Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Just now, Lancia said:

Nista bez Bubinog autoriteta :fantom:

ima tu istine.

nego sam ja pokusala da potkrepim svoju tvrdnju primerima, a uskoro ce se izgleda ispostaviti da sam ga gledala samo u jednoj predstavi :)

 

inace, nedostaje mi i pozoriste i bioskop, ali koncerti najvise, sad sam se opet podsetila :(

Link to comment
1 minute ago, Aleksija said:

ima tu istine.

nego sam ja pokusala da potkrepim svoju tvrdnju primerima, a uskoro ce se izgleda ispostaviti da sam ga gledala samo u jednoj predstavi :)

 

inace, nedostaje mi i pozoriste i bioskop, ali koncerti najvise, sad sam se opet podsetila :(

Da, sad si me podsetila da mi dugujes jedno pozoriste :sleep:

Link to comment
Nista bez Bubinog autoriteta fantom.gif
nemosh reci da nisam dala prilku. zdruge strane, moje delo je isto podlozno kritici, i kritikovano je, ali jedva iko da hoce da se bavi tim smarachkim izuzetnim shtivom hihi.gif

ne podnosim lika, pa to ti je. nego chovek kad je mlad optuzuje sam sebe za predrasude, a kad nije mlad, zabole ga [emoji38]ol:

sent from bubamoto





Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

nemosh reci da nisam dala prilku. zdruge strane, moje delo je isto podlozno kritici, i kritikovano :hihi:

sent from bubamoto
 

Dobro, vodicemo i tebe u pozoriste :sleep:

Link to comment

 

Pa dobro sad, mislim da bi i neka krovna organizacija manijaka i seksualnih predatora Srbije mogla da se ogradi od Lečića koliko je jadan.

 

Ali on je tamo negde sredinom osamdesetih žario pozorištima, osvajo orlanda na dubrovačkim, sećam se intervjua što je dao tada  a nije bio još ovakav matori kenjac mučenoj Alenki Lisinski,  samo što je nije spopao sve s mikrofonom  onako uz zidinie Minčete, gledo ja ko klinac i bilo mi baš neprijatno.

 

  • Haha 2
Link to comment
4 hours ago, Leia said:


 A onda jednog dana jedan takav koji nema ni pristojnog osnovnoskolskog obrazovanja te se rve i sa srpskom gramatikom na konto toga sto je “faca” uspe da se progura i do pozicije ministra kulture.

 

 

Leku™ sam gledao u Joneskuovoj "Ćelavoj Pevačici" u pozoristu, igrao je sa Milenom Dravić. Oboje sjajni glumci.

 

Inače je taj komad (procenjujem) glumački zahtevan jer je hermetičan, nije klasičan.

 

Sergeja isto tek u pozorištu sam priznao za talentovanog glumca.

 

btw. ima nesto u glumackoj profesiji sto te tera da ides "iza crte" ako si dobar glumac - u profesionalnom smislu, da shvatis koji su motivi masovnog ubice, silovatelja, ekscentrika, genija. To baca neko svetlo na Lekicevu ili Mikinu iscasenost odnosno prenaduvan ego, na to igranje ljudskim dusama koje su mlade i neiskusne.

 

Edited by Caligula
Link to comment
3 minutes ago, francuski sobar said:

 

Pa dobro sad, mislim da bi i neka krovna organizacija manijaka i seksualnih predatora Srbije mogla da se ogradi od Lečića koliko je jadan.

 

dotle doslo :D

 

 

jos uvek pokusavam da se setim, moze biti da sam ga gledala jos i u nekom bikicinom komadu, ali sam ta iskustva (ukupno dva) prilicno potisnula. 

 

svakako je oduvek duboko odvratan na sve zamislive nacine.

Link to comment
4 hours ago, Leia said:


Ne bih se slozila, a evo i zasto - za sve ove ostale struke koje navodis potreban je i neki konkretan skill, moraju nesto konkretno da isporuce za platu, da im pacijent ne umre, da znaju kako da im stranka na salteru popuni neki formular , da daju gol na utakmici itd.

Dok glumci prodaju glumu jebiga, sve moze biti i ovako i onako samo ako si dovoljno ubedljiv publici. Eto meni na primer gomila nasih renomiranih glumaca izgleda tragicno neuverljivo, preglumljeno, bezveze se dere i bacaka po sceni ali nasa publika ih voli pa su u nasoj javnosti nekakve face. A onda jednog dana jedan takav koji nema ni pristojnog osnovnoskolskog obrazovanja te se rve i sa srpskom gramatikom na konto toga sto je “faca” uspe da se progura i do pozicije ministra kulture. 

Ma... kao sto i rekoh u prvom javljanju na ovu temu, sveopsti primitivizam i nedostatak kriterijuma je u korenu manje vise svih problema naseg drustva, ipak treba pre svega pogodno tlo za ovakve likove da proklijaju i procvetaju.

 

Mrzi me da pisem - ovaj post objasnjava zaista koren problema.

 

  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, Caligula said:

 

 

Leku™ sam gledao u Joneskuovoj "Ćelavoj Pevačici" u pozoristu, igrao je sa Milenom Dravić. Oboje sjajni glumci.

 

Inače je taj komad (procenjujem) glumački zahtevan jer je hermetičan, nije klasičan.

 

Sergeja isto tek u pozorištu sam priznao za talentovanog glumca.

 

btw. ima nesto u glumackoj profesiji sto te tera da ides "iza crte" ako si dobar glumac - u profesionalnom smislu, da shvatis koji su motivi masovnog ubice, silovatelja, ekscentrika, genija. To baca neko svetlo na Lekicevu ili Mikinu iscasenost odnosno prenaduvan ego, na to igranje ljudskim dusama koje su mlade i neiskusne.

 

 

Ja sam ga gledao u Kalderonovom "Zivot je san", na Dubrovackim letnjim igrama. Bio je odlican, dugo sam pamtio taj njegov performans lomatanja po dubrovackim zidinama.

  • +1 1
Link to comment

Družio sam se sa glumcima dugo. Mnogo težak posao, možda najteži koji ja znam. Ima otaljavanja i neverovatnih transformacija i odjednom uspelih neuspelih predstava kad sve klikne. Posle predstave se uglavnom ide kući na tuš i spavanje, što reče taj jedan ortak 'ljudi te pojedu za ta 3 sata'. Snimanja još gora stvar, često. Krvnički rad, ogromna konkurencija.

 

EDIT Veliko poštovanje imam za glumce, naročito mlade koji su uradili mnogo da promene stereotipe o glumcima.

Edited by Hermetico
  • +1 2
Link to comment
5 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

a kod lekara tj medicinara? u prosveti? u državnoj službi, opština brus npr, crnci, gejevi, fudbaleri………………

 

glupost kao i svaka druga generalizacija

 

 

da ne bude zabune i sam često upadnem u sličan mod

 

Ima svuda ali ne kao tamo.

 

Mogu da pricam iz onoga sto sam video i sagledao, nekih par godina po setovima, onako avanturisticki kao padobranac iz neke druge price.

 

Takvu snishodljivost nize ekipe prema glumcima na setu nisam video nigde po kolektivima. A na tu snishodljivost ide jos veca bahatost, horror.

 

Ima i (usamljenih) zlatnih primera kojima slava nije ubila prizemnost, ali ovo ostalo je bas devijacija.

 

 

Edited by Friend
  • +1 1
Link to comment
  • Redoran changed the title to Branislav Lečić - silovanja
  • Redoran locked, unlocked and pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...