Jump to content
IGNORED

Split sa Deutschland


Kreuz

Recommended Posts

Je li dostavljao neko do sada Finanzamtu potvrdu o primanjima iz Srbije pre preseljenja u Nemačku?

Radio sam povrat poreza za 2019. i 2020. godinu i u rešenju za 2019. godinu pored iznosa koji mi uplaćuju stoji napomena:

 

Quote

Ich bitte innerhalb von vier Wochen nach Erhalt dieses Bescheids um Nacherklärung der Einkünfte vor Zuzug ins Inland.

 

Pozvao sam ih i rekli su mi da im treba samo Nachweise o primanjima u Srbiji pre preseljenja, dakle do decembra 2019. godine.

Jedna poreska savetnica mi kaže da im dostavim Bescheinigung außerhalb EU/EWR. To sam i probao, ali su tati u Poreskoj u Srbiji rekli da oni nemaju podatak o mojoj godišnjoj bruto zaradi u 2019. godini i da mogu "sam da upišem" kada mi knjigovođa uradi PPP-PO za 2019. godinu. Umesto toga su mu uvalili dve potvrde o rezidentnosti (2019/2020) za 4000 din. :isuse:

 

Ima neko iskustvo / ideju šta da pošaljem Finanzamtu kao potvrdu o primanjima u Srbiji u periodu pre preseljenja (01 JAN 2019 - 28 NOV 2019)?

Link to comment

Meni je za prvu godinu preseljenja poresku prijavu radio konsultant (bilo u sklopu paketa za preseljenje) i sad bas gledam kako su oni to resili. Posto sam ja te godine bio 5 meseci u Irskoj, mesec i po u Srbiji, poslao sam im one platne izvestaje iz obe drzave i dodatno iz irske poreske godisnji obracun koji sam dobio u medjuvremenu. Za Srbiju nista osim platnih izvestaja nisam prilozio. Konsultant je onda to sastavio zbirno u jedan mali dodatni dokument  nazvan "Erläuterungen zum Arbeitslohn" i gde je u par recenica opisao gde sam bio do preseljenja i onda napisao u EUR za svaku drzavu koliko je zaradjeno bruto na osnovu platnih izvestaja. Naveo je i neke clanove zakona, itd. Ako te zanima sablon tog dokumenta, mogu ti poslati u pp.

Link to comment
On 28.3.2021. at 11:23, dzoni said:

Meni je za prvu godinu preseljenja poresku prijavu radio konsultant (bilo u sklopu paketa za preseljenje) i sad bas gledam kako su oni to resili. Posto sam ja te godine bio 5 meseci u Irskoj, mesec i po u Srbiji, poslao sam im one platne izvestaje iz obe drzave i dodatno iz irske poreske godisnji obracun koji sam dobio u medjuvremenu. Za Srbiju nista osim platnih izvestaja nisam prilozio. Konsultant je onda to sastavio zbirno u jedan mali dodatni dokument  nazvan "Erläuterungen zum Arbeitslohn" i gde je u par recenica opisao gde sam bio do preseljenja i onda napisao u EUR za svaku drzavu koliko je zaradjeno bruto na osnovu platnih izvestaja. Naveo je i neke clanove zakona, itd. Ako te zanima sablon tog dokumenta, mogu ti poslati u pp.

 

 

Hvala za odgovor.

Šaljem ti mail na PM, rado bih pogledao šablon.

 

@moderacija

Moglo je ovo pitanje da ostane na DEU topiku, s obzirom da se bavi povratom poreza u Nemačkoj. Nema baš jak off-topic potencijal, mada ko zna, PPP je to...

Promenite makar naslov teme, mada bi bolje bilo da je post završio na Ekonomija i finansije > Razna pitanja.

 

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...