Jump to content
IGNORED

Prosta duša slovenska


pantelia

Recommended Posts

Šteta, delovalo je da će da se izvuče.

 

2 minutes ago, harper said:

Balasevic je obelezio jednu dugu, dugu epohu, voleo ga neko ili ne, cenio njegove pesme ili ne, dopadao mu se njegov karakter ili ne. Ja ne znam osobu u Srbiji koja ne zna makar jednu njegovu pesmu ili ne zna da otpevusi neki njegov stih. On je prosto deo zivota nasih generacija, deo naseg odrastanja, uzimali smo ga kao svog sa svim vrlinama i manama. Zato je osecaj kao kad dozivis licni gubitak, nekog dobrog poznanika kojeg ne vidjas cesto ali ti se nasao u zivotu nekoliko puta. Bas tuzna vest.

 

Ovaj post slobodno može da se ponovi kad ode Bora.

  • +1 3
Link to comment
Just now, morgana said:

meni je 'ziveti slobodno' soundtrack 5. oktobra

sad sam uzela da preslusam 'celovecernji the kid', obozavala sam taj album kao klinka. 

potpuno mi je nerealno da je umro

 

jeste, al bas zato ne mogu da ga slusam

kad cujem tu pesmu pred ocima mi neki ljudi i slike sa protesta koji cupkaju uz to a posle se svi uvalili, pokrali boga oca itd

 

najvise volim ove s lokalnim motivima tamburama, vinogradima, mobama i sl jbg, ali i ovu antirantu 'covek s mesecom u oku' koja mu sve najbolje objedinjuje

 

 

  • +1 1
Link to comment

Jbt, imala sam 9 ili 10 godina kada me je tetka odvela na njegov koncet u Domu sindikata. Bile mu guske, prave, žive na sceni i slama. Kad zatvorim oči, sve vidim i kako sam obučena, svečano kao dolikuje za prvi koncert u životu, sećam se gomile ljudi, moje tetke koja poznaje pola Beograda i sa svima se pozdravlja, sećam se gde smo sedele, blizu bine, a malo iskosa desno. Jaooooooooo.

  • +1 1
  • Tužno 3
Link to comment

Iako sve albume Čorbe (do Labudove pesme) znam napamet i odrastao sam uz nju, i smatram te albume antologijskim, legendarnim radovima istorije YU roka, i slušao sam ih milion puta više od Balaševića, postoje neke stvari koje su bitnije  od muzike. Drugim rečima, Bora Đoletu nije do kolena niti će ikada biti.


Balašević je bio nešto univerzalno. Spajao je i narodnjake i metalce i rokere, i razne alternativce. Moglo je da se nekome ne sviđa šta je radio, ali niko ne može da kaže da u tome nije bio ubedljivo i bez konkurencije najbolji na ovim prostorima. Mislim da ne postoji tako postojana veličina kao što je bio on. Ima ih par koji  su bili i ostali velikani na ovim prostorima za sve, bez obzira na raspad države, ali mislim da niko nije bio voljen (namerno nisam napisao cenjen, poštovan, dakle voljen), i mislim da za to postoji sasvim jasan razlog - da je on zaslužio takav tretman.

  • +1 5
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...