Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

9 minutes ago, Caligula said:

 

Da se pridruzim Aramu i stanem u red posle njega. Da ti ucinim cast.

 

Jel ovo javno dostupan argument da si ti manijak koji preti silovanjem? 

Da sad ja skrinsotujem Arama i tebe i obavestim tuzilastvo za visokotehnoloski kriminal da mi pretite, da li bi trebalo uvoditi prezumpciju nevinosti, pa ispitati kontekst u kom je izreceno, ili prihvatiti kao neoborivi dokaz da je Aramu i tebi mesto u zatvoru? 

  • +1 3
  • Haha 1
  • -1 1
Link to comment
11 minutes ago, gospa buba said:

pa mislim da ne mogu bash da ga shutnu iz predstave zato shto se mirjani cefnulo? ili mogu?

 

Koliko sam citao izjavu, ona je sama sebe sutnula iz predstave.

 

A uslovila povratak drugim glumcem, sto nije obavezujuce. Racunam da ona zna (i ne samo ona) nesto sto oni koji ne dele scenu sa Lekom ne znaju.

 

 

Nevezano za tvoj post, na stranu ono sto sam ja cuo o Lecicu iz prve ruke, na stranu animozitet zbog bahatog mafijaskog pokusaja cepanja DSa pa mi se ovaj skot dodatno ogadio, mene u ovakvim slucajevima vode motivi zena koje se osmele da progovore iz balkanskog blata o tankim linijama pristanka i nepristanka na navaljivanja raznih Jutki od kojih im zavisi posao i karijera.

 

Nemojmo ovde praviti palatu pravde jer forum to nije, ovu temu shvatam kao mesto za raspravu o fenomenu zloupotrebe moci u miksu sa patrijaharlnom sredinom gde su i mnoge zene (pogledati soc. mreze) nastelovane da osudjuju one druge koje progovore.

Edited by Caligula
  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Uskebasi said:

Jel ovo javno dostupan argument da si ti manijak koji preti silovanjem? 

Da sad ja skrinsotujem Arama i tebe i obavestim tuzilastvo za visokotehnoloski kriminal da mi pretite, da li bi trebalo uvoditi prezumpciju nevinosti, pa ispitati kontekst u kom je izreceno, ili prihvatiti kao neoborivi dokaz da je Aramu i tebi mesto u zatvoru? 

 

Jok more, samo odvoj virtualno od realnog. Bilo bi fer prema temi.

 

Pogledaj prvo sta si izasrao u kvotovanom postu pa se buni i ljuti.

Link to comment
2 minutes ago, Caligula said:

 

Koliko sam citao izjavu, ona je sama sebe sutnula iz predstave.

 

A uslovila povratak drugim glumcem, sto nije obavezujuce. Racunam da ona zna (i ne samo ona) nesto sto oni koji ne dele scenu sa Lekom ne znaju.

 

 

Nevezano za tvoj post, na stranu ono sto sam ja cuo o Lecicu iz prve ruke, na stranu animozitet zbog bahatoh mafijaskog pokusaja cepanja DSa pa mi se ovaj skot dodatno ogadio, mene u ovakvim slucajevima vode motivi zena koje se osmele da progovore iz balkanskog blata o tankim linijama pristanka i nepristanka na navaljivanja raznih Jutki od kojih im zavisi posao i karijera.

 

Nemojmo ovde praviti palatu pravde jer forum to nije, ovu temu shvatam kao mesto za raspravu o fenomenu zloupotrebe moci u miksu sa patrijaharlnom sredinom gde su i mnoge zene (pogledati soc. mreze) nastelovane da osudjuju one druge koje progovore.

ne mogu ochima da ga vidim. ali ne moze mirjana karanovic da ga izbaci s posla. bojim se da to ne ide tako. ne bi smelo.

  • +1 2
Link to comment
27 minutes ago, pt 2.0 said:

Ova glumica je javna ličnost i imala je mogućnost da saopšti stvari i medijima i u filmu. Anonimne žene nemaju te mogućnosti. Njima ostaje samo sud. Ako se usude.


Pa i one saopstavaju to sa fizicke udaljenosti sem ove zene iz Brusa. I nije mi neka razlika. 

