Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

7 minutes ago, Forest said:

 

Hoćeš da kažeš da je celo ovo medijsko suđenje bazirano na intervjuu insajderu?

 

 

Foreste

 

u tuzilastvu joj je receno da prica nece moci da bude diskretna. Dakle pitala je da li je moguce da bude bez medija, rekli su da je nemoguce. U tuzilastvu, tamo gde je trebalo da zastite i nju i Lecicev ugled u slucaju da ga ona lazno optuzi.

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment

Dobro, ali razumeš da je jedina stvar koju u ovom trenutku imamo ono što se u neozbiljnim i ozbiljnim medijima pojavilo kao interpretacija njenih izjava.

 

Dakle, zaključak je da na osnovu tako lošeg rada medija nismo sigurni kakvi su detalji optužnice (gde, kada, kako...), ali smo sigurni da ne postoji rizik da je sve onako kako je Danijela izjavila, iako ne znamo ni tačno šta je izjavila?

 

I, evo, sada ulazim u zamku da postavljam pitanje šta je tačno ili ne, iako mi pre svega smeta medijsko suđenje kao takvo.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Caligula said:

 

 

Foreste

 

u tuzilastvu joj je receno da prica nece moci da bude diskretna. Dakle pitala je da li je moguce da bude bez medija, rekli su da je nemoguce. U tuzilastvu, tamo gde je trebalo da zastite i nju i Lecicev ugled u slucaju da ga ona lazno optuzi.

 

E ovako je diskretno i bez medija, do jaja.

Inače malo mi ne čudno to da nekom u tužilaštvu najave da će priča da procuri. Ok, videli smo da često  curi, ali da ti tužilac u startu to kaže... hm.

 

Link to comment
2 minutes ago, morgana said:

stvarno ne vidim zasto bi zrtva trebalo da u vidu ima pravosudne ideale, mogucnost medijske manipulacije ili medijsku polupismenost auditorijuma

 

Ko je uopšte govorio o žrtvi? 

 

Meni sa njene strane apsolutno ništa ne smeta, ona je uradila šta je trebalo da uradi i svaka joj čast na tome ako je bila Lečićeva žrtva. Želim da se pojave i sve ostale Lečićeve žrtve, pošto silovatelj od 60 godina sigurno nije stao na jednoj žrtvi, i da time dokažu da sam bio u pravu kada mi se lik gadio još kao Crni u Sivom domu.

 

Smeta mi presuda pre suđenja. Smeta mi mogućnost da rulja raščereči nevinu osobu. Pa makar to bio i Lečić.

Link to comment
Just now, harper said:

 

Izvini, a ko presudjuje? Koliko godina ce Leka Jebac otici u zatvor jer mu se presudjuje na ovom forumu ili bilo gde u javnosti? Svako od nas ima pravo koliko i Lecic da nam njegovo ne ne znaci ne vec ponekad znaci da i da poverujemo Danijeli Stajnfeld pre nego njemu. Javna je licnost i ovakvo izvestavanje medija nije moguce izbeci, nikad nije bilo moguce izbeci, niti ce ikada moci da se izbegne. O tome je trebalo da misli na vreme kad je metao s postovanjem.

 

Sto se rulje tice, cenim da ce rulja u Srbiji pre da mu pozavidi i pozdravi to njegovo metanje s postovanjem nego sto se da ga cereci. Znamo mi tu rulju i njene navike odavno.

Ja danas prvi put citao komentare po stampi, da covek ne poveruje kakva smo sredina.

  • +1 7
Link to comment
1 hour ago, morgana said:

ozbiljnim medijima se takav gaf mnogo teze desi.

 

Ovo uopste nije gaf, vec se to radi ili iz namere ili iz krajnje nepaznje.

 

Zivimo u vremenu u kojem je infodemija, pobedila pandemiju.

Link to comment

Jbt kolko je ljudi mrzelo Lecica pre ovoga, tek sada vidim. Meni je bio super kao govornik opozicije, kao klinci smo voleli Sivi Dom i Crnog... i to je to. Nema potrebe da ulazim u njegov psihicki stroj, jer me ne zanima i ne dotice. Kao sto me nikad nije interesovao Balasevic ni Bora kao covek, vec samo njihove pesme. Mogu da se razocaram, ali oni nisu moji prijatelji, ne doticu me u svakodnevnici. I dalje cu slusati pesme, ili gledati filmove.

