Jump to content
IGNORED

Novo mesto za život 5 Plus / 3 Minus


mustang

Recommended Posts

7 hours ago, Shan Jan said:

Novi Beograd (Stari Merkator):

Pros -  Nema saobracajnih guzvi, siroki bulevari, puca nebo, ima i dalje zelenila na sve strane, kej na 5 minuta hoda, tu je i pijaca i razne prodavnicice, ima parkinga.

 

Nisi bio skoro na Novom Beogradu :D 

Link to comment
14 hours ago, Shan Jan said:

 

Daj reci malo vise o Pekingu i Kini generalno. Razmisljam se ozbiljno dal da se posle korone odselim tamo il juznije Australija/NZ. 

 

 

 

mnoge strane kompanije ne mogu da izdrze rast troskova, sve stroze uslove za rad i napustaju kinu. samo jaki i sposobni ostaju.

 

sve je teze doci strancu da radi ovde legalno. ne znam koja si specijalnos, zavisi i od toga. moj prijatelj arhitekta je trazio mogucnosti online i uspeo da dobije solidnu ponudu i pozivno pismo iz pekinske firme. prilicno je zadovoljan sa poslom.

 

ovde gradiraju strance na kategorije A,B,C. interes je da ostave specijaliste koji im trebaju, ostali mogu da se vrate odakle su dosli.

 

trampara hteo da pravi zid, kinezi to drugacije resavaju :D test

 

 

 

Link to comment
17 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Ovo su "protiv" stavke takve tezine, da ne znam kako je ljudima (odavde) prijatno da ipak zive tamo. Neverovatne lepote sa jedne strane, i jos neverovatnije jezivosti koje ne mogu da ti ne okupiraju zivot. :(

 

Drugarica je provela mesec dana kod prijatelja u Seona Leoneu, preselo joj je pogotovo kada je na deci videla deformitete koji su izgleda posledica raznih bauka iz vode i hrane.

 

Treba biti posebna fela ljudi pa da ostanes u Africi. Al oni koji ostanu ne mogu je se otarasiti ceo zivot, valjda prevladaju te lepote. Ne znam kakav je Sijera Leone ali jug Afrike je dosta razvijeniji pa je lakse.

 

15 hours ago, jms_uk said:

@Shan Jan koje su ti godine ovi cons za Gabs?


Sent from my iPhone using Tapatalk

2011-2016. Mada koliko cujem od ljudi nije se promenilo, bar ne na bolje. Matori mi je pricao da je kriminala daaaavno bilo mnogo manje.

 

13 hours ago, dragance said:

Daj malo više o Africi ako ti nije mrsko, please.

Bicu za mesec verovatno opet tamo pa pisem sa lica mesta ;)

Link to comment
25 minutes ago, banecare1 said:

 

 

mnoge strane kompanije ne mogu da izdrze rast troskova, sve stroze uslove za rad i napustaju kinu. samo jaki i sposobni ostaju.

 

sve je teze doci strancu da radi ovde legalno. ne znam koja si specijalnos, zavisi i od toga. moj prijatelj arhitekta je trazio mogucnosti online i uspeo da dobije solidnu ponudu i pozivno pismo iz pekinske firme. prilicno je zadovoljan sa poslom.

 

ovde gradiraju strance na kategorije A,B,C. interes je da ostave specijaliste koji im trebaju, ostali mogu da se vrate odakle su dosli.

 

trampara hteo da pravi zid, kinezi to drugacije resavaju :D test

 

 

 

Hahaha jedva upadoh u B a u najboljim sam godinama, imam iskustva, fax... al su postali izbirljivi :D

 

Inace radim u odrzavanju IT infrastrukture, generalno trazen posao, ne bas ko programeri ali blizu. Valjda bi se nasla neka sljaka i za mene ;) 

Link to comment
15 minutes ago, Shan Jan said:

 

Inace radim u odrzavanju IT infrastrukture, generalno trazen posao, ne bas ko programeri ali blizu. Valjda bi se nasla neka sljaka i za mene ;) 

 

shenzhen znaci. lepo je tamo, a evo ti i posao https://www.epam.com/careers/job-listings/job.60636.systems-engineer-it-infrastructure-support_shenzhen_china  dojdes mi pivo. :D

 

 

Edited by banecare1
  • +1 1
Link to comment
Bicu za mesec verovatno opet tamo pa pisem sa lica mesta [emoji6]


2011-16 je dosta posle mene (kraj devedesetih), definitivno nije bilo tako sa kriminalom i rasizmom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
On 11.3.2021. at 23:40, Kampokei said:

Barselona, dobro: 1) lepa, 2) fantastični barovi, 3) jaka kultura večernjih i noćnih izlazaka (bez obzira na godine), 4) OK ljudi i odnos prema strancima, bez zapadnjačke nadmenosti, doduše često uz iberijsku ignoranciju, 5) more ( i bonus: vrlo zgodna za duge i preduge šetnje)

Barselona, loše: 1) loši stanovi, sa gomilom soba bez prozora ili sa sobama koje gledaju na neke bedne svetlarnike, 2) vlaga (gore mi je 29 stepeni u Barsi nego 39 u Madridu).

