Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

1 minute ago, Heaviside said:

Znači ti zapravo zameraš njoj izlazak u javnost?

 

Čoveče, to je bila njena odluka. Nije pala sa Marsa pa da ne zna šta je očekuje. Šta misliš, zašto je ovoliko čekala? Ovakvi naslovi su samo razlog više da se pojača strašni cancel, a ne da se ćuti. 

 

Pa nije znala u sta se upusta. Nije znala da u Srbiji kensel kultura kenseluje zrtve, a ne ucinioce.

Za 10 dana ce u medijima Lecic biti zrtva, a ona "vrlo problematična, u čiju biografiju i stil života treba malo začeprkati".

A rezultat svega toga ce biti nemogucnost vodjenja sudskog postupka, jer ce tuzilastvo biti preplavljeno suprotnim informacijama.

  • +1 5
Link to comment
8 minutes ago, Heaviside said:

Znači ti zapravo zameraš njoj izlazak u javnost?

 

 

Vrlo je moguće da se javnost obrlati i okrene protiv nje...pogotovo u ovom raspalom društvu

 

Esid: a čini mi se da je takva kampanja već počela.

Edited by Filozof manijak
Link to comment
15 minutes ago, duma said:

Ne, nego da prijavi silovanje, a da ne traži ništa od silovatelja


Da ne bi bila kurva i sponzorusa u ocima javnosti koja ni pet, ni sest obuce majicu sa lokalnim agom koji im drpa zene i cerke i vice hura? Pa ona nije imala sansu tu javnost da dobije ikad.

 

Gde se trpljenje ovog drpanja podrazumeva. Gde nije sapun da se potrosi, gde ovakvi ukazuju cast i izabranim «srecnicama» i familjama. 
 

Gde u elitnim firmama obaraju servere dok gledaju erotske poduhvate oceva familije i pljuju po «posrnulim» pevacicama koje su u tim trenutku slobodne (slucaj Severina)

 

U ocima javnosti koja trpi decenijama takve, a trazi cistunske standarde od najslabijih u drustvu.

 

Iz mog ugla steta sto je samo Njujork Tajms.

 

Kad medijski pobedi, zelim mu da u sledecem *ebackom pokusaju naleti na neku Dixi da ga nezno pogleda ili upozna sa drugarima.

 

Nego je to predatorska gnjida pa zna gde moze.

Edited by Moonwalker
  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
20 minutes ago, duma said:

B92 prenosi:  https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2021&mm=03&dd=25&nav_id=1832682

Ovo ne abolira Lečića, ali nije baš afirmativno ni za nju. Ima iskustva s njim, ali traži uslugu od njega. Nije bilo teško pretpostaviti da će tražiti protivuslugu. Verovatno se na kraju predomislila, ali Lečić nije mogao da prihvati da neko njega može da odbije.

 

Ne bih je baš uzdizao u heroine, pošto je prihvatila da joj Lečić završi vizu. Završila je s traumama, ali i sa radnom vizom. 

Znam da ću biti Cancelvan zbog ovog, ali ovo jeste dobra reklama za njen film. 

 

 

Pošto si ti (i ne samo ti) upotrebio taj izraz , samo da primetim - "cancel culture" nije ništa drugo nego moderan naziv za ono što se u  čuvenoj (i dosta "žilavoj) teoriji anacikloze naziva ohlokratija.

Link to comment

Ja se potpuno slažem s tobom, pričam o tome kako je baždareno naše društvo po ovom pitanju.

Nisam pametan kako ovo prevazići a da se žtva ne razvlači po medijima ili još gore, da ćuti i ne oglašava se.

Link to comment

@Uskebasi

Sve ja to što pričaš kapiram.
No, ajde sad ti reci kako si mislio da se drugačije odvija ovo?
Da li je bilo moguće?
Pa i ti se požališ na neke stvari u svojim poslovnim "događanjima" ovde na realno, javnom mestu. Ne zadržiš za sebe.
Ako ćemo da pričamo o rulji, onda ćemo na svim nivoima.
On je od te "rulje" živeo od nje će i dalje živeti.
Rulja se pojavila i u slučajevima gde je žrtva prvo išla u tužilaštvo.
Kažem, shvatam ja sve, no niko, ama baš niko od nas nije toliki svetac da postupa onako kako ti misliš, i verujem da si precizan i tačan, da bi trebalo da bi se pravda zadovoljila.
Naravno poštujem da ti težiš maksimumu prava i pravednosti, samo mislim da to nije realno gledanje na svet.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
14 minutes ago, Moonwalker said:


Da ne bi bila kurva i sponzorusa u ocima javnosti koja ni pet, ni sest obuce majicu sa lokalnim agom koji im depa zene i cerke i vice hura.

Gde se trpljenje ovog drpanha podrazumeva.

U ocima javnosti koja trpi decenijama takve, a trazi cistunske standarde od najslabijih u drustvu.

Nije mi baš jasno šta ovim želiš da kažeš.

Podrazumeva se trpljenje? 

Po čemu ona spada u najslabije? Živi u SAD, snima filmove ima pristup medijima. Baš kao i svaka žrtva silovanja u Srbiji.

 

Da li je po tebi ispravno od silovatelja primati novac, poklone, usluge? 

Da se prvo snimi film, da intervju, pa na kraju prijavi policiji?

 

14 minutes ago, Moonwalker said:

Iz mog ugla steta sto je samo Njujork Tajms.

Zašto je to posebno?

Edited by duma
  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, duma said:

Nije mi baš jasno šta ovim želiš da kažeš.

Podrazumeva se trpljenje? 

Po čemu ona spada u najslabije? Živi u SAD, snima filmove ima pristup medijima. Baš kao i svaka žrtva silovanja u Srbiji.


