Jump to content
IGNORED

Bazen za čipovanje


Sammael

Bazen za čipovanje  

239 members have voted

  1. 1. Čime ste čipovani? (pitanje za one koji su vakcinu primili u Srbiji)

    • Pfizer
      71
    • Sinofarm
      72
    • Sputnik V
      16
    • Oxford/AstraZeneca
      45
    • Moderna
      0
    • Drugo
      1
    • Vakcinisan(a) van Srbije
      34
  2. 2. Čime ste čipovani? (pitanje za one koji su vakcinu primili van Srbije)

    • Pfizer
      22
    • Sinofarm
      2
    • Sputnik V
      2
    • Oxford/AstraZeneca
      6
    • Moderna
      8
    • Sinovac
      0
    • Johnson & Johnson
      1
    • Drugo
      1
    • Vakcinisan(a) u Srbiji
      197


Recommended Posts

Kod nas u Ontariju su počeli da mixuju vakcine. Prvo su pre jedne mesec dana objavili da ko je dobio prvu dozu Astra Zenece, kao durugu dozu će dobiti ili Pfizer ili Modernu. Sada kažu da ko je dobio prvu dozu jedne on mRNA (Pfizer/Moderna), druga doza će biti bilo koja od ove dve, nije garantovana ista vakcina. Moja druga doza je u ponedeljak, videću šta će da mi daju. Prva je bila Pfizer. 

 

Ne znam da li sam imala ikakve propratne siptome posle prve doze pošto sam par dana pre vakcinacije bila u pre-migrena stanju (zgrčenost mišića vrata i glave, koje često imam). Nakon vakcine (13h) sam dobila glavobolju oko 4 popodne, ali malo drugačiju od mojih redovnih glavobolja pošto je ova bila i u pojasu negde iza nosa u glavi, čudan osećaj. Opet, možda nije od vakcine nego samo stupanj razvoja mojih redovnih glavobolja pomešan sa toplotnim talasem napolju. Imala sam malu temperaturu mislim (nisam je merila pošto sam zaspala, ali je osećaj bio blago povišene temperature). Opet,  teško mo je da procenim da li je to bilo od vakcine, ili samo od migrene i od pakla u mom stanu pošto je bilo 38C napolju, a klima u zgradi nije radila. Jednom rečju, bio je to nepodoban dan za vakcinisinje. Rame gde sam dobila vakcinu me je bolelo samo malo drugi dan, i samo ako pomerim tu ruku. 

 

Tokom prve noći po vakcinaciji me je izgleda ujeo neki insekt u unutrašnjem delu lakta desne ruke (leva je vakcinisana), pošto sam sledećeg jutra primetila crveni otok - reakcija slična ubodu komarca (na koje sam alergična i nekad imam otoke od 7 do 10 cm), ali sa par žutih milimetarskih plikova u centru. Mislila sam da je komarac, međutim sledećeg dana je reakcija porasla (i crvenilo, i otok i plikovi). Odem kod doktora, dobijem krem smiksovanog kortikosterioda i antibiotika. Posle dva dana infekcija postaje unutarnja i širi se uz ruku jedno 7 cm se vidi nekakava crvena unutrašnja trasa infekcije od glavnog dela koji je na koži, ova putanja širenja je unutarnja i ispod kože...Epilog: terapija od 17 dana sa dva različita antibiotika, i izbegla sam kako doktor kaže najgore. Mislimo da je možda bio pauk u pitanju, pomerila sam sve u spavaćoj sobi, ali nigde nisam videla pauka i paučine.

 

Sve u svemu, mislim da nisam imala nikakve rekacije na vakcinu od prve doze, osim možda glavobolju prvi dan i blage temperature, ali je moguće da je to sve bilo od regularne migrene, udara toplotnog talasa u Ontariju bez klime u stanu, i ujeda nepoznatog insekta od kojeg zamalo dobih lymphangitis. Prijateljica doktorka mi je rekla da u ponedeljak za drugu dozu vakcine sakrijem ovu ruku na kojoj je bila infekcija pošto još uvek zarasta (trenutno samo koristim kortikosterodnu kremu) kako me ne bi odbili za vakcinaciju pošto je tamo sve crno/belo i nemo sivoga u upitnicima, tj. jako su birokratski nastrojeni. A pošto je ovde jako teško dobiti termin (sledeći slobodan je polovinom avgusta ako ne odem u ponedeljak), moram da obučem duge rukave i sakrijem desnu ruku.  

 

p.s. može li mulitple choice u upitniku za nas koji ćemo možda imati koktel vakcina?

