Jump to content
IGNORED

Prosta duša slovenska


pantelia

Recommended Posts

1 minute ago, radisa said:

U stvari, nije bio prodana duša, to je bio problem...

 

Čovek je bukvalno bežao od vojne policije 1991, neki mu to nikad nisu oprostili...

Da nije bio malo mator 91-e za tako nešto? (38 godina?)

 

Ja nikad nisam imala nijednu njegovu kasetu ili ploču, a sada kada razmišljam o njegovim pesmama, kao da sam ih imala sve ili makar većinu.

 

Te pesme su bile soundtrack u milion događaja u kojima sam bila, žurke u srednjoj, studentski protest, gitara u autobusu na ekskurziji, nedeljno popodne na gajbi sa roditeljima. Plus najranija sećanja na seriju Pop Ćira i pop Spira...

 

Baš mi je žao.

Link to comment
2 minutes ago, Tihajeza said:

Da nije bio malo mator 91-e za tako nešto? (38 godina?)

 

Ja nikad nisam imala nijednu njegovu kasetu ili ploču, a sada kada razmišljam o njegovim pesmama, kao da sam ih imala sve ili makar većinu.

 

Te pesme su bile soundtrack u milion događaja u kojima sam bila, žurke u srednjoj, studentski protest, gitara u autobusu na ekskurziji, nedeljno popodne na gajbi sa roditeljima. Plus najranija sećanja na seriju Pop Ćira i pop Spira...

 

Baš mi je žao.

naravno da nije bio mator za rezervu tada

Link to comment

Meni ovo deluje toliko nestvarno da mi je teško da poverujem da nikada više neću biti na njegovom koncertu. Godinama sam čekao da se sve poklopi, da bude tu negde u komšiluku, da ćerka poraste da mogu i nju da vodim, jednostavno uzimalo se zdravo za gotovo da će biti prilike, šta može da se desi, kako uopšte može da ga više ne bude jednog dana? I onda dodje ovaj dan :cry:

Kakav god da neki misle da je bio, njegova muzika je ljude činila boljim. I nedostajaće. Sto bi on sam rekao "i ako jos ista ima da se oprosti eto i to ti nocas oprastam", pocivaj u miru.

  • +1 4
  • Tužno 2
Link to comment
2 minutes ago, Tihajeza said:

Da nije bio malo mator 91-e za tako nešto? (38 godina?)

 

 

Moj brat od tetke je isto godište kao Balašević, nije mogao da skače sa prvog sprata (zato je bolje živeti u kući), pa je završio na frontu u okolini Vukovara...

 

Vidi, ne znam da li su mu stvarno dolazili, da li je to samo stilska figura kojom prikazuje jedan od problema njegove generacije, ali je to više puta pričao javno, čak jednom i u nekoj opuštenoj varijanti kako je virio iza nekog drveta u bašti i čekao da mu jave da su otišli... Znajući kako su ga kasnije napadali, verujem da nije baš potpuno izmišljena priča....

  • +1 1
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...