 

Da je do prava i pravnika i poslanika, zasto zakoni nisu promenjeni dosada? Gde je javni predlog i motivacija? Nije prioritet.

 

Ono sto ja vidim je sto bi pre Indeksovci rekli trema kratka serilica gde se vidi kako se nervozno reaguje na situaciju sopstvene nemoci i izlaganju opstoj bruci. Tolike posledice od nemoci i bruke prema brojnim zenama, pa nikom nista.  S oprostenjem ovde se svako cesa gde ga svrbi.

 

I mislim da pravni aspekt ovde nije najbitniji, bitan je socioloski aspekt. Da je ovog retarda par puta neko od tih silnih prijatelja ukorio ili opomenuo ne bi mozda, i samo mozda do ovoga doslo. Nemoguce je fizicki da pravo sve ni da procesuira, kao sto se ne moze pistaviti pandur na svaki cosak. 
 

Nepristajanje drustva da prihvati nesto kao business as usual je glavni filter da ovakvih situacija ima manje. 

 

Tako da ja kao zena shvatam ovo kao poruku snadji se sam. OK, snasla bih se da mi takne u nekog mog, ali mu onda advokat ne bi bio prioritet.

 

Dobar clanak sa Pescanika

 

https://pescanik.net/hajde-da-pricamo-o-seksu/

 

Realno i ona kod Plavog mosta ima pravo da bira kad joj se ulazi u nesto. I ima pravo na svoje ne.

 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, gospa buba said:

ne mogu ochima da ga vidim. ali ne moze mirjana karanovic da ga izbaci s posla. bojim se da to ne ide tako. ne bi smelo.

 

Naravno da ne moze i da ne bi trebalo.

 

Ja sam dao otkaz sa dobrog posla i iz sasvim dobre ekipe zato sto su mi se sef i sefica smuvali pa je on krenuo da napreduje i izdaje naredjenja. Otisao sam kod HR-a i CEO-a na razgovor i rekao da ne mogu da radim sa takvim covekom i da dajem otkaz. Oni izvagali i rekli "njegova devojka nam drzi sve klijente" i ja sam se podravio sa njima.

 

Hocu reci, kapiram Karanovicku u nekom principijelnom smislu, prosto ne moze da radi sa nekim posle necega. Ne znaci to da ce on da dobije otkaz.

Edited by Caligula
Link to comment
11 minutes ago, Caligula said:

 

Naravno da ne moze i da ne bi trebalo.

 

Ja sam dao otkaz sa dobrog posla i iz sasvim dobre ekipe zato sto su mi se sef i sefica smuvali pa je on krenuo da napreduje i izdaje naredjenja. Otisao sam kod HR-a i CEO-a na razgovor i rekao da ne mogu da radim sa takvim covekom i da dajem otkaz. Oni izvagali i rekli "njegova devojka nam drzi sve klijente" i ja sam se podravio sa njima.

 

Hocu reci, kapiram Karanovicku u nekom principijelnom smislu, prosto ne moze da radi sa nekim posle necega. Ne znaci to da ce on da dobije otkaz.

a pa ja se bojim da momentalno prelazim na neprijateljsku stranu :lolol:

 

o liku je juche neko neshto rekao, a mirjana danas nastupa kao ili on ili ja. mogu mozda da razumem, ali tu vec ili zalazimo zaista u tu nezgodnu teritoriju kada je chovek kriv da snosi posledice koje imaju pravnu tezinu ili ona zna neshto shto mi ne znamo :unsure:

 

(oko nje opet da se ne upushtam, on me nervira potpuno iracionalno i organski, a ona me dosta zivcira, ali sam tu vec ukjuchila neku pamet; opet, dok se ona dovodi u situaciju da se javnost zapita 'ko je ona da', svi ostali mudro cute. tamni vilajet, bukvalno)

 

hocu da kazem - ima vremena da se njemu zivot polako i temeljno upropasti :dry:

Edited by gospa buba
  • +1 4
Link to comment
15 minutes ago, Caligula said:

 

Jok more, samo odvoj virtualno od realnog. Bilo bi fer prema temi.

 

Pogledaj prvo sta si izasrao u kvotovanom postu pa se buni i ljuti.

