Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

A šta bi bilo kada bi neko imao snimak razgovora koji bi izvesnog prikazao kao zlostavljača, kriminalca i sl., okačio po društvenim mrežama, a nema ugled i zaleđinu Štajnfeldove?

Link to comment
42 minutes ago, steins said:

mislim da je ton ovog razgovora pogrešno interpretiran - npr ovaj deo iz kvota nije usmeren na kurčenje mužjaka nego se odnosi na ono njeno kako ne poštuje njeno ne jer odmah posle toga ide neka tirada o iracionalnosti i besmislenosti koja ne bi imala nikakvog smisla da je ovaj hteo samo da se uskurči. 

ovo je harper odmah lepo objasnio, ovo je klasična džukačka žvaka kojom se sami pred sobom pravdaju ovakvi skotovi - jeste da si ti vikala ne, ali ja sam mužjak koji je svojim nepogrešivim instinktom prepoznao da se ispod tvog ne krije jedno da. te sam ti ga metnuotm.
jebo te ljudi, imate li vi žensku decu, sestre, majke?

  • +1 5
  • Hvala 4
Link to comment

Jebote, jel moguće da magarčina ovako piše poruke? Ovo je u maniru osnovne škole. Što je najgore, ne samo po formi, već i sadržaju. Ali "trebaš mi profesionalno" - da umreš od smeha samo po sebi - a usput nespretno u isto vreme govori "a ne da te proganjam jer bi te jebo". Horor, kakav imbecil. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, steins said:

Ja moram nešto da primetim - mislim da je ton ovog razgovora pogrešno interpretiran - npr ovaj deo iz kvota nije usmeren na kurčenje mužjaka nego se odnosi na ono njeno kako ne poštuje njeno ne jer odmah posle toga ide neka tirada o iracionalnosti i besmislenosti koja ne bi imala nikakvog smisla da je ovaj hteo samo da se uskurči. 

 

On ovim da on kad kaze da, onda je da, a kad kaze ne, onda je ne pokazuje da on odredjuje sta je da, a sta ne, ja to shvatam kao potvrdu da je on imao punu kontrolu nad onim sto se desilo i da njeno ne nije znacilo nista. Dakle, eksplicitno potvrdjuje da se to sto se desilo i o cemu govore desilo protiv njene volje, tj da je ona rekla ne.

A onda joj "tumaci" sta se desilo, kako terba da joj bude cast ili sta je vec rekao, ej, zna li ona ko je on, ponizava je i posle onoga sto se desilo. Ponizava je ponovo. To je nesto svakako mnogo gore od nekog kurcenja muzjaka ili kako se vec ti sportovi zovu.

 

1 hour ago, steins said:

I još nešto da primetim - nikad ni jedan psihoterpaeut niti psihoterapija ne potencira suočavanje na ovaj način. Suočava se preko gomile drugih metoda - od pshiodrame do pisanja pisama, ali direktan pristup nikada. To je često i kontraproduktivno a gotovo uvek mnogo opasno. Plus, ako ga je zvala da se suoči, zašto je snimala razgovor? 

 

A čini mi se da ovaj razgovor, osim ako nije sniman uz obostrani pristanak nema nikakvu pravnu težinu

 

Hm...pa sad da li je to sto se suocila s njim dobro ili lose, sto se tice samog prevazilazenja ili borbe sa traumom, zna ona, mogao bi znati i neko blizak njoj ili neko ko se strucno bavi njenim prevazilazenjem posledica onoga sto joj se desilo. Nisam strucnjak, ali ono sto mozda vazi za vecinu, svakako ne mora da vazi i za nju i za ovaj konkretni slucaj.

 

Da li se suocila sa onim za koga tvrdi da je silovao u procesu prevazilazenja traume ili u procesu obezbedjivanja priznanja, od drugorazrednog je znacaja za utvrdjivanje onoga sta se zaista desilo. A utvrdjivanje istine je od prvorazrednog znacaja. Za nju, pre svega, ali i za sve ostale mnogobrojne zrtve nasilja. 

 

Da li ce snimljeni razgovor imati pravnu tezinu? Nemam pojma, znace neko od nasih pravnika, pa, nadam se, i podeliti s nama. 

Da nije snimila razgovor, razgovor svakako ne bi imao pravnu tezinu. Bila bi rec protiv reci, mozda ne bi ni prijavila slucaj tuzilastvu, niti bi javnost saznala.

Ovako imamo, ja bih rekao, ne samo priznanje, nego i demonstarciju da nasilnik smatra da ima puno pravo da ogranici i pogazi neciju volju, da je on taj ko odlucuje kad je da, a kad ne i da time jos cini cast zrtvi nasilja. 

 

Doticni moze sad da kaze da on nije rekao da da se razgovor snima, da su narusena njegova ljudska i gradjanska prava, da kaze da je glumio, da nista od toga nije rekao, da to nije on na snimku, da je montaza, moze i da objasni sta tacno znaci ono sto je rekao i zasto je to rekao...

 

Siguran sam da ima voljnih da ga saslusaju. Nadam se, pre svega, u tuzilastvu.

