Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

1 minute ago, sherman said:

svaki put kad neko u javnosti izgovori rec poligraf, beba panda u kini se udavi bambusom

 

ovako ovlas gledajuci, bez njihovih iskaza uzivo ili kroz zapisnik, nema razloga da se devojka izlaze ovakvoj javnoj sramoti bez da je stvarno silovana. meni je to jasno kao dan. 

 

ali linc svake vrste je tesko srednjevekovno sranje

pravosudje u srbiji je daleko od savrsenog, ali je i dalje bolje od linca. pogotovu ljudi iz medija, koji su vrlo cesto glupi ko kurac. cak i iz ovih nasih medija. 

ako je nesto gore od pravosudja u ovoj zemlji, to su mediji

sto se po hiljdaditi put potvrdjuje

ne zna se ko je ludji i gori, javnost u srbiji ili mediji

 

plus milion

Link to comment
4 minutes ago, Forest said:

 

Ono što je najgore, to će se vrlo verovatno desiti. Vi svi koji podržavate medijsko osuđivanje van sudskog sistema, ukidanje prezumpcije nevinosti zbog očiglednosti krivice - zaboravljate da je upravo to najlogičniji mogući ishod. Rulja će da naleti na rulju, ili će ista rulja da se okrene zbog novih "dokaza" i da pojuri u suprotnom smeru - tu pravde neće biti ni za koga. Umesto da se ohrabre, buduće žrtve će držati jezik za zubima.

 

u praksi ti predlazes tacno sta? ili potpuno anoniman proces, sto je unapred nemoguce , pogotovu ovde, ili da zrtva drzi jezik za zubima, jer sve ostalo je podlozno reakciji rulje. drugim recima, ne predlazes nista

Link to comment
Just now, Tsai said:

 

u praksi ti predlazes tacno sta? ili potpuno anoniman proces, sto je unapred nemoguce , pogotovu ovde, ili da zrtva drzi jezik za zubima, jer sve ostalo je podlozno reakciji rulje. drugim recima, ne predlazes nista

 

Predlažem ti da kao intelektualac, član PPP foruma probranih osvešćenih članova ovog društva pročitaš izjavu Zdravka Šotre koju sam malo iznad citirao.

 

Predlažem da razmisliš šta ti tačno smeta u toj izjavi i sa kojim delom se ne slažeš.

 

Moj idealni svet je svet u kom izjave poput te Šotrine gore vode medijski narativ u situacijama kao što je ova.

 

Horor svet u kom živim je svet u kom inteletkualci poput tebe ne shvataju:

 

- da je ovo što radiš/te svojim izjavama potpuno analogno učešću u pre-civilizacijskim ruljama;

- da će ishod ukidanja sudskog sistema biti veoma, veoma mračni period naše civilizacije.

  • +1 1
Link to comment
Just now, Forest said:

 

Ono što je najgore, to će se vrlo verovatno desiti. Vi svi koji podržavate medijsko osuđivanje van sudskog sistema, ukidanje prezumpcije nevinosti zbog očiglednosti krivice - zaboravljate da je upravo to najlogičniji mogući ishod. Rulja će da naleti na rulju, ili će ista rulja da se okrene zbog novih "dokaza" i da pojuri u suprotnom smeru - tu pravde neće biti ni za koga. Umesto da se ohrabre, buduće žrtve će držati jezik za zubima.

Ne, ono sto je najgore je sto se istina nikad nece saznati. Samo mozemo da nagadjamo. 12 posto zatvorenika u USA je nevino po istrazivanjima, a analize pokazaju da je procenat znatno veci. Koliko ih je u Srbiji? 

Poligraf je smece koje je FBI izmislio kako bi iznudio priznanje od lakovernih osumnjicenih koji veruju u njegovo (nepostojece) dejstvo. Svaki strucnjak zna da je lie detector zapravo fear detector.

I da Lecic, ili suprotno, Danijela budu osudjeni, to ne znaci da su krivi. Ali brate, mene kada bi optuzila neka da sam je silovao, a da laze, ja bih svim silama udario na drugu stranu i borio se kao lav. Nema tu puno logike.

