Jump to content
IGNORED

Prosta duša slovenska


pantelia

Recommended Posts

1 hour ago, Mil@n said:

Jel ima neko objašnjenje za onu izjavu da govori lošiju verziju Hrvatskog - Srpski jezik, malo malo pa ljudi spominju po komentarima, lako je naći na yt. Negde u komentarima sam naleteo na ovo:

 

"Đole je ovde bio izuzetno sarkastičan. I svaka mu čast što je imao hrabrosti da bude sarkastičan na ovu temu, s obzirom na paljbu nacionalističkih komentara i pogrešnih tumačenja. On se ovde sprdao sa onim hrvatskim istoričarima koji su na HRTV izjavili da je srpski iskvareni hrvatski. Paljba u komentarima bez imalo istraživanja i promišljanja o čemu se ovde zapravo 

 Standardno zezanje na temu jezika, kao sto postoji i zezanje za broken english. A uvek ima dovoljno budala koje ce se upecati, i eto.

  • +1 4
Link to comment

U rodnom mestu moga dede na Braču, sa cirka 500 stanovnika, ljudi se okupili veceras pored rive, zapalili svece i sviraju akustaru i zajedno pevaju Djoletove pesme, njih mozda 50ak. Prelepo i srceparajuce :cry:

  • +1 4
  • Tužno 3
Link to comment
2 hours ago, Tsai said:

ja cu da uvenem od tuge, od juce pokusavam da shvatim sta mi se desilo, a i ljudima oko mene. sigurno deset godina nisam slusao njegovu muziku, ranije sam znao sve tekstove napamet a u jednom trenutku mi se ucinilo da me to vise ne zanima. medjutim od juce bas nisam normalan, i cini mi se da nisam usamljen sto se toga tice, dosta ljudi oko mene je ovo okinulo na neki poseban nacin. mislim da me nijedna smrt javne licnosti nije ni 30% odvalila kao ovo. nesto nam se svima kolektivno dogodilo, dal i zbog pandemije i okolnosti plus zajednistvo

 

Ja sam nešto juče htela da iskuliram, imam neki refleks da sam u otporu kad krene neko masovno reagovanje...a onda danas vidim sve ovo što se dešava u Zagrebu, Splitu, Sarajevu i tako me uhvati neka tuga, setim se antiratnih pesama, sve mi se pomeša, i ratovi i sve te njegove tužne pesme, i to što je umro u 67. godini od ove odvratne pošasti, i sve te smrti i korona, i baš sam se isplakala. Sad sam se fiksirala i samo pratim okupljanja, slušam ove snimke i ježim se.....valjda to sve govori o čoveku, ko je i kakav bio.

  • +1 3
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...