 

 

Edited by Nesh
  • +1 9
Link to comment
14 minutes ago, aram said:

jebo te ljudi, imate li vi žensku decu, sestre, majke?

nemaju takvi ljudi kapacitet da sagledaju (ne)ispravnost svojih postupaka sameravanjem sa postupcima koji bi bili učinjeni ćerkama, sestrama ili majci. ako je tvoje pitanje tako postavljeno.

 

oni će se sa ćerkama, sestrama ili majkom suočiti u onom drugom kapacitetu - okrivljenog i osramoćenog; kada ih budu pitale, redom, tata, bato, sine..... ?

 

edit: sad vidim da si se obratio ne onakvima sa snimka nego u okviru rasprave sa forumašima. samo da se ne razume pogrešno na koga se moj komentar odnosi. 

Edited by pacey defender
Link to comment

a ja upravo hteo pitati zasto se uopste pominju cerke, majke, sestre na takav nacin pa mi bilo glupo jer ce ispasti da se kacim aramu, a radi se o tome da se to bas cesto desava kad se pojavi ovako neki slucaj

 

sta ako neko nema ni zensku decu, ni majku, niti sestru?

jel ga to na neki nacin onda oslobadja odgovornosti?

 

ili sta, pomisao na to da neko drugi zlostavlja tvoju majku, dete, sestru treba biti blokada da ti ne zlostavljas nekog?

meni se cini da zdrav mozak pak nesto drugo treba da blokira da osoba ne dodje u situaciju da bilo koga zlostavlja

Edited by pbg12345
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Uh koje teško batrgranje, poligraf, vežbali smo za film, još će Danijela da ispadne agent spavač koja je eto ako otišla u SAD samo da bi osmislila plan da sjebe Lečićevu drugu karijeru kao reklamnog lica lekova za prostatu i loših parfema.

Što je najgore, verujem da on u svojoj glavi veruje ili je bar neko vreme verovao da nije silovao nego je kao rasni mužjak prepoznao plen i da Ne znači Da.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, *edited by mod said:

Uh koje teško batrgranje, poligraf, vežbali smo za film, još će Danijela da ispadne agent spavač koja je eto ako otišla u SAD samo da bi osmislila plan da sjebe Lečićevu drugu karijeru kao reklamnog lica lekova za prostatu i loših parfema.

Što je najgore, verujem da on u svojoj glavi veruje ili je bar neko vreme verovao da nije silovao nego je kao rasni mužjak ucinio gest i da Ne znači Da.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 

 

Samo detalj jedan..

  • +1 1
Link to comment

I na toj psihodrami dolazi do lomova i kolektivnog plakanja na grupnim seansama.

Kako to radi psihoanaliza, mogu misliti. Oni su izuzetno grubi.

A možda postoji neko iz profesije ko je delao...

 

e. a propos metoda suočavanja

Edited by Malkmus
Link to comment
6 minutes ago, pbg12345 said:

a ja upravo hteo pitati zasto se uopste pominju cerke, majke, sestre na takav nacin pa mi bilo glupo jer ce ispasti da se kacim aramu, a radi se o tome da se to bas cesto desava kad se pojavi ovako neki slucaj

 

sta ako neko nema ni zensku decu, ni majku, niti sestru?

jel ga to na neki nacin onda oslobadja odgovornosti?

 

ili sta, pomisao na to da neko drugi zlostavlja tvoju majku, dete, sestru treba biti blokada da ti ne zlostavljas nekog?

meni se cini da zdrav mozak pak nesto drugo treba da blokira da osoba ne dodje u situaciju da bilo koga zlostavlja

 

ok, ok, u pravu ste, preterao sam ovde, izvinjavam se
ed: mislim da, jasno je na šta sam mislio, ali nije potrebno ovakvo prozivanje bilo koga

 

Edited by aram
Link to comment

Meni je carski kako se potpisuje sa L i Lečić (ko to još radi u tom tipu komunikacije) jer ga svi znaju tj oslovljavaju kao Lečića a manje kao Branislava pa verovatno misli da mu to nešto pomaže i diže ga u očima sagovornice. 

Link to comment
34 minutes ago, Malkmus said:

Ovog puta sam iznenađen kako su demokratski™ mediji preneli nešto što nisu smeli da prenesu.

Mislim na snimljeni razgovor. To je nešto što bih očekivao od tabloida.

potpuno se slažem sa tobom. uzgred, ja ono nisam mogla ni htela da odslušam.

prekinula na samom početku.

zašto je insajder to objavio?

 

taj snimak ne može biti dokaz na sudu, zbog načina na koji je pribavljen (protivzakonito je snimati druge ljude osim ako nemaš sudsku odluku i ako si mup/bia). to čak i ja kao amater znam.

a možda baš zato što neće moći da bude dokaz s jedne strane, i zato što je ceo dijalog već osvanuo (doduše sa modulisanim glasom BL) u njenom filmu?

ovako objavljeni snimak je stavio tačku na lečića. u svakom smislu.

cancel,

terminate,

move to trash.

 

to se desilo.

iskreno - nisam fan načina. ne vidim razliku u prikazivanju raskomadanih tela (vučić) i ovoga.

 

  • +1 1
Link to comment
  • Redoran changed the title to Branislav Lečić - silovanja
  • Redoran locked, unlocked and pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...