Jump to content
IGNORED

Prosta duša slovenska


pantelia

Recommended Posts

Jako puno uspomena iz detinjstva mi je vezano za njega. Isao i na koncerte sa roditeljima, ujakom. Slusao kao klinac kasete na repeat. I bilo ga je jako puno na televiziji tada. Secam se cak neke humoristicke serije koju je radio. Jako je cudna pomisao da vise nije ziv. RIP Đole. 

Link to comment

Možda sam kući par puta pustio album koji sam dobio od bivše za rođendan, nisu mi muzički prijali ti čardaši, sevdalinke i sl ali mislim da se niko nikad nije igrao rečima kao što je to radio i umeo Balašević. Talenat, jedan od milijardu. Imao sam prilike i da sviram u nastanku kasnije baš jakog Balašević tribute benda, preko toga i njega uopšte (irc kanal npr) upoznao desetine baš kvalietetnih ljudi.

Tri posleratna druga i jedan od onih života sam pročitao barem po 5 puta svaku.


Jako mi je žao. :sad:

  • +1 1
Link to comment

da, uz sve politicke i moralne primedbe i zakeranja, imao je sarma, ulazio pod kozu i bio vrlo talentovan pesnik.

kao muzicara ga nisam volela, mislim da samo cardak u tim lepim nogama znam i narucila bih je da sam neki kafanski covek, sviracima.... i mozda jos poneku!

ali da je obelezio sve etape mog odrastanja - jeste. igranke, horovi (pevali smo u osnovnoj u horu u ime svih nas, kasnije onaj raspad zemlje, a nakon toga gedu na masovkama i demonstracijama i jos nek njegove ...) 

beckerecki zete, pocivaj u miru! :heart:

 

Edited by nezvanova
  • +1 2
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...