Edited by mei
Link to comment
5 hours ago, jms_uk said:

55283b487fe02a7b5672b29bfb35e154.jpg

Proces Modernizacije je zavrsen. Sada na 15-ominutnom cekanju posle vakcine.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

nazdravlje

jel morate sad stalno da nosite bedz :D 

Link to comment

Sad kad citam mei (o nesigurnosti dal je nesto od vakcine ili ne), dobih poriv da i ja nesto napisem. Pre tri nedelje sam dobio drugu dozu sinofarma (3 nedelje pre toga prvu).

Tri dana posle druge doze sam imao jaku malaksalost sa sve glavoboljom i osecajem za povracanje, povracanja bez. Popustilo narednih dana, ali ne sasvim. Peti dan posle toga opet jako. Ta dva dana se nisam osetio siguran da izlazim napolje, a sve te dane nisam bio bas hrabar da sednem da vozim. Sve sam to pripisao vrtoglavom vremenu (sunce/kisa), posto i jesam meteopata, ali ne sa tako jakom manifestacijom. I sve mi to ne bi toliko vuklo na sinofarm, da nisam saznao da je slicne manifestacije imalo jos dvoje ljudi, u istom periodu posle druge doze. stariji od njih zavrsio na hitnoj (maltene pao u nesvest), ovde to kazu "ti se meli pamet". Primio infuziju, povratio ... i bilo mu bolje.

Mozda je vreme, mozda je bio neki virus ... a ko zna mozda i sinofarm :)

Link to comment
  • 2 weeks later...


Ja se modernizovah prekjuce, juce mi je postepeno ruka sve vise otpadala, do kraja veceri me je bolela sve do vrata. Ali makar je sve ostalo okej. Proletos sam uzela bocu za sezonski grip i tu me je drmnula niska temperatura dva dana posle i generalno sam bila izmorena, tako da je ovo super. Sta ce biti posle druge doze, videcemo, internista mi je sve izlozio (cak i ono sta je samo za muskarce :D), malo je bio i pod "situacijom" jer sam mu prva trudnica od pocetka.




 




Ovde (.de) ljudi sada mogu bez problema da dobiju J&J bocu, drugaricu je temperatura patosirala na dva dana, temperatura preko 39C i groznica. Nekim drugim prijateljima ama bas nista, dakle sareno. :)


  • +1 2
Link to comment

Meni posle prve doze Pfizera je bilo malaksalost,ruka koliko da vozim i to je to.Sad me svrbi mesto uboda i trenirao sam juce prvi put posle proslog Cetvrtka kada sam primio prvu dozu i dalje sam na 80%.Lose sam i spavao .Isao sam na laksi sparing i sav sam u modricama,to me malo brine.Drugu dozu u Septembru i vec mi je frka od nje,trecu nema Boga ni Corona pasosa da me natera da primim.

Ruka je bolela do vrata cak i plecka,rame.Drugi dan  nakon vakcinenisam mogao da je podignem da dohvatim pufnu za tusiranje.Prvo vece sam hteo da spavam u majci u kojoj sam isao ceo dan samo da ne podizem ruku.Bilo me sramota zene pa sam pregurao nekako.

Edited by askeladden
Link to comment

Mene posle prvog fajzera nekih 3 dana bolela ruka i rame isto tako, nisam mogao da dignem ruku. Posle druge doze bolelo me sutradandan ali sam isto imao glavobolju i vrtoglavicu - ustvari, najbolji nacin da opisem to je kao jaci mamurluk. Nisam imao temperaturu i tako to, samo taj cudan osecaj da glava zanosi. Vec narednog dana sam bio OK mada sam repove tog "mamurluka" mogao da identifikujem jos par dana.

Sve u svemu, preziveo sam.

Link to comment
10 hours ago, I*m with the pilots said:


Ja se modernizovah prekjuce, juce mi je postepeno ruka sve vise otpadala, do kraja veceri me je bolela sve do vrata. Ali makar je sve ostalo okej. Proletos sam uzela bocu za sezonski grip i tu me je drmnula niska temperatura dva dana posle i generalno sam bila izmorena, tako da je ovo super. Sta ce biti posle druge doze, videcemo, internista mi je sve izlozio (cak i ono sta je samo za muskarce :D), malo je bio i pod "situacijom" jer sam mu prva trudnica od pocetka.

 

Moja druga moderna doza je bila temp do 37.6 dan posle i u trajanju manjem od 24h. I ruka je manje bolela drugi put.

 

Cestitam!

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Prva doza AZ, skoro ne osetio. Druga Moderna juče ujutro. Dogurao do 39 sinoć, jutros 38 pre ručka 37,5 pa se istuširao i spustio na 36,5 uz obilato znojenje. Glava, stomak i kosti bolele ali posle ručka (i Brufena) bolje.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...