Pa sta ako zivi u SAD? Od kada je to tema? Je li trebalo da je kenseluje do kraja? Da je pojede mrak?

 

8 minutes ago, duma said:

 

Da li je po tebi ispravno od silovatelja primati, novac, poklone, usluge? 


Da okrenemo pitanja malo. Zasto je on njoj usputnoj kres kombinaciji (iz njegovog ugla) dok je u ON u svezem braku i sa bebom u kuci cinio takvu uslugu?
 

Koji je njegov motiv bio? Da se resi problema u svom dvoristu. Pa je ona trebalo da cuti jer su kvit. Ono sta je bilo u Vegasu, ostaje u Vegasu.

Edited by Moonwalker
  • -1 1
Link to comment
2 minutes ago, Frank Pembleton said:

@Uskebasi

Sve ja to što pričaš kapiram.
No, ajde sad ti reci kako si mislio da se drugačije odvija ovo?
Da li je bilo moguće?
Pa i ti se požališ na neke stvari u svojim poslovnim "događanjima" ovde na realno, javnom mestu. Ne zadržiš za sebe.
Ako ćemo da pričamo o rulji, onda ćemo na svim nivoima.
On je od te "rulje" živeo od nje će i dalje živeti.
Rulja se pojavila i u slučajevima gde je žrtva prvo išla u tužilaštvo.
Kažem, shvatam ja sve, no niko, ama baš niko od nas nije toliki svetac da postupa onako kako ti misliš, i verujem da si precizan i tačan, da bi trebalo da bi se pravda zadovoljila.
Naravno poštujem da ti težiš maksimumu prava i pravednosti, samo mislim da to nije realno gledanje na svet.

.... Shiit has hit the fan!
 

Zamislio je tako da žrtve treba da stvar prepuste moćnom srpskom pravosuđu i da slučajno nikome ne kažu šta se desilo. Čisto da ne bi zbunile tužilaštvo, a i šta će im sve to. Pa kad oslobode skota da nastave ćute. Serem se i na njega i na tužilaštvo.

  • +1 4
Link to comment

Ali tasta bivse zene, o jbt!

Meni u ovoj prepisci sa Hristinom najvise smeta i "bode oci" sto nije istog momenta uzvratio udarac i objavio svoju prepisku odmah posle nje. Sta je cekao dva dana?





Link to comment
8 minutes ago, Jumanji said:

Ali tasta bivse zene, o jbt!

Meni u ovoj prepisci sa Hristinom najvise smeta i "bode oci" sto nije istog momenta uzvratio udarac i objavio svoju prepisku odmah posle nje. Sta je cekao dva dana?




 

😂😂😂

  • Haha 2
Link to comment
11 minutes ago, Jumanji said:

Ali tasta bivse zene, o jbt!


U nasoj kulturi :D
 

Koja proziva moral zene na koju je ovaj nasrtao dok mu zena van pogona. :frust:

 

Jebala me moja lazna moralisticka pozicija. Palim sa teme, nije ovo zdravo.

Edited by Moonwalker
Link to comment
10 minutes ago, Frank Pembleton said:

@Uskebasi

Sve ja to što pričaš kapiram.
No, ajde sad ti reci kako si mislio da se drugačije odvija ovo?
Da li je bilo moguće?
Pa i ti se požališ na neke stvari u svojim poslovnim "događanjima" ovde na realno, javnom mestu. Ne zadržiš za sebe.
Ako ćemo da pričamo o rulji, onda ćemo na svim nivoima.
On je od te "rulje" živeo od nje će i dalje živeti.
Rulja se pojavila i u slučajevima gde je žrtva prvo išla u tužilaštvo.
Kažem, shvatam ja sve, no niko, ama baš niko od nas nije toliki svetac da postupa onako kako ti misliš, i verujem da si precizan i tačan, da bi trebalo da bi se pravda zadovoljila.
Naravno poštujem da ti težiš maksimumu prava i pravednosti, samo mislim da to nije realno gledanje na svet.

.... Shiit has hit the fan!
 

Sustina je da su ovo specificna krivicna dela za koje je jedina sansa za procesuiranje da budu blagovremeno prijavljena. Mozda zvuci neverovatno, ali najbolji deo srpskog pravosudja je policija. A policija je upravo ta koja treba da obezbedi dokaze na osnovu kojih tuzilastvo nece imati problem da podnese optuzni akt.

Zrtve treba ohrabrivati da odmah prijave, a na drzavu treba vrsiti pritisak da obezbedi strucan kadar da prikupi dokaze i pomogne zrtvi da prevazidje traumu. Jedini nacin da se pomogne zrtvama je upravo kroz institucije sistema (kakve god da su). Ovu situaciju treba iskoristiti da se menjaju i poprave institucije, ne da se promovise kensel kultura i medijski linc. Od prethodnog slucaja koji je medijski pracen (Aleksic) do danas, niko nije preduzeo nijednu akciju na unapredjenju institucija koje su duzne da stite zrtve. Sve se svelo na to da je medijski linc i kenselovanje ucinioca samo po sebi dovoljno. A nije, bar ne za 99% zrtava koje nemaju mogucnost da kenseluju svoje silovatelje.

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment

To je to, konačno da se složim sa tobom. 

 

Doduše ne slažem se potpuno, ali sa glavnom porukom se slažem. Slučaj je specifičan i sa aspekta cancel kulture. Nije ovo samo svedočenje već postoji i neki snimak koji Lečić nije ni prokomentarisao, kao da je najnormalnije to što je izgovorio. Apsolutno je korisno ako se za takve gadosti snose posledice.

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment
  • Redoran changed the title to Branislav Lečić - silovanja
  • Redoran locked, unlocked and pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...