Ne bunim se i ne ljutim se, samo se osecam ugrozeno, jer mi se preti silovanjem od strane više lica. 

Nadam se da će država efikasno reagovati i zaštititi me. 

Link to comment
34 minutes ago, Moonwalker said:

 

I mislim da pravni aspekt ovde nije najbitniji, bitan je socioloski aspekt. Da je ovog retarda par puta neko od tih silnih prijatelja ukorio ili opomenuo ne bi mozda, i samo mozda do ovoga doslo.

:D pa ti si idealista. ja pre mislim da će se isterati primena prava (pod uslovom da se ohrabri prijavljivanje i obezbedi efikasnost postupka) nego promeniti sociološka postavka stvari.

 

u sociološkoj postavci stvari i žene i muškarci u odnosu sa moćnijima zdušno trguju koristeći sastojak seksa (ne mislim doslovno na seksualni čin (mada ima i toga) koliko na komponente neumesnog flerta koje imaju za cilj u najmanju ruku umiljavanje moćnijima u hijerarhiji). gledam to ceo život.


naravno da BL u svojim nastupima prema ženama nije dobio po nosu ni od koga. a sasvim je moguće da je more than often bio prihvaćen. godine koje ima danas i taj očaj koji pored džiberaja vrišti iz nastupa, čine ga bizarnim jadnikom.

ali bizarnog jadnika je sredina vaspitala da to može. pritom ima i onaj deo kenjaže ja sam umetnik pa valjam te neke erotsko-filozofske skelpotine od rečenica za čitateljke alhemičara.

 

Quote

Nemoguce je fizicki da pravo sve ni da procesuira, kao sto se ne moze pistaviti pandur na svaki cosak. 

Seljačke ufure i verbalnu navalentnost ne može. Silovanje bi moralo.

U prethodnom svom postu sam pisala u odnosu na silovanje, uzgred.

 

Quote

 

Tako da ja kao zena shvatam ovo kao poruku snadji se sam. OK, snasla bih se da mi takne u nekog mog, ali mu onda

Za sve u ovom društvu jedino važi parola smadji se sam. I za žene i za muškarce, nevezano od teme na koju sad pišemo.

 

Edited by pt 2.0
  • +1 2
Link to comment
22 minutes ago, pt 2.0 said:

u sociološkoj postavci stvari i žene i muškarci u odnosu sa moćnijima zdušno trguju koristeći sasastojak seksa (ne mislim doslovno na seksualni čin (mada ima i toga) koliko na komponente neumesnog flerta koje imaju za cilj u najmanju ruku umiljavanje moćnijima u hijerarhiji. gledam to ceo život.

 

Jasno je meni da ima svega, ali postoji nesto gde se kod mene dolazi do bottom line.  I onda mi nije vise vazno da li je to neka kvocka koja mi ide na ganglije, da li je trgovala ili nije.

 

22 minutes ago, pt 2.0 said:

:D pa ti si idealista. ja pre mislim da će se isterati primena prava (pod uslovom da se ohrabri prijavljivanje i obezbedi efikasnost postupka) nego promeniti sociološka postavka stvari.

 

Ne slazem se. Ja mislim da se one zene u Brusu u zivotu ne bi usudile da prijave da se neke stvari makar u javnom govoru nisu promenile. Niti bi ih lokalni pravni sistem uzeo u razmatranje.

 

Zatukla bi ih provincija onako sistematski i pedagoski za primer i sledecim slucajevima.

 

Ej debili su isli u stampanim majicam da podrze idiota. A ovu je zastupao Borovic, a ne neki zemljak idealsta.

 

Edited by Moonwalker
  • +1 6
Link to comment
40 minutes ago, Uskebasi said:

Ne bunim se i ne ljutim se, samo se osecam ugrozeno, jer mi se preti silovanjem od strane više lica. 

Nadam se da će država efikasno reagovati i zaštititi me. 

 

 

I uopste ti nije blam da na ovoj temi gde govorimo o stvarnim (nebrojenim) zrtvama nasilja ovako relativizujes sam pojam nasilja?

 

Ozbiljno pitam.

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
  • Redoran changed the title to Branislav Lečić - silovanja
  • Redoran locked, unlocked and pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...