Jump to content
IGNORED

Prosta duša slovenska


pantelia

Recommended Posts

On 3.3.2021. at 18:48, levi said:

 

 

Kenja malo ovaj amer. No klik je klik, a ako mu se i zena obradovala, sve pet. Nego preneli ga negde i hrvati "Americki profesor povodom Balaseviceve smrti ustvrdio da je Jugoslavija konacno umrla". Ono, 2230, zivimo u nekom distopijskom svetu, ali hrvatski nacosi se slade krajem Jugoslavije, a srpski ne daju Kosovo.

Link to comment
10 hours ago, chandra said:

 

Kenja malo ovaj amer. No klik je klik, a ako mu se i zena obradovala, sve pet. Nego preneli ga negde i hrvati "Americki profesor povodom Balaseviceve smrti ustvrdio da je Jugoslavija konacno umrla". Ono, 2230, zivimo u nekom distopijskom svetu, ali hrvatski nacosi se slade krajem Jugoslavije, a srpski ne daju Kosovo.

 

pa ok ako su ga Hrvati preneli, pošto kaže da je Jugoslavija bila triumph of humanity

 

a nacionalizam i raspad Jugoslavije failure of humanity. ako se nacoši slade zbog toga što je umro jedan od simobola Jugoslavije, to je dokaz da je čovek u pravu

 

 

Edited by levi
Link to comment
On 3.3.2021. at 19:48, levi said:

 

 

Dobar je lik, vidi se da prozima sustinu.

//To sam i ocekivala od njega jer sam ga vec vise puta slusala (npr. pricao je o jednom Tapanovom albumu)

Link to comment
12 hours ago, chandra said:

 

Kenja malo ovaj amer. No klik je klik, a ako mu se i zena obradovala, sve pet. Nego preneli ga negde i hrvati "Americki profesor povodom Balaseviceve smrti ustvrdio da je Jugoslavija konacno umrla". Ono, 2230, zivimo u nekom distopijskom svetu, ali hrvatski nacosi se slade krajem Jugoslavije, a srpski ne daju Kosovo.

 

Covek je napravio licni osvrt na Balasevica kojeg je ocigledno cenio, ne vidim razlog zasto to tebe toliko pogadja.

Link to comment

Vidi se da ne shvata tanane metafore sto je i logicno zbog jezicke barijere ali je covek car sto se toliko trudi zbog zene koju voli. Meni je to pravi izvorni Balasevicizam

 

edit: pre svega tu mislim na analize Balasevicevih albuma koje je radio za zenin rodjendan. Preslatko mi je koliko se trudio da izgovori Celovecernji the Kid :)

Edited by cartman
  • +1 7
Link to comment

Uzgred, moram priznati da nisam baš pratio Djoletovu karijeru u poslednjih 20-ak godina...posle njegove smrti vrtim svako malo klipove na YT i potpuna mi je novost kakve je čovek držao koncerte po svim gradovima bivše države, svuda sale prepune (npr u Varaždinu je jedno pola grada bilo u sali, imam utisak)...ludilo atmosfera, nisam imao pojma koliko su ga voleli svuda (znao sam da jesu, ali nisam znao da je baš ovoliko bio popularan). :) 

 

btw, u Osijeku je stvarno bilo nekog dodatnog vajba, što je i on sam pričao.

 

 

Edited by Ivo Petović
  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, harper said:

 

Covek je napravio licni osvrt na Balasevica kojeg je ocigledno cenio, ne vidim razlog zasto to tebe toliko pogadja.

 

Aahahah, ja sam ispao papan. Umesto da odgledam klip, procitao sam tekst o klipu na nasem portalu koji, naravno, nema veze ni sa klipom, ni sa zivotom.

 

Sad sam odslusao original. Pa ok, lepo sto je to napravio, za nekoga ko ne razume stihove i posebno ne moze da pohvata jezicke fore, sasvim ga je lepo predstavio.

 

Pokusavao sam ja tako nekome da prenesem Azru nekom prilikom, pa smo dosli do zakljucka da jednostavno ne funkcionise ako ne razumes o cemu peva. I to je kod Dzonija jos izrazenije jer najcesce niko zivi nema pojma o cemu peva, no se kacimo za stihove i slike koje su jezicki i kulturno neprevodive.

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, chandra said:

 

Aahahah, ja sam ispao papan. Umesto da odgledam klip, procitao sam tekst o klipu na nasem portalu koji, naravno, nema veze ni sa klipom, ni sa zivotom.

 

Sad sam odslusao original. Pa ok, lepo sto je to napravio, za nekoga ko ne razume stihove i posebno ne moze da pohvata jezicke fore, sasvim ga je lepo predstavio.

 

Pokusavao sam ja tako nekome da prenesem Azru nekom prilikom, pa smo dosli do zakljucka da jednostavno ne funkcionise ako ne razumes o cemu peva. I to je kod Dzonija jos izrazenije jer najcesce niko zivi nema pojma o cemu peva, no se kacimo za stihove i slike koje su jezicki i kulturno neprevodive.

 

Ni jednoj vesti ni na jednom portalu u Srbiji se vise ne moze verovati. Novinarstvo u Srbiji vise ne sluzi da informise stanovnistvo nego da ga navodi na kliktanje, jednostavno su im tako postavljeni prioriteti.

  • +1 3
Link to comment
6 minutes ago, harper said:

 

Ni jednoj vesti ni na jednom portalu u Srbiji se vise ne moze verovati. Novinarstvo u Srbiji vise ne sluzi da informise stanovnistvo nego da ga navodi na kliktanje, jednostavno su im tako postavljeni prioriteti.

Da je samo Srbija u pitanju, de bi nam bio kraj.

  • +1 5
Link to comment
2 hours ago, chandra said:

 

Pokusavao sam ja tako nekome da prenesem Azru nekom prilikom, pa smo dosli do zakljucka da jednostavno ne funkcionise ako ne razumes o cemu peva. I to je kod Dzonija jos izrazenije jer najcesce niko zivi nema pojma o cemu peva, no se kacimo za stihove i slike koje su jezicki i kulturno neprevodive.

 

Kod Dzonija se jos i nadje prostih zivotnih stihova, al zato EKV...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...