Jump to content
IGNORED

Prosta duša slovenska


pantelia

Recommended Posts

Svima su nam njegove pesme deo života...

 

Bukvalno sam odrastao uz njegove pesme... Imao i tu čast da i par puta prozborim koju sa njim... 

 

Koncerte sam obožavao, dok nije počeo da se reciklira... U jednom periodu su koncerti više bili stand up nastupi, nego koncerti, i to je bilo odlično...

 

Bio je svestran... Knjige mu nisu loše, pogotovo Tri posleratna druga...

 

 

Jbt, nestvarno mi...

 

 

  • +1 2
Link to comment

ja i brat i dan danas na badnje vece pustimo istovremeno tu pesmu, nakon 40god, slusali ko klinci kasete, petla, vojvodjanska prica, bliskost

muzicki jbg, nikad mu nisam isla na koncert ni pozelela. kao covekamudraca - nisam preterano se odusevljavala ni humorom nit sta, kao pisac - limunada, videla par redaka, neka banalna patetika

 

al moje drustvo odavde ga svi vole i cesto tj uvek se slusalo na nekim internim pijankama i kafanama pred zoru kad pukne sevdah posle tamburasa,  znam mu svaku pesmu 1/1 u po noci da me probudis

 

imali smo na kdp omiljena balaseviceva pesma, nisam pisala jer nemam 1, nznam, civutski vrt, ono 'covek s mesecom u ocima' i ova:

 

 

 

e da, kad sam isla 2007. u zbg na sonic youth koncert neki decki purgeri prvo sto me pitali jel znam balasevica :)

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Uh, kakav šok. Toliko uspomena, sedeljki, ekskurzija, pa sve do slušanja Živeti slobodno, kroz krčanje i prekidanje, na ometanom Radio Indeksu  :(

 

Da nije napisao ništa drugo do Requiema 1988.g. meni bi bio drag i bitan.

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment

E, Djole, Djole... a kako su ga organizovane botine napadale na onom djubretu od b92 pre koji dan, a sad organizovano «zale».

 

Mirno mu Panonsko more. Sta je tuga za D-mol. :sad:

  • +1 1
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...