 

Kada smo bili turisticki u Barseloni pre dve godine, uzesmo stan koji ima odvojenu spavacu sobu od dnevne, da bi dete moglo da spava a mi bezbrizno uzivamo tih sat vremena dok ne shvatimo da smo mrtvi :D To je bio veci stan, imao je jos dve spavace sobe pored te koju smo mi koristili i fascinantno mi je bilo da su obe imale neka tanka vrata, kao flis papir, a da izmedju kujne i dnevne sobe nije bilo niceg, sto je imalo za uzrok to da smo se smrzavali, dok nismo resili da malo nagarimo grejanje. (Kao baksuzi smo u aprilu uboli tu jednu nedelju kada je bilo hladno). Takodje, samo to sto nismo znali spanski nas je sprecilo da spijuniramo ceo komsiluk. Tacno bi znao da je neko dosao kuci, jer se sve culo kao da pricaju u drugoj sobi u nasem stanu.

Drugarica koja je tada zivela vec nekoliko godina u Barseloni i dosla da se druzimo, rece da je bila u n stanova koji su takvi, grejanje je dosta lose, zidovi i izolacija losi, i da je to kod nas jos i bolje. Pritom ti svi stanovi kostaju posteno. Secam se jedne zime tokom koje je kupila grejalicu i nije se vadila iz dva dzempera, od tada praktikuje da tih nekoliko meseci dodje u Srbiju i prezimi ovde.

 

Sto se tice druzenja, ona nema bas tako sjajno iskustvo (ali jasno da je svako iskustvo drugacije). Stekla je prijatelje i neko drustvo, ali na kraju ipak je bilo najbolje sa drugim strancima (Francuzima, Juznoamerikancima). Ljudi bi bili veoma nonsalantni - takva je valjda kultura - pa je kasnjenje od 15-30-60 minuta sasvim normalna stvar, koju ona nije bas pozdravljala. Bilo je i situacija da neko pravi zurku, nalozi se njih 20 da ce doci i na kraju ispale svi sem nje i jos nekog, ovi ostali se ne jave uopste, i onda posle dva dana kao da se nista nije desilo.

Link to comment
13 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

 

Drugarica koja je tada zivela vec nekoliko godina u Barseloni i dosla da se druzimo, rece da je bila u n stanova koji su takvi, grejanje je dosta lose...

 

Sto se tice druzenja, ona nema bas tako sjajno iskustvo (ali jasno da je svako iskustvo drugacije). 

 

Ja sam poslednju zimu tamo dosta radio od kuce i samo cu ti reci da sam uvece sve vreme imao onaj mali radijator na struju izmedju nogu. Sto se tice kvaliteta stanova, ja cesto govorim da barselonske zgrade izgledaju lepse spolja nego iznutra, a beogradske obrnuto (ne mislim ovde na izgled stepenista, nego bas stanova, jel).

 

A druzenje, sta znam, tacno je da ima raznih iskustava. Ja sam tu imao dosta srece. A nije mi smetalo kasnjenje, a ni sklonost ka ispaljivanju. Kad to prestanes da shvatas licno, postaje lakse :D

Link to comment
18 minutes ago, Kampokei said:

 

Ja sam poslednju zimu tamo dosta radio od kuce i samo cu ti reci da sam uvece sve vreme imao onaj mali radijator na struju izmedju nogu. Sto se tice kvaliteta stanova, ja cesto govorim da barselonske zgrade izgledaju lepse spolja nego iznutra, a beogradske obrnuto (ne mislim ovde na izgled stepenista, nego bas stanova, jel).

 

A druzenje, sta znam, tacno je da ima raznih iskustava. Ja sam tu imao dosta srece. A nije mi smetalo kasnjenje, a ni sklonost ka ispaljivanju. Kad to prestanes da shvatas licno, postaje lakse :D

 

O da, i ova nasa je imala divan hodnik i stepeniste, neki lep mermer, sve sa ukusom, cisto naravno..

 

Sto se tice ispaljivanja, drugi sam tip, mene bi to posle nekoliko davanja sanse odbilo. Bolje mi je da sam i sama nego sa takvim nepouzdanim ljudima. But that's me :)

Link to comment
On 11.3.2021. at 22:40, Kampokei said:

Beč, dobro: 1) lep, 2) čist vazduh, 3) socijalistički, 4) divne kafane, bioskopi, i sl, 5) blizu

Beč, loše: 1) ponekad depra atmosfera, npr. nedeljom, ili u novembru 2) ne vole Jugoviće (generalizujem malo)

 

Barselona, dobro: 1) lepa, 2) fantastični barovi, 3) jaka kultura večernjih i noćnih izlazaka (bez obzira na godine), 4) OK ljudi i odnos prema strancima, bez zapadnjačke nadmenosti, doduše često uz iberijsku ignoranciju, 5) more ( i bonus: vrlo zgodna za duge i preduge šetnje)

Barselona, loše: 1) loši stanovi, sa gomilom soba bez prozora ili sa sobama koje gledaju na neke bedne svetlarnike, 2) vlaga (gore mi je 29 stepeni u Barsi nego 39 u Madridu).

 

Stokholm, dobro: 1) jedinstven prirodni položaj, 2) predivni bioskopi i bazeni, 3) letnje svetlo je predivno, 4) lepo obučeni ljudi, 5) odlican housing

Stokholm, loše: 1) klima, 2) pomalo parohijalan i provincijski duh (ne drži monopol u gradu, ali, onako, baš ga ima)

Mi smo tako iznajmili gajbu na Ravalu i nikad vise, bili smo prinudjeni da ostajemo napolju do dva nocu, nema sanse da se zivi od klinaca koji pikaju loptu i komsinica koje se dovikuju s prozora. Zidovi nista nisu bolji ni u Madridu, kasnije su valjda, pre nekih 10 godina doneli novi standard u izgradnji. Btw, fascinantan je prag izdrzljivosti Spanaca/Katalonaca prema buci, tu su valjda prvi u svetu. 

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...