


 

Quote

Član 8.

 

Po završenom poligrafskom ispitivanju, poligrafski ispitivač je dužan da u najkraćem roku dostavi pisani izveštaj podnosiocu zahteva za poligrafsko ispitivanje. (videti član 2. i 3. za čije potrebe i po čijem zahtevu)

 

Poligrafski zapisi - poligrami se čuvaju u elektronskoj formi u laboratoriji za poligrafska ispitivanja i dostupni su samo poligrafskim ispitivačima Ministarstva unutrašnjih poslova.

Quote

 

"Informacije o poligrafskom testiranju ne mogu se učiniti dostupnim javnosti, čak ni uz saglasnost lica na koje se te informacije odnose, iz razloga što je samo poligrafsko testiranje nešto što spada u operativne metode rada policije i ne može predstavljati dokaz u krivičnom postupku pred sudom pred kojim se vodi postupak protiv tog lica, jer odredbama Zakonika o krivičnom postupku nije propisano da se poligrafsko testiranje može koristiti kao dokazna radnja.  U tom smislu, u skladu sa odredbama člana 8. i člana 9. tačka 2. Zakona o slobodnom pristupu informacijama od javnog značaja, interes pravičnog vođenja krivičnog postupka je pretežniji od interesa javnosti da sazna takve informacije, jer bi se činjenjem istih dostupnim moglo posredno uticati na tok krivičnog postupka, pa Poverenik nalazi da je interes pravičnog vođenja krivičnog postupka zaštićen odredbom člana 9. tačka 2. Zakona pretežniji od interesa javnosti da zna tražene informacije. "

Poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti, Broj: 071-01-6024/2019-03 od 07.05.2020. godine

 

 

 

 

 

 

Edited by halloween
  • Hvala 1
Link to comment

koliko vidim, moze tko hoce da napravi poligraf

 

to biznis radi :)

 

 

a dok radi edit:

iz linka halloween se vidi da lecic nije mogao dati zahtev za poligrafsko ispitivanje te stoga ne treba ni da zna rezultat

 

 

Члан 3.

Полиграфско испитивање се спроводи на основу писаног захтева за полиграфско испитивање који доставља овлашћени полицијски службеник, односно други државни службеник.

Edited by cedo
Link to comment

B. L. je jasno izjavio da on uopšte nije imao seks sa D. V. a ne da je nije silovao, u 16ominutnom "obraćanju" na Jutjubu, tražio poligraf, znao koje će biti najbitnije pitanje.

Edited by stray cat
Link to comment
11 hours ago, vememah said:

Uđe čovek u vrtić s automatom i pobije desetoro dece, onda dođe policija i ubije ga. Zbog pretpostavke nevinosti roditelj ne sme da pita svoje dete koje je bilo prisutno i srećom preživelo "kako je je ubica izgledao i šta je radio?".

 

Vidiš čoveka koji prelazi ulicu van pešačkog. Zbog pretpostavke nevinosti svom detetu koje je sa tobom kažeš: "ovaj čovek je možda u prekršaju, ali to nije sigurno dok ga sudija ne osudi".

 

Vidiš dilera kako prodaje drogu deci u školskom dvorištu. Zbog pretpostavke nevinosti svom detetu koje je sa tobom kažeš: "ovaj čovek je možda kriminalac, ali to nije sigurno dok ga sudija ne osudi".

 

Provalnik ti upada u kuću sekirom lomeći vrata, vičeš ukućanima: "brzo se sklonite na bezbedno, dolazi čovek koji je možda provalnik, ali to nije sigurno dok ga sudija ne osudi".

 

Mozda su svi neuracunljivi ili bitno smanjeno uracunljivi i za sve se mora postovati pretpostavka nevinosti.

Ponasate se Carls Bronsoni, a to je tako retrogradno

Link to comment
  • Redoran changed the title to Branislav Lečić - silovanja
  • Redoran locked, unlocked and pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...