Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

4 minutes ago, dùda said:

jbt, ovo nisam znala

moja drugarica ostavila uključen telefon kod majke (dementna) ispod kreveta i posle preslušavanja (uz tone isplakanih suza) shvatila da je ta žena koja je čuva, istovremeno maltretira, čak i tuče

nije došlo do suda, ali je smrad odmah izbačen

 

da li bi i ovakav snimak bio krivično delo da je stvar došla do suda ?

 Ko posebnim uređajima neovlašćeno prisluškuje ili snima razgovor, izjavu ili kakvo saopštenje koji mu nisu namenjeni, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom od tri meseca do tri godine.

 

Formalno pravno jeste krivično delo. 

Link to comment

i kako bi se to onda dokazalo, a da ne snimi? mislim ne mozesh pustiti ni da lema babu dok povrede ne postanu vidljive svakom, pa onda opet pretpostavljati da je bash ta osoba, a ne ukucani?

sent from bubamoto



Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

i kako bi se to onda dokazalo, a da ne snimi? mislim ne mozesh pustiti ni da lema babu dok povrede ne postanu vidljive svakom, pa onda opet pretpostavljati da je bash ta osoba, a ne ukucani?

sent from bubamoto
 


Postavis opremu da ne moze da je rasturi, saopstis unapred da se sve snima, pa ko prihvati posao. Meni jedino to pada na pamet.

Link to comment
9 minutes ago, Uskebasi said:

 Ko posebnim uređajima neovlašćeno prisluškuje ili snima razgovor, izjavu ili kakvo saopštenje koji mu nisu namenjeni, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom od tri meseca do tri godine.

 

Formalno pravno jeste krivično delo. 

nisam pravnik ali nema apsolutno nikakve logike

 

baka je dementa, kćerka ima starateljstvo, šta je to drugo nego njoj namenjeno :blink:

Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

@pt 2.0

Jedna je stvar da nam pravnici govore o optimalnim načinima da se dostigne pravda, a nešto sasvim drugo je da nas optužuju zato što ne vodimo računa o Lečićevoj reputaciji i kao argument navode da on neće moći da se opere čak i ako bude oslobođen optužbi. I sama kažeš da za seljačke ufure on ni ne može biti osuđen, ali i samo to je sasvim legitiman razlog da mu se naruši reputacija. O audio snimku da ne govorimo. Reputacija jednostavno nije čisto pravna stvar. Obično nije pravna stvar uopšte. 

plus sto je u lekinom slucaju reputacija poprilicno bila skoro ista ovakva i ranije.

ne znam da li sam samo ja, ko zna koliko puta, cula da (navodno) kod leke vec vise decenija zenino ne cesto znaci da. 

 

moguce je da se nekad, nekako stvori klima u srbiji da i neduzni muskarci stradaju zbog lazne optuzbe za silovanje - mada za sada deluje da ce to biti na nivou statitsticke greske.

s druge strane, sigurno je da ce i dalje ogroman procenat silovanja prolaziti bez ikakvih posledica, ako se uopste i prijavi.

ako vec odmeravamo rizike.

 

 

  • +1 7
Link to comment
15 minutes ago, Aleksija said:

plus sto je u lekinom slucaju reputacija poprilicno bila skoro ista ovakva i ranije.

ne znam da li sam samo ja, ko zna koliko puta, cula da (navodno) kod leke vec vise decenija zenino ne cesto znaci da. 

 

 

Da, tako nekako. Da li se ikada desilo u Srbiji da je za ovako nesto bio optuzen neko za koga bismo se iskreno zaprepastili da uopste moze biti za to optuzen? Ono, tipa nikad mi ne bi palo na pamet da je on sposoban da ovo uradi. Kako god ispliva prica o nekom "statusnom silovanju" po pravilu svi slegnu ramenima i kazu da im nije nimalo cudno, da su i ranije naculi, da se zna u odredjenim krugovima i slicno. Daleko od toga da smo mi u ovom trenutku u opasnosti da ce neko nevin da najebe jer ga je neko namestio ovakvim optuzbama. Mozda ce i takvo vreme doci, verovatno hoce, ali morace mnogo vode da protekne Savom i Dunavom da takvih slucajeva bude makar 0.1 posto od broja silovanja, obljubotina i nasrtaja na zene od ljudi na poziciji moci koja ce ostati sakrivena i nekaznjena.

Edited by harper
  • +1 2
Link to comment
32 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Leka zasluzuje javnu osudu za stav "ne ne znaci uvek ne", pa sve i da nikog nije silovao. Karanovicka je zato u saopstenju i napisala da protestvuje zbog Lekinog ponasanja prema Danijeli, ne ulazeci u pravni aspekt cele price. I to je potez za koji zasluzuje rispekt..

 

Pa to. A i ako su do mene dosle razne price o Lecicevom ponasanju prema devojcicama u poslednje dve decenije, a nemam nikakve veze sa esnafom, onda su sigurno i sve kolege oko njega to znale i primecivale. Potpuno razumem sto joj je prekipelo. A sto joj nije prekipelo ranije, to je druga prica - kapiram da kad si unutra, u tom svetu gde je takvo ponasanje uobicajeno, da je tesko da podignes glas protiv kolege, posebno ako je to neko "slavan" i "mocan", a znajuci da se i drugi "slavni" i "mocni" slicno ponasaju.

Link to comment
1 hour ago, mirjam said:

Karanovicka je radila neke filmove ..... .... sam je uvek dozivljavala kao ..... .....  mislim da je dosledna.....

Ne smeta joj na sceni osuđeni partner - pedofil, ali joj smeta partner - matori jarac, (da ne kažem prč )

Edited by zmanic
  • +1 1
Link to comment
38 minutes ago, harper said:

Sta kazu u Palati pravde? Hoce li nas 1 Leka Jebac ispostovati tako sto ce nam metnuti 1 tuzbu zbog toga sto smo ugrozili javni identitet njegove cenjene persone. Boli nas djoka, branicemo se da nase "da, Lecic je smrda" zapravo znaci "ne, nije smrda, bas je jedan divan i njezan gospodin". Kazu da je to sad popularno. Ako treba poslacemo i delegaciju od jednog coveka na poligraf. Predlazem Rennea, on ne bi umeo da slaze da mu zivot zavisi od toga.

 

+1 ... a i rene moze da ga namaze senfom na suocavanju

Link to comment

Ja potpuno razumem pravnike i podrzavam ih u odbrani nacela pretpostavke nevinosti (svi smo gledali 12 angry men) jer da nema toga, ne bismo imali pravnu drzavu, i cinjenica je da mediji, medijska sudjenja i te kako uticu. Ali to sto mi imamo privilegiju da iskazemo misljenje pre predistraznog postupka, a oni moraju da cute i kad im dete prijavi oca za obljubu, njihova stvar. 

A da cekamo na pravnu drzavu i zanemarimo socioloski aspekt, pa onda nikad ni Rosa Parks nije trebalo da sedne na to jebeno sediste u busu. 

Ovde se promene u zakonodavstvu odvijaju samo kad EU kaze, a dotle, cak i najuticajniji u toj struci, godinama mogu samo da apeluju. Uzmimo samo slucajeve po hitnom postupku (Porodicni zakon) gde se rocista zakazuju na 6 meseci i godinama traje proces. Dotle dete moze da trpi fizicka i psihicka zlostavljanja od strane jednog roditelja, jer nasi sudovi....

 

 

Edited by fren
  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment
  • Redoran changed the title to Branislav Lečić - silovanja
  • Redoran locked, unlocked and pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...