Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Iskreno, ja na njenom mestu bih iskoristila sve: snimanje mobilnim, biranje trenutka, biranje medija da mu unistim zivot!

Uopste nije bitno da li ce i koliko da zaglavi u zatvoru, bitno je da ce recenice sa snimka da ga prate do kraja zivota!

I mogu samo da zamislim koliko joj je snage trebalo da sve to prevazidje i posle... isplanira osvetu. Ovo je osveta!

Svaka joj cast!

  • +1 5
Link to comment

Stvar je u tome da mi ne bismo ni znali za SMS prepisku s ovom Hristinom da se ovaj snimak nije pojavio, a ko zna za koliko cemo ih jos saznati. Nisam ni ja pristalica javnog sudjenja, takva sudjenja su uvek na granici pa cak ponekad i preko granice linca, ali je jasno da dok ne postane uobicajena i normalna praksa da se ovakve stvari prijavljuju i da se za njih ide u zatvor ako se krivica dokaze na sudu, sve takve SMS-ovi ce pojesti prasina zaborava a siledzije ce nastaviti da rade svoje. Iskreno mi je posle slusanja tog snimka tesko da pronadjem bilo kakvo razumevanje za Branislava Lecica i njegova procesna prava. Bas tesko. Postoji nesto uzasno pogresno u toj seljackoj zloupotrebi svog statusa da bi se jedan odrtaveli, sredovecni pacenik silom uvlacio devojkama koje nisu mnogo starije od njegovih cerki. Gadna stvar.

  • +1 3
Link to comment

Zlatko Crnogorac je lopov i gad kakvih nema mnogo. Stanje koje je on ostavio u Parobrodu novi direktori ne smeju da potpišu jer je on krao na boga ne misleći. Bastać je ozbiljno ucenjivao ljude da potpišu a kad nisu osvetio se u okviru svojih skromnih mogućnosti. Mada su mu pretnje bile daleko ozbiljnije. 

Edited by Hermetico
Link to comment
4 hours ago, Mil@n said:

Jebote, jel moguće da magarčina ovako piše poruke? Ovo je u maniru osnovne škole. Što je najgore, ne samo po formi, već i sadržaju. Ali "trebaš mi profesionalno" - da umreš od smeha samo po sebi - a usput nespretno u isto vreme govori "a ne da te proganjam jer bi te jebo". Horor, kakav imbecil. 

Jbg,verovatno mu je toliko puta uspelo da se i ne trudi,tera po automatizmu 

Link to comment
4 hours ago, msv said:

Roadie koji je preko LDP-a postao nekakav faktor. Nejasno mi je samo odakle mu leđa za sve ovo.

Enormne pare su izvrteli preko Savamale i Parobroda. 

 

Link to comment
7 hours ago, Nesh said:

 

On ovim da on kad kaze da, onda je da, a kad kaze ne, onda je ne pokazuje da on odredjuje sta je da, a sta ne, ja to shvatam kao potvrdu da je on imao punu kontrolu nad onim sto se desilo i da njeno ne nije znacilo nista. Dakle, eksplicitno potvrdjuje da se to sto se desilo i o cemu govore desilo protiv njene volje, tj da je ona rekla ne.

A onda joj "tumaci" sta se desilo, kako terba da joj bude cast ili sta je vec rekao, ej, zna li ona ko je on, ponizava je i posle onoga sto se desilo. Ponizava je ponovo. To je nesto svakako mnogo gore od nekog kurcenja muzjaka ili kako se vec ti sportovi zovu.

 

 

Hm...pa sad da li je to sto se suocila s njim dobro ili lose, sto se tice samog prevazilazenja ili borbe sa traumom, zna ona, mogao bi znati i neko blizak njoj ili neko ko se strucno bavi njenim prevazilazenjem posledica onoga sto joj se desilo. Nisam strucnjak, ali ono sto mozda vazi za vecinu, svakako ne mora da vazi i za nju i za ovaj konkretni slucaj.

