Jump to content
IGNORED

Golden Globes & Oscars 2021


Ajant23

Recommended Posts

13 hours ago, Lancia said:

Oskar se od onog Denzelovog kukumavcenja po rasnoj liniji pretvorio u jeftinu platformu isfoliranih boraca po pitanju rasnih, zenskih prava, Trampa, ekologije...pitanje je sta ce biti sledece godine u zizi javnosti. Sad mi prosto nedostaje ona uobicajena doza 'uvucimo se Meril Strip u dupe' iz nekih boljih dana. 

Nek se vrate filmu ili nek se politicki korektno ugase, cak ni ta tema mislim da sve manje interesuje bilo koga.

 

Da se vratim na ono sto rekoh, mislim da je tu problem pre to sto filmovi kao takvi ne valjaju (rezultat su fokus grupa, vise nego nekakvog autorskog izraza.)

 

U proslosti je bilo daleko politicki ostrascenijih nastupa na oskarima, recimo Vanesa Redgrejv koja govori protiv cionistickog lobija koji sramoti zrtvu Jevreja, ili skorije Majkl Mor sa "Sram te bilo G. Bush".

 

To je velika platforma i treba je iskoristiti, a da li je nesto isfolirano ili ne, svako moze za sebe da oceni.

Link to comment
41 minutes ago, Indy said:

 

Da se vratim na ono sto rekoh, mislim da je tu problem pre to sto filmovi kao takvi ne valjaju (rezultat su fokus grupa, vise nego nekakvog autorskog izraza.)

 

U proslosti je bilo daleko politicki ostrascenijih nastupa na oskarima, recimo Vanesa Redgrejv koja govori protiv cionistickog lobija koji sramoti zrtvu Jevreja, ili skorije Majkl Mor sa "Sram te bilo G. Bush".

 

To je velika platforma i treba je iskoristiti, a da li je nesto isfolirano ili ne, svako moze za sebe da oceni.

Ja bih bio zadovaoljan mrvicom, tj. da to bude najveca svetska smotra filma i da bude posvecena filmu a ne da slusam Leonarda Di Capria kako trubi o ekologiji i potom sedne u jet da stigne na sledeci party. Da ne idem dalje i ne gacam po politici, nebitno je sta ja mislim, ne dobijem sta ocekujem, okrenem kanal i adios.

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Lancia said:

ne da slusam Leonarda Di Capria kako trubi o ekologiji i potom sedne u jet da stigne na sledeci party

Pa, ne slazem se sa time uopste - ali ovo nije tema. Samo ovde da kazem, oni koji donose dalekosezne odluke za sve nas svi do jednog/jedne voze se avionima nonstop... Mislim, super je to pokazati nesto na svom licnom primeru, ali ovde se radi o tome da je 70% stetnih globalnih emisija direktni rezultat odluka bordova velikih kompanija (tipa Mobil i sl) i da oni koji na njih mogu da uticu i treba da to pokusaju... izvini ako to tebi i jos nekome kvari popodnevni odmor.

 

Btw. od isfoliranih woke zvezda samo su gore anti-woke jeftinoce ovoga tipa, "on prica o ekologiji a vozi se privatnim avionom"... Zamisli, jos bi mu bilo lakse da ne prica nista, zivot vec presladak, bio bi jos i sladji (a i tvoj popodnevni odmor.)

 

Mislim napipao si temu zbog koje mislim da se vredi posvadjati ne samo sa tobom nego i sa celim forumom... antiwoke fazon je ovde inace modalni diskurs, sto i jeste motivacija za moja ponekad duga odsustva... i ovo koje verovatno dolazi.

 

(I sad onaj uobicajeni) over & out

  • +1 3
Link to comment
4 hours ago, Indy said:

Pa, ne slazem se sa time uopste - ali ovo nije tema. Samo ovde da kazem, oni koji donose dalekosezne odluke za sve nas svi do jednog/jedne voze se avionima nonstop... Mislim, super je to pokazati nesto na svom licnom primeru, ali ovde se radi o tome da je 70% stetnih globalnih emisija direktni rezultat odluka bordova velikih kompanija (tipa Mobil i sl) i da oni koji na njih mogu da uticu i treba da to pokusaju... izvini ako to tebi i jos nekome kvari popodnevni odmor.

 

Btw. od isfoliranih woke zvezda samo su gore anti-woke jeftinoce ovoga tipa, "on prica o ekologiji a vozi se privatnim avionom"... Zamisli, jos bi mu bilo lakse da ne prica nista, zivot vec presladak, bio bi jos i sladji (a i tvoj popodnevni odmor.)

 

Mislim napipao si temu zbog koje mislim da se vredi posvadjati ne samo sa tobom nego i sa celim forumom... antiwoke fazon je ovde inace modalni diskurs, sto i jeste motivacija za moja ponekad duga odsustva... i ovo koje verovatno dolazi.

 

(I sad onaj uobicajeni) over & out

Pre nego sto odes jetom, koje to dalekosezne odluke donosi Leonardo di Caprio a da ne moze da ih donese leteci kao sav normalan svet?

Link to comment
5 minutes ago, 3opge said:

Mads je nekad ucio ples stoga ona igra u flmu. Inace retko simpaticna faca medju svom tom bulumentom.

a tek sto ga zene vole...

 


Iha haj. Jos od kada :D


Vrlo, vrlo pametna i retko normalna pojava (down to earth, stono kazu) a bas prijatan za videti, pa neka je iz varikine. 
Ima starijeg brata koji je takodje jako dobar glumac. 

  • +1 2
Link to comment
On 28.4.2021. at 0:33, Mil@n said:

Nomadland dobio oskara :laugh:

Nisam gledao skoro dosadniji film od tog,cak mi je i gl.glumica skroz antipaticna,samo zbog instrumentala na kraju dajem 2,inace film nije ni za jedinicu!

Link to comment
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...