Jump to content
IGNORED

Prosta duša slovenska


pantelia

Recommended Posts

5 sekundi sam video na na ptc ide nekakav in memoriam balaševiću, jedan od najlicemernijih epizoda u istoriji javnog servisa, a nije da ih nije bilo
 
od 1979-1989 su ga emitovali, od 1989-2000 ne, od 2000-2012 opet je bila faza kada je bio podoban, a od 2012-2021 opet nastupa tihi bojkot
 
pa nisu morali ni večeras
A i jaku su ekipu okupili.
Otprilike one koji su uopšte hteli da im dođu, i one za koje su bili sigurni da "im neće napraviti problem"

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
18 minutes ago, radisa said:

Ja sam bio prošle godine... To mu je bio poslednji koncert...

 

Koncert je bio, hm, čudan... Jako malo stand up-a, monooogo pesama... 0 politike...

 

Svakako, atmosfera je bila, ako i uvek, neverovatna...

 

isto tako u becu. 0 politike, malo stand up-a. ali opet preko 3 sata. mislim da je bio skroz sit politike, a mozda je predosecao da nece moci jos dugo pa je hteo da peva dok moze. 

Link to comment

Jel ima u arhivi ovog foruma prepiska o njegovom gostovanju kod Ivanovica? Sa panonskom mornaricom... To bi bacilo novo svetlo na termin licemerje.

Verovatno Olivera Balasevic treba da se pojavio emisiji da bi imali adekvatan gost. Da je popljunu...

Odlicna emisija, bar da se zapuse usta na fejsbuku koja ga nazivaju ustasom.

Link to comment

Sigurno prvi muzicar cije sam pesme znao napamet. Starija sestra se Balasevicizmom zarazila od komsije pcelara/ratnog veterana koji ju je cuvao, posle se na jednoj od malobrojnih VHS kaseta nasao snimak koncerta sa recimo TV Politika iz 90ih, posebno pamtim izvodjenje Covek sa Mesecom u Ocima sa se horom koji drzi svece. Cenim da se ta traka izlizala koliko sam je pustao.

Posle sam sa 15 godina bio sa dva druga na koncertu 2001, gotovo da sam siguran da sam tokom 200ih uhvatio jos jedan koncert u Sava Centru i posle toga jedan na stadionu u Mostaru i Baronov Bal u Areni. 2018 imao karte za Dom Sindikata ali sam se razbolo i morao da ih prosledim dalje. spremao sam se i za Madlenianum ali se tu vec Djole razboleo.

 

Imao sam i jedan pokusaj u Novom Sadu kada je imao onaj besplatni koncert ali ne da nismo mogli doci do linije da se vidi bina, vec se nije moglo doci ni do video bimova, a posto su kola prokuvala, morali smo trcati nazad na zadnji voz bez da smo i jednu pesmu culi.

 

Malo je glupo reci ali nisam bio preterano tuzan niti rasplakan iako 67 i nije puno za njega. Nekako sam znao da je to to kada sam video one brojke o upali pluca, 10 dana kod kuce i naglim pogorsanjem nakon toga pa sam nekako sve to unapred prihvatio. Sto na kraju krajeva nije ni bino jer su se te pesme vec utkale gde treba. 

Najcudnije mi je to sto ga sigurno zadnjih 10 godina retko pustam za sebe ili druge, ali opet i dalje znam maltene svaku pesmu.

Link to comment

RTV 1 17.20

Pravi ugao

Posvećeno Balaševiću

Гости: Гордана Нонин, новинарка и Богомир Мијатовић, музички уредник

Ауторка и водитељка: Љубица Гојгић

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...