 

Da li se suocila sa onim za koga tvrdi da je silovao u procesu prevazilazenja traume ili u procesu obezbedjivanja priznanja, od drugorazrednog je znacaja za utvrdjivanje onoga sta se zaista desilo. A utvrdjivanje istine je od prvorazrednog znacaja. Za nju, pre svega, ali i za sve ostale mnogobrojne zrtve nasilja. 

 

Da li ce snimljeni razgovor imati pravnu tezinu? Nemam pojma, znace neko od nasih pravnika, pa, nadam se, i podeliti s nama. 

Da nije snimila razgovor, razgovor svakako ne bi imao pravnu tezinu. Bila bi rec protiv reci, mozda ne bi ni prijavila slucaj tuzilastvu, niti bi javnost saznala.

Ovako imamo, ja bih rekao, ne samo priznanje, nego i demonstarciju da nasilnik smatra da ima puno pravo da ogranici i pogazi neciju volju, da je on taj ko odlucuje kad je da, a kad ne i da time jos cini cast zrtvi nasilja. 

 

Doticni moze sad da kaze da on nije rekao da da se razgovor snima, da su narusena njegova ljudska i gradjanska prava, da kaze da je glumio, da nista od toga nije rekao, da to nije on na snimku, da je montaza, moze i da objasni sta tacno znaci ono sto je rekao i zasto je to rekao...

 

Siguran sam da ima voljnih da ga saslusaju. Nadam se, pre svega, u tuzilastvu.

 

 

 

Ne znam, moguće je i ovo što si napisao - verovatno zavisi i ko sa kakvim biasom sluša/čita razgovor. 

Meni je ovo snimanje razgovora najinteresantniji deo jer ne umem da dokučim razloge zbog koji bi neko snimao ovakav razgovor. 

 

Glede suočavanja - niti jedna od priznatih metoda u psihologiji i psihijatriji ne preporučuje realno suočavanje jer je to jednačina sa dve nepoznate kad su u pitanju izlivi i kontrola emocija i predstavlja pravu, smrtnu opasnost i za onog koji suočava i za onog koji se suočava. 

Zato se sve to  fingira na raznorazne načine tokom psihoterapije, u strogo kontrolisanim uslovima i pod kontrolom terapeuta. 

 

 

E sad - svim histeričnim budalama - obidjite me, nisam ja optužen za silovanje nego  Lečić. 

Ja imam problem sa masovnom histerijom kojom se gomili ljudi /a i likova iz crtaća/ uništavaju životi na keca. I to bespovratno. *

 

 

*Podebljano i podvučeno da se ne bi raspravljali oko mojih motiva da ne basiram većini. 

 

 

  • +1 6
Link to comment

Ne radi se tu o tome sta ona može da izgubi, nego šta neko ko je lažno optužen može da izgubi. 

Mi ne znamo šta se u konkretnom slučaju desilo, od sudskog postupka verovatno nece biti nista, ali je jedno sigurno da je Lečiću karijera i život kakav je živeo okončan. 

U čemu bi se razlikovala medijska priča u situaciji da je lažno optuzen, od priče koja je istinita? Medijski linč dovodi do toga da je sasvim moguće uništiti zivot nekome lažnim optužbama, jer ce se uvek naći publika željna krvi koja će montirati vešala, a svakome ko posumnja u istinitost optužbi dzukacki poručiti da imaju sestru, majku, ćerku... 

  • +1 6
Link to comment

Jadan mali nezaštićeni Lečić i drugi zloupotrebljavači položaja/ugleda/statusa nad slabijima. :violina:

 

Jebeni debil je sjebao život toj devojci, ali i sopstvenom detetu i tadašnjoj ženi, kojoj je nabio rogove posle svega dve godine braka.

 

Quote

Oženio se Branislav Lečić
16. 10. 2010.

Proslava venčanja poznatog glumca i Nine Radulović, tv voditeljke održana u subotu u „Kolonijal sanu“ na Senjaku

novosti.rs/vesti/scena.147.html:304055-Ozenio-se-Branislav-Lecic

Edited by vememah
  • +1 7
Link to comment
  • Redoran changed the title to Branislav Lečić - silovanja
  • Redoran locked, unlocked and pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...