That being said, ne stajem ni na ciju stranu, nemam pojma da procenim, ali volim da se igram Serloka, pa cu malo da izanaliziram slucaj. Do klasicnog silovanja mislim da nije doslo, ali je Leka pokusavao da je zavede i manipulise njome u tom periodu, i mozda mu je uspelo, verovatno je cak bilo i seksa.

Za Leku je to bio "Score", ali za Danijelu moguce nesto teze. Ne kazem, i ne deluje da je bila zaljubljena u njega ali je to mozda bio trigger nekih njenih psihickih problema. Tako mi deluje iz video izjave. Ona mi ne deluje kao osoba koja bi se upustila u ovo zarad neke politicke, materijalne satisfakcije. Niko je nije nahuskao na ovo, sama je odlucila da to tako predstavi javnosti. Mislim da su proradile u njoj emocije, i da je shvatila da je bila izmanipulisana, iako ne nuzno i silovana, ali ona je tako odlucila da predstavi u javnosti, samovoljno.
 

Link to comment
1 hour ago, Forest said:

Dobro, ali razumeš da je jedina stvar koju u ovom trenutku imamo ono što se u neozbiljnim i ozbiljnim medijima pojavilo kao interpretacija njenih izjava.

 

Dakle, zaključak je da na osnovu tako lošeg rada medija nismo sigurni kakvi su detalji optužnice (gde, kada, kako...), ali smo sigurni da ne postoji rizik da je sve onako kako je Danijela izjavila, iako ne znamo ni tačno šta je izjavila?

 

I, evo, sada ulazim u zamku da postavljam pitanje šta je tačno ili ne, iako mi pre svega smeta medijsko suđenje kao takvo.

 

... to je vec stvar licnog utiska koji svako od nas moze da ima na osnovu licnog iskustva, poznavanja ljudi, ljudske prirode, reakcija.

 

Jasno, sasvim je moguće da Babić nije vozio automobil kada je stradala Stanika Gligorijević ali sve upućuje na to da jeste. Ako pustimo da sud odluči o tome a mi kao javnost prosto čekamo presudu pa klimnemo glavom i kažemo "eto nije Babic vozio" onda ćemo imati maketu sudstva i države u kojoj je sve moguće, pa i da Mitrovićev sin koji je ubio tinejdžerku završi sa nanogicom dok se sunča po grčkim plažama.

 

Da živim u Švajcarskoj imao bih mišljenje o nekom švajcarcu Leki koji je optužen za silovanje ali je pitanje da li bih mišljenje javno iznosio.

 

Ovde pak, u ovoj usranoj mafijaškoj rupi od države gde se Jutkovci okupe onako zadrigli da dobacuju ženi koja je dobila par hiljada SMSova od one životinje - velika je greška ne izneti argumentovano mišljenje pa makar i na osnovu šturih proverenih informacija (snimak, i Danijelin i ovaj sramotni Lekin) te umesto toga čekati da tužilaštvo koje prodaje informacije tabloidima za max 200 evra pokrene postupak i da sud pravedno presudi.

 

edit: Marija Lukic bez podrske javnosti nista ne bi mogla da uradi, sada bi vrv bila od palanke prezrena nezaposlena domaćica u Brusu kojoj se ni komšije ne bi javljale.

 

Što se Lekine reputacije i ugleda tiče, grohotom se smejem. Nema tu šta da se ruši.

 

 

Edited by Caligula
  • +1 8
Link to comment
Just now, Tsai said:

e super sto ne stajes ni na ciju stranu :fantom:

Pa ozbiljno, ne. To sto mislim da je Lecic nije silovao u fazonu na koji svi pomislimo kada kazemo silovanje, ne znaci da je sve bilo u redu u vezi njih dvoje. Nije problem  "Zasto odmah nije prijavila silovanje?", nego nacin na koji prica o tome u video izjavi. Meni deluje kao da sama nije sigurna u ono sto se desilo, osim sto je svesna sa ove distance da je bila izmanipulisana,  i zeli da zastiti druge zene, podstaknuta skorasnjim dogadjajima sa Mikom Aleksic, nego sto se desilo silovanje, u fazonu ubacio je Lecic u kola, odveo u vikendicu, vezao ruke...

Edited by JohnnyD
Link to comment
  • Redoran changed the title to Branislav Lečić - silovanja
  • Redoran locked, unlocked and pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...