Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

11 minutes ago, koksy said:

nekako mislim da bi ovi koji imaju iole disonantan pristup temi trebalo da odmore na, recimo, dan-dva, dok prođu buka i bes (toliko to obično traje) a sa trgova mine dim lomača na koje naši nesputani pravednici nemilice nabacuju naramke suvog granja. jer, iskustvo nas uči, u ovakvoj atmosferi veoma su blizu da budu okarakterisani ne samo kao relativizatori i hulje već i kao nesumnjivi seksualni prestupnici koji su nam  ionako odavno bili sumnjivi.

 

 

Brt mene sto sam muskarchina uznemiravale nicim izazvane sms poruke svojevremeno, osecao sam se lose i nisam znao kako da je nateram da prekine. Bez zezanja.

 

Kapiram da su zene naviknutije na navaljivanje ali meni su sasvim dovoljni ovi skrinshotovi L. navaljivanja pa da zakljucim o kakvom se uspaljenom jarcu radi i koliko to moze da uznemirava, Jutka style. O pravom silovanju da ne govorim.

Edited by Caligula
Link to comment
3 minutes ago, bejzbolka said:

Kad je to rekla mislio sam ko zna ko je.

Ne samo da nikada to nije rekla, nego se eksplicitno u Pressingu na N1 ogradila od tog izraza, govoreći da su  termin uveli mediji

Edited by pt 2.0
Link to comment
Just now, pt 2.0 said:

Ne samo da nikada to nije rekla, nego se eksplicitno se u Pressingu na N1 ogradila od tog izraza, govoreći da su  termin uveli mediji

Onda okej, ja ceo dan razmisljam kako je Leka toliko mocan.:isuse:

  • Haha 1
Link to comment

Krivični zakon definiše silovanje kao:

 

Quote

(1) Ko prinudi drugog na obljubu ili sa njom izjednačen čin upotrebom sile ili pretnjom da će neposredno napasti na život ili telo tog ili njemu bliskog lica, kazniće se zatvorom od pet do dvanaest godina.

 

Na preskok sam preslušao intervju koji je oštećena dala Insajderu, nigde nisam čuo (moguće da sam prečuo) da ga optužuje za primenu sile (fizičke, ljigavost i smaranje ipak nisu primena sile) niti pretnju da će neposredno napasti na život ili telo nje ili njoj bliskog lica.

Može li mišljenje nekog pravnika, da li tužilaštvo uopšte može ovo kvalifikovati kao silovanje ili je u pitanju polno uznemiravanje?

 

 

Link to comment
1 minute ago, JozoMujica said:

Krivični zakon definiše silovanje kao:

 

 

Na preskok sam preslušao intervju koji je oštećena dala Insajderu, nigde nisam čuo (moguće da sam prečuo) da ga optužuje za primenu sile (fizičke, ljigavost i smaranje ipak nisu primena sile) niti pretnju da će neposredno napasti na život ili telo nje ili njoj bliskog lica.

Može li mišljenje nekog pravnika, da li tužilaštvo uopšte može ovo kvalifikovati kao silovanje ili je u pitanju polno uznemiravanje?

 

 

Moze da bude i obljuba zloupotrebom polozaja, to je najverovatnije.

 

Ipak, mislim da je sve osim silovanja zastarelo.

Link to comment
Just now, bejzbolka said:

Moze da bude i obljuba zloupotrebom polozaja, to je najverovatnije.

 

Ipak, mislim da je sve osim silovanja zastarelo.

 

Kog položaja? Koliko sam razumeo, u tom trenutku su njih dvoje bili kolege u predstavi (koju su odigrali 4 dana kasnije), nije postojao poslovni odnos nadređeni - podređeni.

Link to comment
9 minutes ago, Caligula said:

Brt mene sto sam muskarchina uznemiravale nicim izazvane sms poruke svojevremeno, osecao sam se lose i nisam znao kako da je nateram da prekine. Bez zezanja.

A kada si na mene mi treptao okicama na zemunskoj pijaci, nije ti smetalo? :cry:

  • Haha 5
  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, JozoMujica said:

 

Kog položaja? Koliko sam razumeo, u tom trenutku su njih dvoje bili kolege u predstavi (koju su odigrali 4 dana kasnije), nije postojao poslovni odnos nadređeni - podređeni.

 

"(1) Ko zloupotrebom svog položaja navede na obljubu ili sa njom izjednačen čin lice koje se prema njemu nalazi u odnosu kakve podređenosti ili zavisnosti,
kazniće se zatvorom od tri meseca do tri godine."

 

Tja, sta znam. Mozda u fazonu da ju je uslovljavao nekim svojim uticajem, mada i to je klimavo.

Edited by bejzbolka
Link to comment

Ali ona u ovom snimljenom razgovoru jasno kaže da je rekla "ne", pa ako žena kaže "ne" a napasnik se na to ne obazire onda je to valjda silovanje? Ni on ne poriče da je ona rekla "ne" i da nije uvažio njeno "ne" nego je baš navalio da joj učini čast. 

Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

Ali ona u ovom snimljenom razgovoru jasno kaže da je rekla "ne", pa ako žena kaže "ne" a napasnik se na to ne obazire onda je to valjda silovanje? Ni on ne poriče da je ona rekla "ne" i da nije uvažio njeno "ne" nego je baš navalio da joj učini čast. 

 

Zakon definiše šta je silovanje, nema potrebe da mi izmišljamo definicije. Da bi bilo silovanje, mora da postoji primena fizičke sile  ili pretnje napadom na život, ja to nisam čuo ni u intervjuu ni u telefonskom razgovoru.

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, JozoMujica said:

 

Kog položaja? Koliko sam razumeo, u tom trenutku su njih dvoje bili kolege u predstavi (koju su odigrali 4 dana kasnije), nije postojao poslovni odnos nadređeni - podređeni.

 

jedan kolega koji poznaje sve i jedan koji poznaje par random ljudi

 

Edited by Braća Strugacki
Link to comment
10 minutes ago, namenski said:

A kada si na mene mi treptao okicama na zemunskoj pijaci, nije ti smetalo? :cry:

 

Ti si ozbiljan gospodin, mislio sam da su starački tikovi u pitanju :fantom:

 

oh wait, sad vidim da sam ja treptao :isuse: sory, staracki tikovi

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
8 minutes ago, JozoMujica said:

 

Zakon definiše šta je silovanje, nema potrebe da mi izmišljamo definicije. Da bi bilo silovanje, mora da postoji primena fizičke sile  ili pretnje napadom na život, ja to nisam čuo ni u intervjuu ni u telefonskom razgovoru.

 

Ako se žrtva skameni od straha i nemoći i nije u stanju da pruži otpor pa siledžija i ne mora da primeni fizičku silu i pretnje, i to je valjda silovanje? Pitam načelno, nevezano za ovaj slučaj.

Edited by Nikodije
Link to comment
  • Redoran changed the title to Branislav Lečić - silovanja
  • Redoran locked, unlocked and pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...