Jump to content
IGNORED

Zanimljiva Geografija


189-

Recommended Posts

Jel zna neko šta se desilo sa Conquiztadorom ?

Postao je onaj ružni  triviador ,iz nekog razloga ,pa sad jeli uopšte postoji ? Kako je došlo do raspada  

Link to comment
Mene banovaše odatle - previša sam znao :fantom:
Posle toga su i kenuli nizbrdo
Otkud znaš da te nisu banovali jer si oterao svu decu?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

traže se dobrovoljci za akciju "Pomozimo glupima":

 

što je, koji q, "the star hidden in a random city"? 

 

mislim, vidim falite ovaj kviz, rado bih se i ja oprobao, ali nemam pojma kako... :cry:

Link to comment

ha ha ha, ubo sam ga iz treće - pariz, moskva pa istanbul (koji je rješenje, jelte) :laugh:

 

ok, to smo završili, tražimo dalje, nešto što će nam predstavljati veći izazov... :fantom:

Link to comment
On 27.3.2021. at 20:40, 189- said:

pre nedelju dana sam kupio preminum na GeoGuessru, cisto da igram battle royal, a i da imam neogranicene igre explorer moda. mislim da dva eura nije puno za jedan mesec.

 

preporucujem ako nista drugo zbog battle royala koji je meni vrlo zanimljiv a ujedno se i vrlo lako navuces. igra je sledeca za one koji ne znaju: dobijes random mesto iz ovih zemalja, i moras za odredjeno vreme iz tri pokusaja da pogodis u kojoj zemlji se nalazis. ako ne pogodis iz prva dva pokusaja i nisi siguran za trecu, imas opciju 50/50 gde mozes da biras izmedju dve drzave koju ti igra da. ovu opciju mozes iskoristiti i pre prvog pogadjanja ali onda ako izaberes pogresnu opciju od dve - automatski ispadas.

samo u prvoj rundi mogu svi proci nakon sto prodje lock-period na pocetku runde. lock-period je gde mozes da lockujes zemlju u prvih nekoliko sekundi da se da jednaka sansa svima (ovo je bitnije u kasnijim rundama kada je ostalo malo igraca). od druge runde se vec pocinje sa ispadanjima. jedan sigurno ispada i to onaj koji ne da tacan odgovor za dat vremenski period, cak i ako nije iskoristio tri sanse. moguce je naravno da ispadnu vise njih u jednoj rundi. jedino ako svi u prvih nekoliko sekundi za vreme lock perioda pogode zemlju, tada niko ne ispada i ponavlja se runda sa novom destinacijom.

 

evo kako izgleda u formi videa:

 

 

 

pored ove igre ima i naravno onaj standardni explorer mode. i tu ima opcija da biras kako hoces da igras, da li odredjenu zemlju ili ceo svet, da li samo urbane sredine, poznata mesta itd.

ja sam pre svega igrao srbiju i zada mi je rekord 24910 poena iz 25000 maksimalnih mogucih. potrosio sam vise od pola sata ;D

 

https://www.geoguessr.com/results/MXiwcALQs7XNKYnN

 

dosta srece sa destinacijama.

 

 

jedna dobra je da oni koji je imaju premium account mogu sharoveati link igre koju pocinju i na taj nacin i oni koji nemaju premiuma mogu igrati isto. samo udju u link i igraju. 

 

ima i igra streaks, gde se mora iz prve pogoditi u kojoj si drzavi ili state u usa. cim pogresis, gubis i krece se ispocetka. meni je rekord mizernih sest. vidjao sam one sa skoro 70. 

 

sve u svemu igra je dosta jednostavna i zanimljiva, kao sto rekoh lako se navuces, pogotovo za ljubitelje geografije kao ja. ima nekoliko caka koje ako igras dovoljno puta skontas. tipa kako ti izgleda google auto i po tome mozes da pogodis u kojoj si africkoj zemlji ili tablice i slicno. zastave ako se znaju, dosta olaksavaju posao ali rekao bih da je najvaznije znati i propoznati slova iz raznih jezika.

Pogledao sam video i zaustavio se na trecem minutu kada su pokazali Lagos, Nigerija. Slika jeste iz Lagosa ali sigurno onaj nakgori dio Lagosa, nije grad takav kako su ga prikazali. Bio sam tamo vise puta, uopste mi se nije svidjelo najvise radi bezbjednosnih razloga ali grad uopste nije takav kao su ga prikazali. Ibadan jeste. 

Link to comment

nije to nikakva propaganda, samo random mesto.

 

inace nigerija je uz mislim jos jednu zemlju jedina gde google auto ima vojnicku pratnju. na svakoj ogradi normalna pojava bodljikave zice ili slicno. 

 

grad lagos jos nisam video ali ostalo je teska divljina. slicno i u sa.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...