Link to comment
13 minutes ago, Aleksija said:

ovo uopste nije rulja, ovo je drzava koja staje u zastitu lecica. mislim da ti je to jasno.

ne drzava, nego vucic i njegovi tabloidi

nije to bas isto

 

ali generalno, imam utisak da je javnost na njegovoj strani, bez da ih tablodi ubedjuju u to

 

ja sam iskreno sokiran koliko ljudi sa kojima ja ima kontakt, vrlo inteligentnih i obrazovanih ljudi, ima neki od onih stavova, tipa, jeste sad su sve silovane, sta je do sad cekala, ovo nece moci da dokaze na sudu

imam utisak da su nesto ogorceni na zene i da ih uglavnom dozivljavaju kao teska manipulativna govna, izuvev njihovih majki naravno, one su svetice

 

  

5 minutes ago, Aleksija said:

ja ne znam gde ti zivis, ali kod nas je to skoro zavrseno. mozda ima nekih ostataka.

gresis 

pri tom je alternativa da nam sude novinari kurira i njihovi citaoci, sa sve vucicevom slikom iza sebe

Edited by sherman
  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, *edited by mod said:

Uh kakav neprijatan snimak. Lečić ne može da leči ali svakako treba da se leči.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 


Zakasnio je on sa tim.

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Uskebasi said:

Najstrašnije u ovome je to što mi živimo u društvu koje blagonaklono gleda na nasilje nad ženama i uvek se nadje nekakav razlog da se to opravda. Age of consent, da li je stvarno rekla ne, da li je problematične prošlosti, da li je ovo, da li je ono... uglavnom prosečni Mile uvek ima spreman izgovor, ali po pravilu zna da bi valjalo da ćuti i da to ne pominje javno. I onda Mile jedva dočeka da Lečić "pobedi" poligraf i odjednom Mile ima otvoren put da javno iznese sve frustracije i sve izgovore, jer poligraf je rekao svoje. I Mile će to preneti i na sledeću žrtvu, jer Mile pamti kako je Lečić pobedio poligraf.

Mene zabrinajva činjenica da se problem žrtava nasilja nad ženama rešava medijskim kampanjama, skretanjem pažnje i sličnim akcijama, umesto da se ovo shvati kao pravno pitanje i da se krene u pravnu borbu. Od snimanja filmova i promotivnih kampanja, mnogo efikasnije bi bilo formiranje urduženja koje bi u svakom trenutku imalo 10 vrhunskih advokata (a veliki broj njih bi pro bono zastupao žrtve), koji bi u svako doba dana i noći bili na raspolaganju žrtvama nasilja, od prvog trenutka do osudjujuće presude. Neko pametan je rekao da nije visina zaprećene kazne ta koja odvraća od zločina, već je to izvesnost kažnjavanja. Kada žrtvama bude jasno da imaju mogućnost da kroz instutucije sistema dobiju pravdu, mnogo lakše će se ohrabriti da odmah reaguju, a institucije sistema će morati da se tome prilagode (primer toga je sudjenje Jutki).

 

U ovom slučaju je sve učinjeno naopako i verovatno će biti naneta velika šteta naporima za borbu za prava žrtava ovakvih krivičnih dela.

ovo je dobar predlog, ali je ovo jedna od najmanje 100 oblasti gde imamo problem sa manje -vise legalizovanim nasiljem nad slabijima. cak i da su polovina gradjana aktivisti, a polovina advokata rade pro bono, trulez je svuda. tesko se moze postici. ali vredi raditi na tome. ako bude ostao ko da radi.

  • +1 2
Link to comment
Just now, aram said:

cenim da će biti veselo kad budemo videli sutrašnje naslovne strane tabloida. i najiskrenije želim ovoj ženi da se više nikad ne vrati u Srbiju.


+1000

Link to comment
5 minutes ago, aram said:

cenim da će biti veselo kad budemo videli sutrašnje naslovne strane tabloida. i najiskrenije želim ovoj ženi da se više nikad ne vrati u Srbiju.

 

Pa kačeno je, imaš prvi tvit u nizu pre nekoliko stranica.

 

Evo celog niza u spoileru.

Spoiler

 

 

 

 

 

Na ovoj naslovnici sa porukama na odeći STDs (seksualno prenosive bolesti) su preveli kao drogu.

 

 

 

Edited by vememah
  • Hvala 1
Link to comment
  • Redoran changed the title to Branislav Lečić - silovanja
  • Redoran locked, unlocked and pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...